Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Zacięty mecz w Rzeszowie, dwa punkty dla gospodyń

Orlen Liga: Zacięty mecz w Rzeszowie, dwa punkty dla gospodyń

Niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie rozegrały ekipy Developresu Rzeszów i Pałacu Bydgoszcz. Rzeszowianki po dwóch wygranych setach nie zdołały zakończyć spotkania w trzech partiach i musiały uznać wyższość swoich rywalek w secie trzecim i czwartym. Ostatecznie dwa punkty w tym meczu zdobyły podopieczne trenera Jacka Skroka i odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz w Rzeszowie pomiędzy Developresem a Pałacem Bydgoszcz był niezwykle istotny dla obu drużyn, ponieważ obie miały na koncie po cztery zwycięstwa i w myśl regulaminu PLPS-u wymogiem do prolongaty gry w lidze jest odniesienie pięciu zwycięstw w sezonie. Od zdecydowanych ataków mecz rozpoczęły gospodynie i po serii błędów własnych bydgoszczanek prowadziły 7:3. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego nie dawały za wygraną, odrzuciły swoje rywalki od siatki, a liderką w ich zespole w tym okresie gry była Kuligowska, która popisała się skutecznymi zbiciami. Rzeszowska drużyna straciła całą przewagę i na tablicy wyników był remis 10:10. Przerwa na żądanie Jacka Skroka okazała się być dobrym ruchem, Magda Jagodzińska była nie do zatrzymania, tym razem to ta zawodniczka była liderką w ekipie Developresu i dzięki niej miejscowe siatkarki odskoczyły bydgoszczankom na 4 punkty (17:13). Siatkarki Pałacu starały się jak mogły, aby zniwelować różnicę punktową, ale po raz kolejny popełniły wiele błędów własnych. Gospodynie po ataku Jagodzińskiej prowadziły 23:17, nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa i wygrały w stosunku 25:20.

W drugiej partii spotkania na początku górą były przyjezdne, skutecznie blokowały swoje rywalki, odrzuciły je od siatki i uzyskały trzypunktową przewagę (5:2). Gospodynie szybko odpowiedziały punktowymi akcjami w bloku, asem serwisowym popisała się Warzocha i Developres prowadził 6:5. O jeden punkt więcej na pierwszej przerwie technicznej lepsze były pałacanki, po niej miejscowa ekipa wyrównała stan rywalizacji na 8:8 i od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt. Zarówno Pałac, jak i Developres nie potrafiły wypracować sobie znaczącej przewagi, po tym jak została zablokowana Minicz, ekipa z Podkarpacia prowadziła 15:13. Gra rzeszowianek falowała, zdobywały one prowadzenie, po czym na skutek błędów własnych traciły je. Sytuacja taka miała miejsce przy stanie 18:16 oraz przy prowadzeniu Developresu 19:17. Po tym jak została zablokowana Minicz i rzeszowskie siatkarki miały dwupunktową przewagę (21:19), wydawało się, że podopieczne trenera Jacka Skroka zapewnią sobie zwycięstwo. Przyjezdne nie dały za wygraną popisały się dwoma atakami, błąd popełnił Developres i to one były bliższe wygrania tego seta (22:21). Rzeszowianki jeszcze raz zerwały się do ataków, ciężar gry wzięła na siebie Agata Skiba i dzięki niej Developres prowadził 24:23. Grę w tym secie atakiem zakończyła po raz kolejny Jagodzińska i rzeszowianki prowadziły w całym meczu 2:0.

Podłamane takim obrotem sprawy zawodniczki z Bydgoszczy na początku seta były w odwrocie, popełniły kilka błędów własnych i przegrywały 3:6. Z biegiem czasu niemające nic do stracenia podopieczne Adama Grabowskiego poprawiły swoje przyjęcie i po ataku Krzywickiej traciły do Developresu dwa punkty (9:11). Punktowy blok na Skibie dał przyjezdnym remis 12:12 i po raz kolejny w tym spotkaniu obie drużyny grały punkt za punkt. Zbicie Kuligowskiej dało ekipie gości jednopunktowe prowadzenie 17:16, chwilę potem po ataku Materni i kolejnym punktowym ataku Kuligowskiej było 19:16 dla Pałacu. Były to przełomowe akcje tego spotkania, Pałac powiększył swoją przewagę do sześciu punktów (22:16) i jasnym się stało, że przyjezdne przedłużą swoje nadzieje na pozostanie w tym meczu. Trener Skrok rotował składem, ale nie dało to większych rezultatów. Seta punktowym atakiem zakończyła Krzywicka i Pałac przegrywał 1:2.

W kolejnym secie podbudowane wygraną bydgoszczanki poszły za ciosem i po zagrywkach Joanny Kuligowskiej prowadziły 3:0. Gospodynie szybko odpowiedziały zagrywkami Raczyńskiej, punkt w ataku zdobyła Warzocha i był remis 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa punkty były rzeszowianki. Sytuacja na boisku w tym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz Pałac, a raz Developres obejmował prowadzenie, po czym je tracił. Przy stanie 13:11 o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Jacek Skrok, jego podopieczne doprowadziły do remisu 13:13. Gra w tym secie była niemal identyczna jak w partii numer dwa, gospodynie wychodziły na dwupunktowe prowadzenie, po czym je traciły na rzecz swoich rywalek. Tym razem niewykorzystane szanse srodze zemściły się na gospodyniach, przyjezdne dobrze zagrały w bloku, na prowadzenie 24:22 wyprowadziła Pałac Maternia, a punktowy blok na Raczyńskiej zapewnił ekipie gości wyrównanie stanu rywalizacji w tym meczu.

W lepszych nastrojach były bydgoszczanki, które seta prawdy rozpoczęły od prowadzenia 3:1 po punktowym ataku Materni. Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych, o przerwę poprosił trener Skrok, rzeszowianki odrobiły straty, asem serwisowym popisała się Jagodzińska, punktowała Skiba i sytuacja na boisku uległa zmianie, Developres prowadził 6:4. Na zmianie stron boisk po ataku Skiby było 8:5. Ekipa z Podkarpacia była w natarciu, a bydgoszczanki popełniły kilka błędów własnych i przegrywały 6:10. Pałacanki pojedynczymi akcjami próbowały zredukować straty, ale im się to nie udało. Wprawdzie po ataku Krzywickiej Pałac przegrywał 10:12, ale ostatnie akcje należały do miejscowych siatkarek, które wygrały 15:10 i zdobyły w tym meczu dwa punkty.

MVP meczu: Lucyna Borek

Developres Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:2
(25:20, 25:23, 18:25, 22:25)

Developres: Cabajewska (3), Otasević (2), Hawryła (6), Śliwińska (4), Jagodzińska (24), Skiba (18), Borek (libero) oraz Warzocha (11), Raczyńska (6), Kapturska i Bonczewa
Pałac: Misiuna (14), Krzywicka (15), Kuligowska (17), Śmieszek (1), Pleśnierowicz (3), Maternia (16), Nowakowska (libero) oraz Minicz (5), Ziółkowska (7) i Bałdyga