Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Wrocławianki pozostały w grze o finał

Orlen Liga: Wrocławianki pozostały w grze o finał

Rywalizacja pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Impelem Wrocław o finał Orlen Ligi będzie toczyć się dalej. Po wygranej sopocianek w pierwszym meczu 3:1 w drugim półfinałowym starciu górą okazały się siatkarki z Wrocławia. Spotkanie lepiej otworzyła ekipa z Sopotu, ale gospodynie nie zamierzały składać broni. O wyniku zaciętej rywalizacji ostatecznie decydował zatem tie-break, z którego zwycięsko wyszły podopieczne Jacka Grabowskiego, pozostając tym samym w walce o mistrzostwo Polski.

Pierwszą partię źle rozpoczęła Maret Balkestein-Grothues, która dwukrotnie nie poradziła sobie w ataku. Sopocianki jednak szybko podniosły się i tym samym doprowadziły do remisu. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną dały o sobie znać ponownie błędy w zagrywce gości, które w połączeniu z zepsutymi atakami dały prowadzenie gospodyniom 8:5. Po regulaminowym czasie gry zespół z Sopotu znów szybko doprowadził do remisu, od tego momentu set toczył się punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną sprowadziła zespoły skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska. Po tym czasie swój piąty bieg włączyły sopocianki, które wykorzystując błędy rywalek, a także doskonale grając blokiem, wypracowały sobie pięciopunktową przewagę. Do końca tej partii drużyna gości nie roztrwoniła jej, 25 punkt dla sopockiej ekipy zdobyła zagrywką Maja Tokarska.

Podrażnione porażką w poprzednim secie gospodynie znakomicie rozpoczęły kolejną odsłonę meczu. Na boisku rządziła Carolina Costagrande, po której ataku Impel prowadził 7:2. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną do roboty wzięły się sopocianki i po chwili miały już tylko dwa oczka straty. Do remisu 11:11 doprowadziła natomiast Maja Tokarska, z której atakiem nie poradziła sobie Agata Sawicka. Dalej set toczył się punkt za punk. Dopiero w końcówce Impel za sprawą Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty uzyskał kilka punktów przewagi, która ostatecznie wystarczyła, by móc cieszyć się z wygranej 25:21.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły sopocianki, które po atakach Katarzyny Zaroślińskiej prowadziły 4:1. Do jednego punktu stratę zniwelowała następnie Katarzyna Skowrońska-Dolata, ale po chwili Atom znów był na kilkupunktowym prowadzeniu. Utrzymywało się ono w dalszej fazie tej partii, a po drugiej przerwie technicznej wzrosło do pięciu oczek. Do końca seta niewiele się zmieniło, drużyna z Sopotu dominowała na boisku, a ostatni punkt zdobyły… wrocławianki, które przy ataku Katarzyny Zaroślińskiej wpadły w siatkę.

Początek czwartej partii był wyrównany, rywalizacja toczyła się punkt za punkt do pierwszej przerwie technicznej, na której minimalnie prowadziły wrocławianki. Od tej pory to gospodynie nadawały tempo gry, a po punktowym serwisie Agnieszki Kąkolewskiej prowadziły 14:10. Na drugą przerwę techniczną udanym atakiem sprowadziła drużyny Carolina Costagrande, prowadził wówczas Impel 16:12. Kolejne punkty zdobywały gospodynie i po chwili na tablicy pojawił się wynik 19:12. To jednak nie była wystarczająca przewaga dla Impelu, błędy własne i doskonała postawa Maret Balkestein-Grothues spowodowały, że w końcówce Atom miał tylko punkt straty do swoich rywalek. Sopociankom nie udało się jednak odrobić całej straty, punkt na wagę tie-breaka zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Początek tie-breaka był piorunujący w wykonaniu wrocławianek, które po zagrywkach Agnieszki Kąkolewskiej i kilku błędach sopocianek prowadziły 7:3. To nie podłamało jednak zespołu z Sopotu, który jeszcze przed zmianą stron zdołał odrobić dwa oczka. Następnie za ciosem nadal szły przyjezdne, które zmusiły rywalki do popełniania błędów. Od tego momentu mecz nabrał tempa, było dużo spektakularnych obron, ataków oraz emocji. W końcówce Impel wzniósł się na wyższy poziom, po ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty gospodynie prowadziły 14:10. Kolejne cztery punkty należały do sopocianek, które wykorzystały błędy rywalek. Po chwili punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Agnieszka Kąkolewska, Impel wygrał 16:14.

Impel Wrocław – PGE Atom Trefl Sopot 3:2
(20:25, 25:21, 16:25, 25:23, 16:14)

Impel: Ptak (6), Kąkolewska (8), Hildebrand (15), Radecka, Skowrońska-Dolata (27), Costagrande (17), Sawicka (libero) oraz Kossanyiova, Kaczor, Sikorska (4) i Dürr (libero)
Trefl: Tokarska (7), Balkestein-Grothues (14), Efimienko (9), Radenković (2), Kaczorowska (16), Zaroślińska (18),  Durajczyk (libero) oraz Miros (2), Kaczmar, Łukasik (1) i Cooper