Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Trzy sety w Dąbrowie Górniczej

Orlen Liga: Trzy sety w Dąbrowie Górniczej

W zaległym meczu 5. kolejki Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza nie miał większych problemów z pokonaniem beniaminka z Torunia. Zgromadzeni w hali kibice zacięte widowisko mogli podziwiać jedynie w drugiej partii, gdzie gospodynie okazały się lepsze dopiero w końcówce. W dwóch innych odsłonach rywalizacja była jednostronna, na boisku rządziły dąbrowianki.

Mecz z beniaminkiem Orlen Ligi gospodynie rozpoczęły od szybkiego prowadzenia 10:0. Serią zagrywek popisała się Weiss, a torunianki miały problem z przyjęciem i oddawały piłkę na drugą stronę. Weiss skutecznie gubiła blok torunianek i na tablicy wyników widniał rezultat 14:4. Gra w tym secie miała jednostronny przebieg, torunianki oprócz słabego przyjęcia popełniły wiele błędów w ataku, często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i po zbiciu Kaliszuk przegrywały 6:20. W końcówce seta ponownie asami serwisowymi popisała się Weiss i miejscowe siatkarki łatwo wygrały premierową odsłonę w stosunku 25:9.

W drugiej partii spotkania na początku po asie serwisowym Kaliszuk dąbrowianki prowadziły 4:2, potem do głosu doszły torunianki. Wiele ożywienia w poczynania Budowlanych wniosła Polak, która popisała się serią zagrywek, skutecznie zagrała w bloku i dzięki niej przyjezdne doprowadziły do remisu 5:5. Podopieczne trenera Serramalery w tym okresie gry miały problem ze skończeniem ataków z pierwszego tempa i często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek (10:12). Od tego momentu gra obu drużyn falowała, a prowadzenie dosyć często się zmieniało. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej po tym jak asem serwisowym popisała się Sobolska, miały trzypunktową przewagę (17:14). Przyjezdne dosyć szybko odrobiły straty, ciężar gry wzięła na siebie Ryznar i Budowlane prowadziły 19:18. W końcówce meczu ciężar gry wzięła na siebie Horka, która popisała się skutecznymi zbiciami, a seta asem serwisowym zakończyła Ciesiulewicz.

Set trzeci był ostatnim w tym meczu, dąbrowianki, tak jak to miało miejsce w pierwszym secie po serii zagrywek Weiss, prowadziły 4:0. Przyjezdne były w odwrocie, zostały odrzucone od siatki i po raz kolejny popełniły wiele błędów własnych. Po autowym ataku Budowlanych MKS prowadził 11:4. Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że w poczynania dąbrowianek wkradł się przestój, torunianki do skutecznej gry próbowała poderwać Wójcik (8:11). Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera, był to dobry ruch szkoleniowca dąbrowianek. Jego podopieczne postawiły szczelny blok, wykonały serię zagrywek i po asie serwisowym Ciesiulewicz prowadziły 21:10. Seta oraz mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Paszek.

MVP: Helena  Horka

MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Toruń 3:0
(25:9, 25:22,  25:14)

Tauron MKS: Horka (12), Paszek (8), Weiss (5), Ganszczyk (7), Kaliszuk (5), Sobolska (11), Drabek (libero) oraz Miros (3), Ciesiulewicz (6),  Lemańczyk (libero) i Castiglione
Giacomini Budowlani Toruń: Paulava, Lewandowska (4),  Wójcik (3), Gierak (1), Ryznar (1), Pavan (6), Martinez (libero) oraz Wojcieska (1), Jasińska, Polak (8), Bimkiewicz i Janik (4)