Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Udana pogoń łodzianek

Orlen Liga: Udana pogoń łodzianek

W pierwszym meczu o piąte miejsce w Orlen Lidze lepsze okazały się siatkarki Budowlanych Łódź. Emocji nie zabrakło, bowiem chociaż zawodniczki Muszynianki Muszyna prowadziły 2:0, łodzianki zdołały wyrównać stan meczu, a ostatecznie po ciekawej walce na przewagi w piątej partii wygrały cały pojedynek 3:2. Teraz rywalizacja przenosi się do Łodzi, gdzie 28 kwietnia odbędzie się drugie starcie.

Pierwszą partię udanym atakiem rozpoczęła Muresan. Po chwili jednak serię punktów na swoim koncie zapisały muszynianki, które po zbiciach Helić, Pelc oraz asie serwisowym Savić wyszły na prowadzenie 3:1. Łodzianki jednak szybko wyrównały i do stanu po 5 walka toczyła się punkt za punkt. Wówczas trzykrotnie skutecznym blokiem popisała się Pelc i ekipa z Muszyny wygrywała na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Trzypunktowa przewaga miejscowych utrzymywała się do wyniku 12:9. Siatkarki Budowlanych zaczęły wtedy odrabiać straty i wkrótce był remis po 13. Gospodynie nie dały jednak wybić się z rytmu – ponownie przejęły inicjatywę i na drugim regulaminowym czasie prowadziły 16:13. Po przerwie z zagrywki zapunktowała Skrzypkowska i trener łodzianek – Jacek Pasiński poprosił o czas. Po wznowieniu gry w ataku pomyliła się jednak Brzezińska, a Skrzypkowska posłała na stronę rywalek kolejnego asa. Przewaga Muszynianki wzrosła tym samym już do sześciu oczek (19:13). Takiej nadwyżki rywalek siatkarki z Łodzi nie były już w stanie zniwelować. Podopieczne Bogdana Serwińskiego pewnie wygrały seta 25:19.

W drugiej odsłonie do stanu po 3 zespoły grały punkt za punkt. Po błędzie w ataku Helić i zbiciu Twardowskiej na dwa oczka odskoczyły jednak łodzianki (5:3). Gdy chwilę później zagrywkę po stronie miejscowych zepsuła Skrzypkowska, pięć kolejnych akcji padło łupem rywalek, których przewaga wzrosła tym samym aż do siedmiu punktów (11:4). Muszynianki nie składały jednak broni i przy stanie 6:13 zaczęły odrabiać straty. Gdy zbliżyły się do przeciwniczek na cztery oczka, o czas poprosił szkoleniowiec Budowlanych. Po powrocie na boisko gospodynie kontynuowały jednak dobrą grę, podczas gdy w szeregach łodzianek coś wyraźnie się zacięło. W efekcie wkrótce był remis 13:13. Po zbiciach Pyci, Twardowskiej i Grajber na prowadzeniu znów jednak znalazły się przyjezdne (16:13). Trzypunktową nadwyżkę utrzymały one do wyniku 21:18. W końcówce bowiem muszynianki zerwały się jeszcze do walki, doprowadzając do remisu po 22, a o ostatecznym rezultacie seta decydowała gra na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej podopieczne trenera Serwińskiego, które triumfowały 27:25.

Trzecia partia, podobnie jak poprzednia, rozpoczęła się od wymiany ciosów. Wyrównaną grę, przy stanie 4:4 przerwały jednak atak Pelc i skuteczny blok Grejman (6:4). Na pierwszej przerwie technicznej przewaga gospodyń była trzypunktowa (8:5). Taką nadwyżkę muszynianki utrzymywały do wyniku 9:6. Wówczas po błędzie w zagrywce Grejman, a następnie ataku Twardowskiej i dwóch zbiciach Grajber na prowadzeniu znalazły się łodzianki (10:9). Chwilę potem jednak siatkarki z Muszyny odzyskały przewagę i znów odskoczyły na trzy oczka (14:11). Takie prowadzenie utrzymały do drugiej przerwy technicznej. Po wznowieniu gry w ataku pomyliła się Grejman, a ekipa z Łodzi dwukrotnie zapunktowała blokiem, doprowadzając tym samym do remisu po 16. Skutecznością w tym samym elemencie gry odpowiedziały miejscowe i to one po dwóch kolejnych akcjach znów były górą (18:16). Dwa oczka nadwyżki muszynianki utrzymywały do wyniku 20:18. Po pomyłce Savić i punktowym bloku Muresan zrobiło się bowiem po 20. Końcówka znów była więc zaciętą wymianą ciosów. Tym razem zwycięsko wyszły z niej łodzianki (25:23).

W kolejnym secie początkowo lepiej zaprezentowała się ekipa z Muszyny, która po kilku pierwszych akcjach odskoczyła na dwa oczka (3:1). Gra za moment jednak wyrównała się, a inicjatywę przejęła drużyna z Łodzi. Na pierwszą regulaminową przerwę w secie zespoły schodziły przy czteropunktowej przewadze Budowlanych. Po powrocie na parkiet siatkarki Jacka Pasińskiego dołożyły do wyniku jeszcze jedno oczko (9:4), by wkrótce prowadzić już sześcioma (13:7). Łodzianki pewnie wygrywały też podczas drugiej przerwy technicznej (16:11). Po niej, przy stanie 18:13 dla gości trzy kolejne akcje znów padły łupem przyjezdnych i muszynianki traciły już do rywalek aż osiem punktów (13:21). Tak wysokiego prowadzenia ekipa Budowlanych Łódź nie wypuściła już z rąk, pewnie wygrywając seta 25:17.

W tie-breaku pierwsze odskoczyły podopieczne Bogdana Serwińskiego (5:3). Dwupunktowe prowadzenie utrzymywały one do wyniku 8:6, kiedy to dołożyły do swojego konta kolejne trzy oczka. Przy stanie 12:7 wydawało się, że muszynianki będą pewnie zmierzać do zwycięstwa. Wtedy jednak rywalki zaczęły odrabiać straty i niepodziewanie doprowadziły do remisu po 12, a także zaciętej, rozgrywanej na przewagi końcówki. Ostatecznie ze zwycięstwa w secie 17:15 i 3:2 w całym meczu cieszyły się siatkarki z Łodzi.

MVP: Martyna Grajber

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Budowlani Łódź 2:3
(25:19, 27:25, 23:25, 17:25, 15:17)

Muszynianka: Skrzypkowska (8), Pelc (16), Savić (9), Grejman (15), Helić (19), Milovits (5), Krzos (libero) oraz Szczygieł (1), Śliwa (libero), Hatala (1), Ciaszkiewicz-Lach i Kurnikowska (3)
Budowlani: Muresan (7), Polańska (4), Pycia (12), Beier (13), Brzezińska (5), Vincourova (5), Medyńska (libero) oraz Liniarska (4), Twardowska (12), Grajber (14) i Tobiasz

stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Budowlanych