Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo sopocianek

Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo sopocianek

Podobnie jak na początku sezonu, również w spotkaniu drugiej części fazy zasadniczej siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot bez straty seta pokonały zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianka Enea Muszyna. Gospodynie pojedynku tylko w pierwszej części każdego z setów prowadziły wyrównaną walkę, końcówki należały jednak do sopocianek. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Brittnee Cooper.

Pierwszego seta rozpoczął skuteczny atak Maret Balkestein-Grothues. Chociaż przyjezdne na początku prowadziły 3:0, gospodynie korzystając z błędów przeciwniczek, szybko wyrównały (4:4). Spokojnie atakowała Anna Grejman, to jej zbicie sprowadziło drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Po regulaminowym czasie rozpoczęła się walka punkt za punkt. Obie drużyny skuteczne ataki przeplatały z błędami. Żaden zespół nie był w stanie wyjść na prowadzenie. Podczas drugiej przerwy technicznej, na którą drużyny ponownie sprowadziła atakiem Anna Grejman, gospodynie miały zaledwie jednopunktową zaliczkę. Za sprawą celnych zagrań Katarzyny Zaroślińskiej przyjezdne minimalnie odskoczyły, a szybko o czas poprosił trener Bogdan Serwiński, co wybiło sopocką atakującą z rytmu. Po przerwie i asie serwisowym Julii Milovits gra ponownie się wyrównała. Na nowo rozgorzała walka punkt za punkt (23:23). W decydującym momencie seta więcej zimnej krwi zachowały siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot, które po ataku Maret Balkestein-Grothues cieszyły się ze zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie.

Od początku drugiego seta na nowo rozpoczęła się walka punkt za punkt, obie drużyny nie ustrzegły się jednak błędów własnych. Podczas pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła po ataku Katarzyny Zaroślińskiej, minimalnie prowadziły przyjezdne (8:7). Po czasie przewaga sopocianek zaczęła rosnąć, gdy po błędzie w ataku Adeli Helić strata gospodyń wynosiła już trzy punkty, grę zdecydował się przerwać trener Serwiński. Gospodynie wciąż jednak miały problem z przyjęciem celnych zagrywek Klaudii Kaczorowskiej, dlatego jeszcze przed drugim regulaminowym czasem kolejną przerwę wykorzystał Bogdan Serwiński (8:14). Złą serię siatkarek z Muszyny przerwał dopiero błąd w polu zagrywki sopockiej przyjmującej. W dalszej części seta to przyjezdne dyktowały warunki gry. Bardzo pewnie punktowała blokiem Brittnee Cooper, celnie zagrywała Danica Radenković. Pomimo zmian gospodynie nie były w stanie odwrócić losów seta. Sopocianki spokojnie wygrały do 15.

Już pierwsze akcje trzeciej odsłony spotkania należały do przyjezdnych, które stopniowo powiększały przewagę (8:6). Sopocianki pewniej atakowały, a skutecznie bloki ustawiała Brittnee Cooper. Pomimo starań Adeli Helić i Natalii Kurnikowskiej siatkarki z Muszyny nie były w stanie zatrzymać spokojnie grających przeciwniczek. Błąd w polu zagrywki Kurnikowskiej sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (12:16). Pomimo kolejnych zmian gospodynie nie potrafiły skutecznie przeciwstawić się przeciwniczkom. Chociaż w końcówce po spokojnym zbiciu Maren Balkestein-Grothues o czas poprosił trener Serwiński, nie zdołał skutecznie zmotywować swoich podopiecznych do walki (16:20). Dwa błędy w ataku zawodniczek Polskiego Cukru Muszynianki Enea zakończyły cały pojedynek.

MVP: Brittnee Cooper

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – PGE Atom Trefl Sopot 0:3
(23:25, 19:25, 19:25)

Muszynianka: Savić (6), Grejman (7), Helić (11), Sosnowska (2), Kurnikowska (7), Milovits (3), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (3), Pelc (1), Szczygieł (1), Ciaszkiewicz-Lach, Śliwa (libero) i Hatala (3)
Atom: Tokarska (7), Balkestein-Grothues (7), Radenković (6), Cooper (8), Kaczorowska (9), Zaroślińska (12), Durajczyk (libero) oraz Djerisilo (4), Miros (1), Efimienko, Kaczmar i Łukasik