Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: W Ostrowcu komplet punktów dla Developresu

Orlen Liga: W Ostrowcu komplet punktów dla Developresu

W pojedynku dwóch zespołów z samego dołu tabeli stoczona została zacięta walka o punkty. Finalnie starcie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Developresu Rzeszów zakończyło się w czterech setach, choć tie-break był bardzo blisko. Wygraną na swoim koncie zapisała drużyna z Rzeszowa, a cały mecz był bardzo nierówny pod względem gry obu ekip.

W pierwszych akcjach meczu punktowały głównie miejscowe – atakując i oddając punkty popsutymi zagrywkami. Gdy w bloku dobrze spisała się Bednarek, było 4:2 dla KSZO. Chwilę później w tym elemencie dobrze spisała się Cabajewska, kontratakowała Skiba i to Developres był na dwupunktowym prowadzeniu. Na pierwszy czas techniczny zespoły zeszły po asie serwisowym Skiby, a po chwili oddechu kolejne dwa oczka powędrowały na konto gości (10:5). Błąd Jagodzińskiej zmniejszył różnicę do trzech punktów, ale ta zaraz zrewanżowała się w kontrze i rzeszowianki przewodziły stawce wyraźnie 14:9. W kolejnych akcjach przyjezdne powoli, ale skutecznie dokładały kolejne „cegiełki” do prowadzenia – Hawryła blokiem, a Jagodzińska asem serwisowym (18:11). W końcówce obie dołożyły kolejne punkty – Jagodzińska blokiem, a Hawryła zagrywką. Set zakończył się z kolei po punkcie zza linii końcowej Cabajewskiej.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od skuteczniejszej gry ekipy gości, która popełniała mniej błędów. To po udanej kontrze Skiby i zepsutym ataku Brzóski oraz asie serwisowym tej pierwszej Developres prowadził 8:4. Po kolejnej kontrze, tym razem Śliwińskiej, rzeszowianki prowadziły już pięcioma punktami i wtedy ich gra stanęła. Podbite piłki na punkty w kontrze zaczęły zamieniać miejscowe i po udanej serii i uderzeniu Ściurki to one były na czele (11:10). Następnie do ofensywy przeszedł Developres, którego skuteczna gra w bloku dała mu prowadzenie 16:12. W tym elemencie szalała Jagodzińska. Im bliżej końca, tym przewaga przyjezdnych była coraz wyraźniejsza i po uderzeniach Skiby i Hawryły było 20:13. Jeszcze Szczygioł próbowała skutecznymi zbiciami poderwać swoją drużynę do walki. To jej się udało, a kolejne ataki Dybek, Ściurki i Szpak, a także as serwisowy tej pierwszej dały prowadzenie drużynie KSZO. Miejscowe poszły za ciosem i w kolejnych akcjach punktowały blokiem Bednarek i kontrą Szczygioł i to, ku zaskoczeniu rywalek, ostrowczanki miały piłkę setową (24:22). Seta zakończyły błędy po obu stronach siatki.

Trzecia odsłona rozpoczęła tak, jakby tylko jedna drużyna – punktował tylko Developres (6:0). Trener KSZO poprosił o czas, dokonał zmiany – za Ściurkę pojawiła się Mielczarek, ale to i tak nic nie dało. W polu zagrywki szalała Śliwińska i po jej kolejnym punkcie z tego elementu ekipa gości demolowała rywalki 12:1. Kolejne zmiany w ekipie KSZO nic nie dawały i po autowym zbiciu Brzóski różnica wynosiła 11 punktów. Przez całego seta rzeszowianki nadawały ton grze, a rozbite podopieczne trenera Parkitnego próbowały poradzić sobie z własnymi bolączkami. Tylko w tej odsłonie popełniły 10 błędów, zupełnie przy tym nie radziły sobie w ataku. W końcówce jeszcze na ich konto wpadły dwa punkty, które pozwoliły im wyjść w tej partii z „dziesiątki”.

Po chwili przerwy KSZO wyszło na boisko zupełnie odmienione, a sytuacja zupełnie się odwróciła. Miejscowe przejęły pałeczkę i wykorzystały moment uśpienia rywalek, odskakując na 6:1 – również dzięki dobrej postawie w polu zagrywki Ściurki. Tym razem to trener Skrok próbował wybić rywalki, prosząc o czas. Jemu to się udało, bowiem po chwili rozmowy Developres zaczął grać skuteczniej i powoli odrabiać straty. Ostrowczanki zwolniły rękę w ataku i zaczęły się mylić, więc udało im się to z nawiązką, bowiem seria sześciu punktów pozwoliła rzeszowiankom wysunąć się na czoło (9:8). Wtedy ponownie nad przewagą zaczęły pracować miejscowe, pracując skutecznie w polu zagrywki. Przez cały czas prowadzenie utrzymywało się na poziomie trzech punktów, a przyjezdne nie wiedziały, jak ugryź przeciwniczki. Ostrowczanki prowadziły nadal (21:18), po asie serwisowym Dybek, ale w najważniejszym momencie dopadła je stagnacja i mimo że ekipa KSZO miała już piłki setowe w górze, rzeszowianki wzięły się do pracy, wyrównały stan seta, a następnie udanym zbiciem Hawryły zamknęły rywalizację w tym meczu.

KSZO Ostrowiec Św. – Developres Rzeszów 1:3
(15:25, 25:23, 12:25, 25:27)

KSZO: Brzóska (5), Polak (1), Bednarek (6), Ściurka (14), Piotrowska (4), Szczygioł (16), Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Szpak (3) i Dybek (6)
Developres: Cabajewska (7), Otasević (9), Hawryła (7), Śliwińska (13), Jagodzińska (17), Skiba (14), Borek (libero) oraz Nowakowska, Kapturska (5) i Warzocha