Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Zwycięstwo pałacanek

Orlen Liga: Zwycięstwo pałacanek

fot. orlenliga.pl

W ostatnim spotkaniu pierwszej części fazy zasadniczej po nierównej walce w Legionowie pomiędzy SK bankiem Legionovią Legionowo a Pałacem Bydgoszcz lepsze okazały się przyjezdne. Dla bydgoszczanek było to trzecie zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu podopieczne trenera Adama Grabowskiego zajmują 9. miejsce w tabeli. Tytuł MVP tego ciekawego pojedynku przyznano Joannie Kuligowskiej.

Znacznie pewniej spotkanie rozpoczęły siatkarki SK banku Legionovii. Z czasem akcje były coraz dłuższe, a przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Atak po antence Eweliny Krzywickiej sprowadził drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po czasie głównie przez problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Gajewskiej bydgoszczanki ponownie zaczęły tracić, o czas poprosił trener Adam Grabowski (5:11). Gospodynie zdobywały punkty seriami, korzystając z błędów przeciwniczek. Autowy atak przyjezdnych sprowadził drużyny na drugą przerwę techniczną, podczas której gospodynie prowadziły ośmioma „oczkami”. Pojedyncze skuteczne ataki siatkarki trenera Grabowskiego przeplatały prostymi błędami, przez co przewaga legionowianek rosła. Brak przyjęcia i skuteczności sprawił, że przyjezdne nie były w stanie zmniejszyć wyraźnych strat. Pojedynczy blok Darii Paszek dał kolejne piłki setowe gospodyniom, a autowa zagrywka Krzywickiej zakończyła jednostronnego seta.Z nową energią w kolejną partię weszły bydgoszczanki (5:3), niestety szybko zaczęły mieć problemy z przyjęciem, przez co ich gra w ataku osłabiła się (6:6). Nie przeszkodziło im to jednak w prowadzeniu podczas pierwszej przerwy technicznej 8:6. Po czasie gra wyrównała się, akcje były coraz ciekawsze. Gdy bydgoszczanki wzmocniły zagrywkę, punktując w tym elemencie, ponownie zbudowały przewagę, a o czas poprosił trener gospodyń (15:12). Atak po bloku w aut Natalii Krawulskiej sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (16:13). Bydgoszczanki grały zdecydowanie, ich akcje były coraz bardziej kombinacyjne. Gospodynie nie dawały jednak za wygraną, głównie dzięki dobrej postawie legionowskiego bloku na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił Adam Grabowski (19:19). Po przerwie przyjezdne powróciły do skutecznej gry. Pomimo walki i obronienia kilku piłek setowych gospodynie nie były w stanie odwrócić wyniku. Atak po skosie Krzywickiej zakończył seta.

Od początku trzeciej partii dobrze funkcjonował bydgoski blok. As Eweliny Krzywickiej sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas (8:4). Wobec problemów z przyjęciem Wójcik została zmieniona przez Grzelak. W zespole z Legionowa wciąż mnożyły się błędy własne. Po pojedynczym bloku na Smarzek atakującą zmieniła Monika Bociek (8:11). Gra ponownie się wyrównała, minimalnie po ataku Natalii Misiuny na drugiej przerwie technicznej prowadziły przyjezdne. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały prostymi błędami, głównie dzięki mocnym atakom Moniki Bociek legionowianki w końcówce wyszły na prowadzenie (20:19). As serwisowy Klaudii Grzelak dał kolejne piłki setowe gospodyniom, a skuteczne zagranie z przechodzącej piłki Igi Chojnackiej zakończyło seta (25:22).

Otwarcie czwartej partii było wyrównane, jednak po nieporozumieniu w bydgoskim zespole to gospodynie prowadziły podczas pierwszego regulaminowego czasu dwoma punktami. Po przerwie gra wyrównała się, żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie, a przede wszystkim go utrzymać. Głównie za sprawą skutecznych ataków Natalii Misiuny i Krawulskiej bydgoszczanki minimalnie prowadziły na drugiej przerwie technicznej (16:15). W końcówce ze zmiennym szczęściem atakowała Joanna Kuligowska. Błędy własne gospodyń i celne zagrywki Małgorzaty Śmieszek dały zwycięstwo w czwartej odsłonie spotkania siatkarkom Pałacu Bydgoszcz.

Pierwsze akcje piątego seta były wyrównane, jednak szybko to przyjezdne wyszły na wyraźne prowadzenie (4:6). W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener legionowianek, jednak interwencje szkoleniowca nie wystarczyły do zmiany postawy zespołu. Zmiana stron nastąpiła po ataku Krzywickiej (8:5). Chociaż po niej gospodynie zdołały zmniejszyć straty do jednego „oczka” (11:12), nie zdołały pójść za ciosem i odwrócić losów seta. Blok Krzywickiej i as serwisowy zakończyły seta, a zarazem cały mecz na korzyść siatkarek z Bydgoszczy.

SK bank Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz 2:3
(25:14, 22:25, 25:22, 22:25, 11:15)

Składy zespołów:
Legionovia: Smarzek (7), Paszek (17), Wójcik (6), Gajewska (2), Chojnacka (10), Połeć (9), Wysocka (libero) oraz Adamek (libero), Grzelak (8), Bociek (12) i Zaciek
Pałac: Misiuna (17), Krawulska (10), Krzywicka (17), Kuligowska (16), Śmieszek (8), Pleśnierowicz (2), Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik i Ziółkowska

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved