Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orzeł Międzyrzecz przygotowuje się do sezonu

Orzeł Międzyrzecz przygotowuje się do sezonu

Zawodnicy drugoligowego klubu GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zagrają w nowej grupie i w nieco zmienionym składzie. Pierwsze ligowe spotkanie siatkarze Orła zagrają we własnej hali 29 września o godz. 18.00 z zawodnikami Noteci Czarnków.

Podopieczni Marcina Karbowiaka szykują się już do rozgrywek w sezonie 2018-2019. Podczas pierwszego treningu ich szkoleniowiec miał okazję sprawdzić ich kondycję. Po rozgrzewce zawodnicy rozegrali tradycyjny mecz na boisku Orlik przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim. Ale nie siatkówki, lecz piłki nożnej. – Jest całkiem nieźle. Pierwsze treningi poświęcimy na szlifowanie kondycji, a później przyjdzie czas na technikę – mówi Marcin Karbowiak.Zawodnicy będą trenować w hali, na boisku, siłowni i basenie. Część z nich nie musi spalać zbędnych kalorii, gdyż wakacje spędziła bardzo aktywnie. Między innymi uczestniczyli w turniejach piłki plażowej, organizowanych m.in. na kąpielisku nad jeziorem Głębokie. We wrześniu rozegrają kilka spotkań towarzyskich. W następną sobotę, 8 września, zagrają w Międzyrzeczu z Sobieskim Żagań, natomiast 15 i 16 września wezmą udział w turnieju winobraniowym w Zielonej Górze, gdzie zmierzą się z miejscowymi akademikami oraz z siatkarzami z Żagania i Kołobrzegu. Ostatnim sprawdzianem ich przygotowania do nowego sezonu będzie mecz, który rozegrają 22 września z zawodnikami nowosolskiej Astry.

Pierwsze ligowe spotkanie siatkarze Orła zagrają we własnej hali 29 września o godz. 18.00 z zawodnikami Noteci Czarnków. Jak podkreśla Marek Karbowiak, zespół będzie grać w nowej grupie i w nieco zmienionym składzie. Rywalami Orła będą zespoły z północno-zachodniej i centralnej Polski. Jedynym klubem z poprzedniej grupy będzie AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, który uniknął spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved