Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Wrocławianki za mocne dla KSZO

Orlen Liga: Wrocławianki za mocne dla KSZO

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego dzielnie walczyły z Impelem Wrocław w meczu 14. kolejki Orlen Ligi, choć ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Pierwszą partię przegrały do 23, ale w kolejnej triumfowały po grze na przewagi 29:27. W dwóch następnych odsłonach górą zdecydowanie były już jednak wrocławianki, które rozbiły gospodynie do 15 i 16.

 Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:0. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, przyjezdne zdobyły punkty w ataku oraz bloku, asem serwisowym popisała się Mędrzyk i był remis 3:3. Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 8:8. Za sprawą Kąkolewskiej oraz Koniecznej Impel prowadził 10:8. Ostrowczanki nie dawały za wygraną i po zbiciu Soter oraz błędzie wrocławianek ponownie doprowadziły do remisu 10:10. Gospodynie co prawda po kolejnym błędzie wrocławianek prowadziły 14:13, ale potem uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Marka Solarewicza, zawodniczki z Wrocławia zdołały odrobić straty i prowadziły 16:14. Grę KSZO napędziła Brzóska, która popisała się punktowymi zagrywkami i atakami i po raz kolejny był remis 18:18. Impel nie dawał za wygraną i po zbiciu Kąkolewskiej prowadził 22:20. Gospodynie jeszcze raz zerwały się do wali i dzięki atakowi Soter oraz pomyłce w ataku Ptak doprowadziły do remisu 22:22. W końcówce seta siatkarską dojrzałością wykazała się Mędrzyk, która zdobyła punkt w ataku oraz po asie serwisowym i to ona w głównej mierze przyczyniła się do wygrania seta przez wrocławską ekipę.

Na początku drugiej odsłony meczu koleżanki do walki poderwała Brzóska i dzięki niej KSZO prowadziło 4:1. Reprymenda trenera Solarewicza okazała się być skutecznym ruchem, jego podopieczne poprawiły przyjęcie, punkty w ataku zdobyła Ptak oraz Courtney i było 7:5 dla Impelu. Prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę, a gra obu ekip falowała. Kapturska razem z Piotrowską punktowały w ataku oraz zagrywce i dzięki nim ostrowczanki prowadziły 12:8. Przyjezdne miały duże problemy w przyjęciu i z biegiem czasu traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Nie do zatrzymania w ataku była Brzóska i po jej zbiciach było 19:12 dla KSZO. Zadowolone z takiego obrotu sprawy gospodynie popełniły kilka błędów własnych i o przerwę na żądanie poprosił trener Parkitny (21:16). Pociągnięcie to na nic się zdało, w roli głównej w zespole Impelu wystąpiła Kaczor, która zaskoczyła miejscową ekipę swoimi zbiciami oraz asami serwisowymi, dodatkowo w ataku pomyliła się Kapturska i był remis 23:23. Ta sama siatkarka zdobyła punkt w ataku i piłkę setową w górze miały ostrowczanki, nie wykorzystały jej i o końcowym zwycięstwie jednej z drużyn musiała zadecydować gra na przewagi. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga drużyna miała w górze piłki setowe i dopiero po atakach Brzóski oraz Ściurki KSZO wygrało drugiego seta i doprowadziło do remisu w meczu.

Kolejny set tego spotkania rozpoczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych, w roli głównej po raz kolejny wystąpiła Kaczor, która była nie do zatrzymania przez ostrowczanki, po jej zbiciach było 6:2 dla Impelu. Dodatkowo punkty w ataku zdobyła Ptak i przyjezdne prowadziły 9:4. Odrzucone od siatki ostrowczanki po ataku Courtney przegrywały 5:11, do walki poderwała je Kapturska razem z Polak i dzięki nim miejscowa ekipa częściowo zniwelowała straty do trzech punktów (8:11). Grę przyjezdnych napędziła Courtney i po jej zbiciach było 14:9 dla wrocławianek. Drużyna z Dolnego Śląska nie dawała za wygraną, dodatkowo zapunktowała Kossanyiova, która zaliczyła punktową serię w ataku i było 19:12 dla drużyny z Dolnego Śląska. Zagubione siatkarki KSZO całkowicie oddały pole swoim rywalkom i po asie Kossanyiovej przegrywały 13:23. Tę jednostronną partię spotkania na swoje konto zapisały podopieczne Marka Solarewicza i prowadziły w meczu 2:1.

Nie mające już nic do stracenia gospodynie dzielnie walczyły z wyżej notowanymi wrocławiankami do stanu 5:5. Potem zarysowała się przewaga Impelu i po bloku Kąkolewskiej oraz ataku Kaczor ekipa gości prowadziła 7:5. Odpowiedź KSZO była natychmiastowa, zbiciami popisała się Thaka oraz Brzóska. Kolejny raz dwupunktową zaliczkę uzyskały przyjezdne za sprawą Ptak (9:11). Od tego momentu drużyna z Wrocławia przyśpieszyła swoją grę, zdobyła kilka punktów w kontrataku i po ataku Kaczor prowadziła 15:10. Podłamane takim stanem rzeczy ostrowczanki całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom, po raz kolejny zapunktowała Ptak, Kąkolewska oraz Kossanyiova i było 23:11 dla Impelu. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła Courtney i trzy punkty pojechały do Wrocławia.

MVP meczu: Hancock

KSZO Ostrowiec Św. – Impel Wrocław 1:3
(23:25, 29:27, 15:25, 16:25)

Składy zespołów:
KSZO: Brzóska (23), Polak (3), Ściurka (12), Kapturska (13), Soter (3), Piotrowska (6), Paulikouskaja (libero) oraz Stroiwąs (6), Szpak, Szałankiewicz i Thaka (2)
Impel: Ptak (12), Konieczna (6),  Kąkolewska (7), Hancock (6), Mędrzyk (7), Courtney (12), Sawicka (libero) oraz Kossanyiova (9), Kaczor (16) i Bałucka

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved