Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Trzysetowe zwycięstwo bielszczanek w Bydgoszczy

Orlen Liga: Trzysetowe zwycięstwo bielszczanek w Bydgoszczy

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała nie miały większych problemów z pokonaniem w Bydgoszczy Pałacu. W 4. kolejce Orlen Ligi bielszczanki pokonały 3:0 swoje rywalki i pewnie zgarnęły trzy punkty. Po dwóch przegranych tie-breakach było to pierwsze zwycięstwo BKS-u w tym sezonie w rozgrywkach ligowych.

Spotkanie od skutecznego ataku rozpoczęła przyjmująca ekipy z Bydgoszczy – Ewelina Krzywicka. Bielszczanki nie były jednak dłużne i również popisały się kilkoma udanymi akcjami. Po ataku zza linii trzeciego metra Heleny Horki i efektywnym bloku gości bydgoszczanki traciły już trzy oczka do swoich rywalek. Atak Natalii Krawulskiej dawał im czwarty punkt, jednak po bardzo długiej wymianie, w której silniejsze okazały się przyjezdne, bydgoszczanki straciły szansę na dogonienie przeciwniczek. Na pierwszej przerwie technicznej bielszczanki prowadziły 8:4. Dzięki punktowej zagrywce rozgrywającej Yael Castiglione oraz atakowi Emilii Muchy podopieczne Emanuele Sbano powiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów (11:4). Chęć walki w zespole z Bydgoszczy wzbudziła Joanna Kuligowska, skutecznie atakując, a później popisując się asem serwisowym. Niestety, kiwka Castiglione dała bielszczankom 16. punkt i prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:12). Oprócz Kuligowskiej wśród bydgoszczanek wyróżniała się także Natalia Krawulska, jednak seta efektywnym atakiem zakończyła środkowa BKS-u Kornelia Moskwa. Finalnie bielszczanki wygrały pierwszą odsłonę 25:20.

Drugą partię ponownie od prowadzenia rozpoczęły bydgoszczanki, jednak tym razem miało to miejsce po ataku w aut Natalii Bamber-Laskowskiej. Początek seta był bardziej wyrównany niż poprzednia partia, a minimalne prowadzenie utrzymywała drużyna z Bydgoszczy. Z kolei później gra toczyła się punkt za punkt – do momentu, kiedy została zablokowana Joanna Kuligowska. Akcja ta zapewniła bielszczankom prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Podobnie jak w pierwszym secie przyjezdne zaliczyły po przerwie kilka udanych akcji, które umocniły ich pozycję. Emilię Muchę skutecznie wspierała środkowa BKS-u Małgorzata Lis, natomiast wiodącą zawodniczką wśród bydgoszczanek była Natalia Krawulska. Dobrym serwisem dysponowała również druga rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz, dzięki której udało się nieco zmniejszyć przewagę rywalek. Błędy po stronie przyjezdnych doprowadziły do stanu 21:20 dla bielszczanek. Podopieczne Adama Grabowskiego nie dawały w tej sytuacji łatwo za wygraną i dobrze grały na siatce. Weronika Fojciuk przechytrzyła rywalki, obijając ich blok, z kolei jej koleżanki z drużyny zatrzymały atak bielszczanek, dając tym samym 22. punkt swojej drużynie. Niepokonana okazała się jednak atakująca BKS-u Natalia Bamber-Laskowska, która udanym atakiem zakończyła drugą partię 25:22.

Ostatni set spotkania był potwierdzeniem sił bialanek. Partia rozpoczęła się tym razem od prowadzenia gości. Już przy stanie 3:0 dla przyjezdnych trener Adam Grabowski poprosił o czas. Bydgoszczanki zdobyły co prawda swój pierwszy punkt, jednak po chwili ich blok został obity przez atakującą z Bielska-Białej – Helenę Horkę. Z kolei jej lekka zagrywka doprowadziła do tego, że na tablicy pojawił się wynik 8:1, a zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Czas sprawił, że miejscowe zdobyły swój drugi punkt, zaś kolejne oczko zyskały po nieudanej zagrywce Małgorzaty Lis. Aczkolwiek bielanki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Na drugiej przerwie technicznej było to już 6 oczek i podobnie jak w setach poprzednich przyjezdne, po chwili oddechu, dały pokaz swoich umiejętności. Atak Heleny Horki doprowadził do piłki meczowej, którą wykorzystała Małgorzata Lis, skutecznie blokując rywalki i zapewniając swojej drużynie ostatni punkt. Ostatecznie BKS Aluprof Bielsko-Biała wygrał trzecią odsłonę 25:18, triumfując w całym meczu 3:0.

Pałac Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(20:25, 22:25, 18:25)

Pałac: Misiuna (4), Krawulska (16), Krzywicka (6), Kuligowska (8), Śmieszek (4), Bałdyga, Nowakowska (libero) oraz Pleśniarowicz (1) i Fojucik (3)
BKS: Horka (11), Lis (17), Bamber-Laskowska (10), Moskwa (4), Mucha (11), Castiglione (7), Wojtowicz (libero) oraz Pasznik, Strózik i Łyszkiewicz