Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orzeł Międzyrzecz stawia na kontynuację

Orzeł Międzyrzecz stawia na kontynuację

fot. archiwum

Bez rewolucji kadrowej obędzie się w Orle Międzyrzecz, który rywalizację w minionym sezonie zakończył na fazie play-off. Trzon zespołu ma pozostać, ale na pewno zajdą w nim pewne zmiany. Obecnie trwają poszukiwania zawodników, którzy mogliby wzmocnić siłę drużyny prowadzonej przez Marcina Karbowiaka.

Orzeł Międzyrzecz w zakończonym sezonie nie dostał się do turnieju półfinałowego. W play-off na jego drodze stanęła Bielawianka Bielawa, która w trzech meczach wyeliminowała z dalszej walki lubuską ekipę. – Zespół z Bielawy był zdecydowanie poza naszym zasięgiem. Miał dużo mocniejszy i bardzo wyrównany skład. Był naprawdę blisko awansu do I ligi – podkreślił Marcin Karbowiak. Ale my cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy. Ten wynik stawiałbym na równi z sukcesem z wcześniejszego sezonu i awansem do turnieju półfinałowego. Uważam, że w zakończonych rozgrywkach nasza grupa była bardzo mocna. Dziewięć zespołów walczyło o cztery czołowe lokaty – dodał szkoleniowiec Orła, który ubolewa nad tym, że żadnemu z zespołów z województwa lubuskiego nie udało się wywalczyć promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. – Nasze województwo dysponowało sześcioma fajnymi drużynami w II lidze, ale dla większej promocji siatkówki w regionie potrzebowalibyśmy zespołu, który walczyłby w wyższej klasie rozgrywkowej. Astra była blisko zrealizowania tego celu, ale się nie udało – zaznaczył Karbowiak.

Obecnie działacze zespołu z Międzyrzecza koncentrują się na budowie składu na nowy sezon. Wiadomo już, że w Orle obejdzie się bez rewolucji kadrowej, ale nieuniknione są pewne zmiany. Na pewno nadal jego barw będą bronili – Piotr Haładus, Damian Misterski, Mariusz Szulikowski, Krzysztof Baran i Marcin Wanat. To postacie, które w dużej mierze decydowały o obliczu lubuskiego teamu w minionych rozgrywkach. Nie obejdzie się jednak w nim też bez roszad personalnych. W przyszłym sezonie w jego barwach nie zagrają – Paweł Walczak, Krzysztof Rolewicz, Łukasz Przybysz, Adrian Sławiński. Wciąż trwają też negocjacje z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić Orła. Jego trener przeprowadził już jeden otwarty trening, a niebawem odbędzie się kolejny. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, by mówić o nowych twarzach w lubuskim zespole. – Rozmawiamy z różnymi zawodnikami – z doświadczonymi oraz takimi, którzy chcieliby zaistnieć na tym poziomie rozgrywkowym. Na razie jednak ciężko powiedzieć mi jeszcze, czy dopniemy jakieś ciekawe transfery, bo to zależy w dużej mierze od budżetu – wyjaśnił trener międzyrzeckiej ekipy. – Nie próżnujemy. Chcemy zebrać czternastu ambitnych chłopców, którzy będą chcieli grać o najwyższe cele, ale obecnie jest jeszcze wiele znaków zapytania – zakończył.

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved