Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Osiem zespołów PlusLigi nie zagra w ogóle w Pucharze Polski

Osiem zespołów PlusLigi nie zagra w ogóle w Pucharze Polski

fot. siatka.org

Oficjalna strona PZPS-u podała wczoraj, że siatkarze SMS-u PZPS II Spała zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Oprócz dwóch drużyn z I ligi ma w tej fazie rozgrywek zagrać jeszcze sześć najlepszych ekip PlusLigi po I rundzie fazy zasadniczej. Co z pozostałymi ośmioma? Regulamin wykluczył je z Pucharu Polski…

W poniedziałek SMS PZPS II Spała pokonał 3:0 Ślepsk Suwałki i awansował… do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zagra osiem zespołów. Jak to możliwe, skoro do gry nie przystąpiło jeszcze 14 ekip grających w PlusLidze?Na stronie PZPS-u opublikowany jest od początku sezonu regulamin Pucharu Polski mężczyzn, zatwierdzony przez organizatora rozgrywek, czyli PLPS SA. Czytamy w nim, że „w ćwierćfinale zagrają 2 zespoły zwycięzcy rundy wstępnej VI oraz 6 najlepszych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi sezonu 2015/2016. Zespoły z miejsc 1-4 zostaną rozstawione. Na drodze losowania powstaną pary meczowe z zespołami rozstawionymi zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy meczów awansują do 1/2 finału Pucharu Polski. Zwycięzcy meczów półfinałowych awansują do finału zgodnie z diagramem rozgrywek”.

Nie ma ani słowa o udziale w Pucharze Polski zespołów z miejsc 7-14 po I rundzie fazy zasadniczej PlusLigi. Oznacza to, że zespoły te w ogóle nie będą miały szansy, by walczyć o Puchar Polski. Zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez PLPS SA oraz PZPS. – Przyjęliśmy takie rozwiązanie za zgodą Zarządu PZPS – mówi Strefie Siatkówki główny komisarz PLPS SA. – Liga ma napięty terminarz, czekają nas również kwalifikacje olimpijskie. Nie byliśmy w stanie znaleźć trzech dodatkowych terminów dla tych zespołów. Taka decyzja zapadła w kwietniu i wszyscy zostali o niej poinformowani – dodał Cezary Matusiak.

Walka w końcówce I rundy PlusLigi nabiera więc dodatkowego smaczku. Aby mieć szansę na grę w ćwierćfinale Pucharu Polski, trzeba znaleźć się 17 stycznia w pierwszej szóstce tabeli. Innym zespołom pozostanie tylko kibicowanie rywalom w tych rozgrywkach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved