Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: W Bydgoszczy walka tylko w pierwszym secie

Orlen Liga: W Bydgoszczy walka tylko w pierwszym secie

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz w ostatnim czasie nie mają szczęścia, rywalki, z którymi się mierzą, za każdym razem są za silne, mimo że podopieczne Adama Grabowskiego spisują się całkiem dobrze, a momentami i nawet bardzo dobrze. Tym razem pałacanki urwały jedynie seta Polskiemu Cukrowi Muszyniance. W pierwszej odsłonie gra bydgoszczanek wyglądała bardzo dobrze, później wszystko się posypało, a boisko zdominowała ekipa Bogdana Serwińskiego.

Siatkarki z Muszyny były faworytem meczu w Bydgoszczy, ale rozpoczęły go fatalnie. Po własnych błędach przegrywały już 2:6 i trener Bogdan Serwiński szybko przerwał grę. Po niej muszynianki nieco uspokoiły grę, ale w zespole Pałacu bardzo dobrze spisywała się Joanna Kuligowska. Po jej kolejnym ataku było już 11:5 dla Pałacu, potem jednak została zablokowana i Polski Cukier zaczął odrabiać straty. Po autowym ataku Eweliny Krzywickiej był już remis 15:15, ale to bydgoszczanki zeszły na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Gra się wyrównała, Pałac nie mógł przez dłuższy czas powiększyć swojej przewagi, a w końcówce zespół z Muszyny po błędzie gospodyń wyrównał na 22:22. Potem jednak skutecznie zaatakowała Krzywicka, pomyliła się w ataku Anna Grejman, a pierwszą piłkę setową skończył skuteczny blok bydgoszczanek i Pałac wygrał 25:22.

W drugim secie zespół gości rozpoczął grę o wiele bardziej skupiony i po chwili było 6:2 dla Polskiego Cukru. Od stanu 7:4 muszynianki zdobyły serią sześć puntów z rzędu i po ataku Adeli Helić na drugiej przerwie technicznej prowadziły wysoko 16:5. Nieliczne ataki Kuligowskiej i Krzywickiej poprawiły nieco sytuację gospodyń, ale rywalki w pełni kontrolowały to, co działo się na boisku. W końcówce kiwka Milovits oraz skuteczny atak Sylwii Pelc dały zespołowi z Muszyny pewną i wysoką wygraną do 14, a w meczu był remis 1:1.

Również w trzeciej partii muszynianki od początku wypracowały sobie sporą przewagę i po kolejny skutecznym ataku Adeli Helić prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Bydgoszczanki miały spore problemy z przebiciem się przez szczelny blok rywalek i znów przytrafiła im się seria sześciu straconych punktów z rzędu. Po zepsutej zagrywce Marleny Pleśnierowicz zespół z Muszyny prowadził na drugiej przerwie technicznej ośmioma punktami. Wkrótce powiększył tę przewagę do 10 „oczek” po ataku Helić i było już 20:10 dla przyjezdnych. Od tego momentu muszynianki zaczęły jednak popełniać proste błędy i Pałac zdobył pięć punktów z rzędu. W końcówce podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wróciły jednak do gry, a seta wynikiem 25:18 dla gości zakończył atak Anny Grejman.

Początek czwartej partii do stanu 5:5 był bardzo wyrównany, potem jednak as serwisowy Natalii Kurnikowskiej oraz skuteczne zbicie Anny Grejman spowodowały, że to Muszynianka miała trzypunktową przewagę na przerwie technicznej. Po niej pałacanki myliły się w ataku i przyjezdne zdobyły kolejne cztery punkty, wypracowując sobie bezpieczną przewagę. Skuteczny blok muszynianek zakończył ostatnią akcję przed drugą przerwą techniczną i zespoły opuściły boisko przy stanie 16:10 dla „mineralnych”. Gdy po przerwie zespół gości wygrał kolejne trzy wymiany, stało się już jasne, że Pałac tego meczu nie wygra. W końcówce muszynianki kontrolowały przebieg wydarzeń i pewnie wygrały tego seta do 17 po ataku Anny Grejman. Trzy punkty wyjechały więc razem z podopiecznymi trenera Serwińskiego do Muszyny, a najlepszą zawodniczką meczu wybrano Natalię Kurnikowską.

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka 1:3
(25:22, 14:25, 18:25, 17:25)

Pałac: Minicz (5), Ziółkowska (4), Misiuna (17), Krzywicka (15), Kuligowska (5), Pleśnierowicz (2), Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Śmieszek (4), Bałdyga , Fojciuk i Maternia (2)
Muszynianka: Pelc (7), Grejman (15), Helić (17), Sosnowska (9), Kurnikowska (15), Milovits (7), Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Skrzypkowska, Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach i Hatala