Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oskar Kaczmarczyk poprowadzi zespół w lidze szwajcarskiej

Oskar Kaczmarczyk poprowadzi zespół w lidze szwajcarskiej

fot. Katarzyna Antczak

Oskar Kaczmarczyk w nowym sezonie poprowadzi zespół w lidze szwajcarskiej. Szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia na trzy lata z zespołem Biogas Volley Nafels. – Ten zespół nie oferuje mi jedynie pracy, ale projekt, nad którym mogę pracować. Sport to proces. Sukces pochodzi z długiej i ciężkiej pracy. Jestem pewien, że dzięki Volley Näfels mam szansę pracując konsekwentnie osiągnąć sukces – mówił Oskar Kaczmarczyk.

Prowadzenie Biogas Volley Nafels to nie pierwsze zagraniczne wyzwania Oskara Kaczmarczyka. Wcześniej prowadził on między innymi grecki Foinikas Syros, a przez wiele lat był skautem polskiej kadry, a w 2017 roku również asystentem selekcjonera Ferdinando de Giorgiego. Teraz Oskara Kaczmarczyka czeka przygoda z ligą szwajcarską, w której zespół Volley Nafels jest bardzo utytułowany. Ma na swoim koncie 9 tytułów mistrza Szwajcarii, a 7 srebrnych medali wywalczonych na krajowym podwórku, w tym ostatni wywalczony w 2018 roku.Oskar Kaczmarczyk nie będzie pierwszym Polakiem, który zasili szeregi zespołu z Nafels. W barwach tego klubu grał bowiem Jakub Radomski oraz Konarad Formela. – Oskar Kaczmarczyk będzie bardzo dobry taktycznie. Jest zorganizowany i będzie świetnym motywatorem. Oczekujemy, że z naszymi młodymi zawodnikami zrobi jeden, dwa kroki dalej – mówił manager zespołu, Ruedi Gygli.

– Jestem osobą, która kocha siatkówkę. Ten sport prawie wypełnia mój dzień w 100%. Lubię ciężko pracować i zawsze szukam nowych wyzwań. Ale jestem także osobą, która potrzebuje i wierzy w projekt. Muszę czuć, że to coś więcej niż tylko praca. Kiedy mój agent powiedział mi, że interesuje się mną Biogas Volley Näfels,  zadzwoniłem do niektórych moich przyjaciół i wszyscy mi powiedzieli to samo: „Będziesz chciał tam być” – mówił po podpisaniu kontraktu Oskar Kaczmarczyk i dodał: – Ten zespół nie oferuje mi jedynie pracy, ale projekt, nad którym mogę pracować. Sport to proces. Sukces pochodzi z długiej i ciężkiej pracy. Jestem pewien, że dzięki Volley Näfels mam szansę pracując konsekwentnie osiągnąć sukces.

źródło: opr. własne, volleynaefels.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved