Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Wrocławianki bez straty seta w Bydgoszczy

Orlen Liga: Wrocławianki bez straty seta w Bydgoszczy

Chociaż siatkarki Impelu Wrocław były bezsprzecznymi faworytkami spotkania z Pałacem Bydgoszcz, nie bez problemów zapisały na swoim koncie zwycięstwo. Szczególnie w drugiej partii bydgoszczanki były blisko sprawienia niespodzianki, bowiem dopiero po grze na przewagi przyjezdne zdołały wygrać tego seta. Ostatecznie znajdujące się w czołówce wrocławianki pokonały przedostatni zespół ligi 3:0.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły udanie kończyły swoje akcje (4:4). Następnie udany plas w boisko Joanny Kuligowskiej oraz atak Eweliny Krzywickiej pozwoliły bydgoszczankom wyjść na dwupunktowe prowadzenie (6:4), ale przyjezdne szybko doprowadziły do remisu po 6. Z jednopunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną zeszły wrocławianki. Po niej nadal toczyła się wyrównana walka punkt za punkt (12:12). Od tego momentu to wrocławianki zdobyły cztery punkty z rzędu, głównie dzięki udanej serii zagrywek Agnieszki Kąkolewskiej (12:16). Po asie serwisowym Joanny Kaczor przewaga Impelu wzrosła do pięciu oczek, wtedy o czas dla swojego zespołu poprosił trener Pałacu Adam Grabowski (13:18). Gospodynie miały problem z przyjęciem zagrywki drużyny gości (14:20). Podopieczne Jacka Grabowskiego w pełni kontrolowały przebieg gry w tym secie. Ostatecznie to wrocławianki wygrały premierową odsłonę (25:17).

Podobnie jak w poprzednim secie oba zespoły zaczęły wyrównaną walkę punkt za punkt (4:4). Kolejne cztery akcje padły łupem Impelu, który prowadził podczas pierwszej przerwy technicznej (4:8). Sporo kłopotów bydgoszczankom sprawiała zagrywka Agnieszki Kąkolewskiej. Głównie dzięki tej siatkarce to wrocławianki zaczęły budować swoją przewagę. Z czasem zawodniczki Impelu zaczęły grać swoją siatkówkę i w kolejnych akcjach zwiększały swoje prowadzenie (11:6). Ambitna postawa zespołu Pałacu sprawiła, że udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów (10:12). Jednak wrocławianki ponownie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (17:10). Następnie w zespole Impelu zaczęły pojawiać się nieporozumienia w przyjęciu, co drużyna Pałacu zaczęła wykorzystywać (15:19), wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Grabowski. Po asie serwisowym Eweliny Krzywickiej było 19:20, wtedy swoją drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec wrocławianek. Po błędzie w przyjęciu w zespole Impelu mieliśmy remis po 21. Taki wynik zwiastował ciekawą końcówkę. Siatkarki Pałacu przegrywały 22:24, ale udało im się doprowadzić do remisu 24:24. O zwycięstwie w tej partii decydowała gra na przewagi. W niej więcej chłodnej głowy zachowały przyjezdne, a drugą odsłonę zakończył mocny atak Joanny Kaczor (27:25).

Podbudowane wygraną w poprzedniej partii siatkarki Impelu szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Słaba postawa bydgoskiego zespołu, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, pozwoliła wrocławiankom na zwiększenie prowadzenia. Pałac przegrywał na pierwszej przerwie technicznej 8:2. W dalszej fazie trzeciego seta pałacanki nie były w stanie poprawić swojej gry. W ekipie gości nie do zatrzymania była Joanna Kaczor oraz Carolina Costagrande (11:6). Następnie to bydgoszczanki nieco poprawiły swoją grę, zmniejszając stratę do trzech oczek (10:13). Udany atak ze skrzydła Costagrande sprowadził oba zespoły na drugą przerwę techniczną (16:10). Gdy zablokowana na skrzydle została Kuligowska, wtedy swój drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Pałacu (10:18). Końcówka tego seta zdecydowanie należała do Impelu, który kontrolował wydarzenia na boisku (12:20,13:22). Spotkanie zakończył pewny atak ze środka Aleksandry Sikorskiej (25:15).

MVP:  Andrea Kossanyiova

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3
(17:25, 25:27, 15:25)

Pałac: Minicz (5), Misiuna (8), Krzywicka (9), Kuligowska (9), Śmieszek (4), Pleśnierowicz (2), Nowakowska (libero) oraz Bałdyga i Fojucik
Impel: Kossanyiova (17), Ptak (8), Kąkolewska (10), Kaczor (13), Radecka (3), Costagrande (5), Dürr (libero) oraz Sikorska (4) i Sawicka (libero)