Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Trzysetowe słodkie zwycięstwo wrocławianek

Orlen Liga: Trzysetowe słodkie zwycięstwo wrocławianek

Impel Wrocław wygrał w meczu 17. kolejki Orlen Ligi z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Przyjezdne tylko w pierwszym secie nawiązały wyrównaną walkę z faworyzowanymi wrocławiankami, przegrywając go jednak 24:26. W dwóch pozostałych partiach przewaga Impelu była już wyraźna.

Spotkanie od dobrego zagrania w polu serwisowym rozpoczęła Natalia Kurnikowska, która ustrzeliła Kristin Hildebrand. W kolejnych akcjach zarówno gospodynie, jak i muszynianki popisywały się udanymi zbiciami w ofensywie, przez co wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero nerwowość w obronie przyjezdnych dała Impelowi prowadzenie, które utrzymało się do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po powrocie na boisko mineralne powoli odrabiały straty, dzięki skutecznej grze w ataku Kurnikowskiej oraz Savić. Remis po 12 pojawił się na tablicy wyników po złej akcji indywidualnej Hildebrand. Po tym muszynianki przejmowały konsekwentnie kontrolę nad wydarzeniami na boisku, dlatego też na drugiej przerwie technicznej miały już dwa oczka przewagi (16:14). Gospodynie miały wielkie problemy z dokładnym przyjęciem, a przez to z kończeniem piłek na siatce. W konsekwencji prowadzenie przyjezdnych wzrosło do pięciu punktów, ale po chwili serią bloków popisały się zawodniczki Impelu, czym zminimalizowały różnicę (19:20). W końcówce błędy mineralnych doprowadziły do remisu po 22, a następnie blok Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty zakończył seta na korzyść Impelu Wrocław (26:24).

Drugi set otworzyły udane akcje w ofensywie Hildebrand, ale przyjezdne odpowiadały równie skutecznymi zagraniami. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, pomimo świetnych obron Izabeli Śliwy, punktowała co chwilę Carolina Costagrande i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie (8:6). Po czasie przewaga wrocławianek wzrastała, bowiem w ataku niezastąpiona była Skowrońska-Dolata, a w dodatku dokładnie czytały one rozegrania Adeli Helić (12:8). W tej sytuacji trener Serwiński postanowił posłać do boju swoje rezerwowe, ale do drugiej przerwy technicznej nie udało im się poprawić wyniku (9:16). Po powrocie na boisko kolejne błędy Grejman oraz mocne zbicia atakującej Impelu Wrocław powiększyły różnicę punktową. W końcówce przewaga gospodyń była na tyle wysoka, że mogły one wyprowadzać swobodne akcje i grać bardzo kombinacyjnie. Mimo wielu rotacji w składzie mineralne nie były w stanie poprawić na tyle swojej gry, aby zagrozić rywalkom. Dopiero błędy własne Impelu Wrocław dały szansę na lepszy rezultat dla przyjezdnych, jednak ostatecznie gospodynie utrzymały nerwy na wodzy i wygrały partię do 21.

Początek trzeciej odsłony spotkania był zdominowany przez wrocławianki, a konkretnie przez Kristin Hildebrand i jej udane obijanie bloku przeciwniczek. Nieudane akcje mineralnych pojawiały się coraz częściej, przez co ich morale i wola walki z każdą chwilą spadały. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy pięciopunktowym prowadzeniu gospodyń (8:3). W kolejnej fazie seta muszynianki nie były w stanie poprawić swojej gry, a w kontrze nie do zatrzymania była Costagrande. Jeszcze przed drugim czasem technicznym przyjezdne odrobiły kilka oczek, ale Skowrońska-Dolata zarządziła przerwę, obijając blok Sylwii Pelc (16:9). W następnych akcjach w polu serwisowym popisała się Hildebrand, która rozgrywała jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Im wyższa była przewaga wrocławianek, tym grały one swobodniej, czego przykładem była kombinacyjna akcja ze zbiegnięciem do środka Skowrońskiej-Dolaty i jej gwóźdź w trzeci metr. Końcówka należała do zawodniczek Impelu Wrocław, a atakująca gospodyń skutecznym zbiciem zakończyła spotkanie wygraną do 15.

MVP: Milena Radecka

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(26:24, 25:21, 25:15)

Impel: Ptak (3), Hildebrand (12), Sikorska (5), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (19), Costagrande (13), Duerr (libero) oraz Kaczor, Sawicka (libero) i Gryka
Muszynianka: Pelc (5), Savić (7), Grejman (5), Helić (11), Kurnikowska (4), Milovits (1), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (1), Szczygieł (1), Ciaszkiewicz-Lach (3), Śliwa (libero), Sosnowska i Hatala