Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Chemik Police lepszy od dąbrowianek

Orlen Liga: Chemik Police lepszy od dąbrowianek

Siatkarki Chemika Police w 23. kolejce Orlen Ligi zapisały na swoim koncie kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczne Jakuba Głuszaka w dwóch pierwszych setach dość pewnie pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a problemy miały jedynie w trzeciej partii. Ostatecznie jednak i ona padła łupem mistrzyń Polski, które tym samym nadal pozostają bez porażki w tegorocznych rozgrywkach.

Chemik mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza rozpoczął od remisu 3:3, obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 8:8 i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Gospodynie po serii zagrywek Jeleny Blagojević i punktowych blokach Stefany Veljković uzyskały czteropunktową zaliczkę (12:8). Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Polic. Odrzucone od siatki zawodniczki z Dąbrowy Górniczej miały problemy z przyjęciem, ich ataki były podbijane i po kolejnej serii zagrywek, tym razem Katarzyny Zaroślińskiej, przegrywały 10:18. W ekipie MKS-u nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry, policzanki punktowały w ataku i do końca seta kontrolowały boiskowe wydarzenia. Po błędzie w polu zagrywki Yael Castiglione policzanki wygrały premierową odsłonę w stosunku 25:18.

W drugiej partii spotkania na początku prowadziły dąbrowianki 4:2, po czym do głosu doszły miejscowe siatkarki. W drużynie gości ponownie szwankowało przyjęcie, asami serwisowymi popisała się najpierw Katarzyna Zaroślińska (7:5), a kilka chwil później Anna Werblińska i było 10:6 dla Chemika. Chwilowy przestój w grze Chemika zmusił ich trenera Jakuba Głuszaka do wzięcia przerwy na żądanie (10:9). Był to dobry ruch szkoleniowca, jego podopieczne były nie do zatrzymania w ataku i po zbiciach Agnieszki Bednarek-Kaszy oraz po asie serwisowym Jeleny Blagojević prowadziły 16:12. Set miał jednostronny przebieg, dąbrowianki były tłem dla dobrze dysponowanych gospodyń, które punktowały w polu zagrywki i dominowały na boisku. Po asie serwisowym Katarzyny Zaroślińskiej na tablicy wyników widniał rezultat 20:15 dla Chemika. Mistrzynie Polski punktowały w bloku, Joanna Wołosz gubiła blok swoich rywalek i skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek. Ostatni punkt w tym secie atakiem ze środka zdobyła Stefana Veljković i gospodynie prowadziły 2:0 w setach.

Dla zespołu gości set trzeci był grą o pozostanie w meczu, podobnie jak miało to miejsce w poprzednim secie, drużyna MKS-u po asie serwisowym Aleksandry Sikorskiej i punktowym bloku Darii Paszek prowadziła 4:2. Siatkarki Chemika szybko doprowadziły do remisu 6:6, a skutecznym atakiem popisała się Stefana Veljković. Nie mające nic do stracenia dąbrowianki miały dobre przyjęcie, kończyły ataki własne i po zbiciu Heleny Horki prowadziły 10:9. Ta sama zawodniczka popisała się punktowym blokiem na Annie Werblińskiej i było 11:9 dla ekipy gości. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Głuszaka po raz kolejny była dobrym posunięciem, dąbrowskie siatkarki popełniły błędy własne i był remis 13:13. Gra obu drużyn falowała, raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie, po czym je traciła. Dwie punktowe akcje w bloku w wykonaniu Darii Paszek dały MKS-owi dwupunktową przewagę (16:14), która nie utrzymała się zbyt długo. Podopieczne Jakuba Głuszaka doprowadziły po raz kolejny do remisu i w końcówce seta żadna z ekip nie dawała za wygraną. Żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, przy stanie 23:22 dla Chemika gospodynie popełniły dwa błędy i piłkę setową w górze miały dąbrowianki. Podopieczne Magdaleny Śliwy nie wykorzystały swojej szansy i zemściło się to na nich. Dwa ostatnie punkty zdobyła Jelena Blagojević i Chemik wygrał 22. mecz w sezonie.

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:18, 25:18, 26:24)

Chemik Police: Werblińska (12), Bednarek-Kasza (10), Veljković (8), Wołosz, Blagojević (8), Zaroślińska (19), Krzos (libero) oraz Jagieło i Zenik (libero)
MKS Dąbrowa Górnicza: Horka (12), Paszek (10), Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk (1), Sikorska (7), Lemańczyk (libero) oraz Drabek, Castiglione (1), Dziękiewicz (4) i Ciesiulewicz (4)