Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Oskar Kaczmarczyk: To będzie ciężka batalia

Oskar Kaczmarczyk: To będzie ciężka batalia

fot. Cezary Makarewicz

– Wygraliśmy ligę, pobiliśmy rekord punktów w sezonie i jeszcze pewnie kilka innych. Jest moc – napisał Oskar Kaczmarczyk, drugi trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która wygrała sezon zasadniczy PlusLigi. Teraz kędzierzynianie zmierzą się w finale z Asseco Resovią Rzeszów.

Zaczynając ten sezon, chcieliśmy pokazać, że ZAKSA to klub, który zawsze chce walczyć o najwyższe cele. Chcieliśmy wrócić „na salony”. To jest nowy projekt, więc oprócz celu były też wątpliwości. To chyba normalne – ocenił cele drużyny u progu sezonu 2015/2016 Oskar Kaczmarczyk.Drugi trener ZAKSY przyznał, że drużyna wciąż ostro pracuje, bo najważniejsze mecze sezonu dopiero przed nią. – Zaczną się finały, do których awansowaliśmy w wielkim stylu, bo to wielki jest zespół. O jego wielkości stanowi mnóstwo spotkań wygranych po 3:0. To najlepszy dowód na to, jak mocno szanowaliśmy każdego rywala. Bo każdy był niebezpieczny, każdy mógł nam odebrać upragniony finał – przyznał Kaczmarczyk.

Jaki jest sekret świetnej gry ZAKSY w obecnym sezonie? – Można analizować ten sukces na wiele sposobów, ja wskażę tylko jedną ze składowych. Wszyscy kochamy wygrywać i wszyscy kochamy się rozwijać. Zwycięstwo jest tylko pochodną rozwoju i ciężkiej pracy. Ten zespół uwielbia się rozwijać. Na wszystkich polach – dodał asystent Ferdinando de Giorgiego w Kędzierzynie-Koźlu i jednocześnie szef banku informacji reprezentacji Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak w roku 2013, o złoty medal bić się będzie z Asseco Resovią Rzeszów. Przed trzema laty finały były pasjonujące, zakończyły się triumfem rzeszowian po pięciu meczach walki. – Przed nami finały. Dla mnie to trzecie podejście po złoto. Asseco Resovia wie, jak to się robi, jest w tych finałach od lat. Ani na moment nie poczuliśmy się wygrani. To będzie ciężka batalia i piękna rywalizacja. Wciąż mówimy o marzeniach, a to złoto jest marzeniem każdego z nas – zakończył Oskar Kaczmarczyk.

źródło: eurosport.onet.pl, Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved