Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orzeł z historycznym wynikiem i z obawami o przyszłość

Orzeł z historycznym wynikiem i z obawami o przyszłość

fot. CEV

Doskonale w II lidze siatkarzy radzą sobie gracze Orła Międzyrzecz. W miniony weekend zakończyli pierwszą rundę rozgrywek, a na swoim koncie mają komplet punktów. Niestety pomimo świetnej postawy sportowej humory w drużynie są minorowe.

Drugoligowi siatkarze z Międzyrzecza idą przez ligowe zmagania jak burza. Są jedną z dwóch niepokonanych jak dotąd drużyn w bieżącym sezonie. Pierwszą z nich są mistrzowie Polski z Kędzierzyna-Koźla, którzy jednak nie mogą pochwalić się tak imponującym dorobkiem, jak ich lubuscy koledzy. Podopieczni Marcina Karbowiaka w sobotę zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w swojej grupie, pokonując wicelidera tabeli Chrobrego Głogów. Drużynę, o której głośno mówi się, że ma aspiracje pierwszoligowe, w której można znaleźć nazwiska znane nawet z PlusLigi. Międzyrzeczanie zainkasowali kolejne trzy punkty i po 9 kolejkach nie zgubili nawet „oczka”, przegrywając łącznie zaledwie cztery sety w całej rundzie.Cieszymy się, że ten zespół tak dobrze funkcjonuje. Udało się stworzyć w tym sezonie bardzo fajny kolektyw. Zawodnicy zostawiają na boisku całe serce. Pomimo kontuzji Wojciecha Janasa już na początku sezonu robimy to, czego oczekują od nas kibice i działacze. A tak dobrego wyniku na półmetku rozgrywek nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści – podkreśla kapitan Orła Piotr Haładus. Efektem takiej postawy siatkarzy jest powracająca do hali MOSiW-u w Międzyrzeczu publiczność, ale także gorąca atmosfera siatkarskich pojedynków.

Taki wynik oczywiście bardzo cieszy całe środowisko siatkarskie w Międzyrzeczu, jednak radość mącą nieco ostatnie informacje płynące z Urzędu Miasta, mówiące o tym, że przyszłoroczna dotacja na siatkówkę może zostać obniżona nawet o 1/4.

Przy tak drastycznych cięciach to będzie potężny cios dla siatkówki w Międzyrzeczu. Jesteśmy jedyną drużyną na szczeblu centralnym w tym mieście. Ciężko pracowaliśmy na to, żeby odzyskać zaufanie kibiców, a gdy w końcu to się nam udało, gdy hala znowu zapełnia się kibicami, gdy wynik sportowy jest rewelacyjny – dostajemy kłody pod nogi – irytują się chcący zachować anonimowość zawodnicy Orła.

Nie ma jeszcze pewności, jaki będzie ostateczny kształt budżetu na przyszły rok. Światek siatkarski ma nadzieję, że Rada Miasta uchwalając budżet, weźmie pod uwagę popularność dyscypliny w mieście, a także doskonałe osiągnięcia sportowe siatkarzy i że czarny dla lidera czwartej grupy scenariusz się nie potwierdzi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved