Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Trzy punkty PTPS-u Piła w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Orlen Liga: Trzy punkty PTPS-u Piła w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

fot. orlenliga.pl

PTPS Piła pokonał 3:0 zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zwycięstwo to nie przyszło pilankom łatwo. W drugim i trzecim secie ostrowczanki były równorzędnym rywalem dla wyżej notowanych pilanek, jednak musiały uznać wyższość swoich rywalek i zeszły z boiska pokonane. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Piły znalazł się na szóstym miejscu w tabeli. 

Na początku spotkania jednym punktem prowadziły podopieczne Dariusza Parkitnego (3:2), potem do głosu doszły gospodynie i po zbiciach Kwiatkowskiej oraz Babicz miały trzypunktową przewagę (6:3). Ostrowczanki popełniły wiele błędów własnych i stopniowo traciły dystans punktowy do swoich rywalek (4:8). Po przerwie technicznej ekipa gości skutecznie zagrała w bloku, przez który nie mogły się przebić gospodynie i traciła zaledwie jeden punkt (9:10). Jak się później okazało, był to chwilowy przestój pilanek, Sobczak popisała się skuteczną serią zagrywek, jej koleżanki postawiły szczelny blok i na tablicy wyników widniał rezultat 15:9. W ekipie gości szwankowało przyjęcie, ostrowczanki miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i w efekcie po ataku Babicz przegrywały 12:18. Dybek próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry (15:18), ale było to za mało na dobrze dysponowany tego dnia PTPS. Do końca seta trwała dominacja pilskiej drużyny, która wygrała po mocnym ataku po skosie Kwiatkowskiej 25:16.W drugiej partii meczu podbudowane zwycięstwem pilanki poszły za ciosem i po minięciu Babicz prowadziły 5:2, przyjezdne odpowiedziały punktowymi akcjami Brzóski i Bednarek (4:6), ale w natarciu nadal były gospodynie i na pierwszej przerwie technicznej miały trzypunktową przewagę, po niej podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, rozkojarzone gospodynie pozwoliły swoim rywalkom na rozwinięcie skrzydeł i doszło do remisu 9:9. Po zbiciu Wilk PTPS ponownie miał trzypunktową nadwyżkę (14:11), odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, punktowym atakiem popisała się Ściurka, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Dybek i było 14:13 dla PTPS-u. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Kwiatkowska i to dzięki niej miejscowy zespół prowadził 16:14, ta przewaga gospodyń utrzymała się przez dłuższy czas gry w tym secie, a po zbiciu Sobczak było 22:19 dla pilskiej ekipy. W końcówce do ataków zerwały się ostrowczanki i zniwelowały straty do jednego punktu (21:22). O przerwę na żądanie poprosił miejscowy szkoleniowiec i przerwa ta dobrze wpłynęła na jego siatkarki, seta atakiem zakończyła Kwiatkowska i w całym spotkaniu PTPS prowadził 2:0.

W trzecim secie obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 3:3, po czym po ataku Kwiatkowskiej i błędzie zawodniczek KSZO podopieczne Vettoriego prowadziły 6:4, przyjezdne nie dawały za wygraną i po ataku Dybek po raz kolejny był remis 7:7. Niemające nic do stracenia zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego poderwały się do walki i przez dłuższy czas remisowały ze swoimi rywalkami, Wójcik ze Szczygioł napędziły grę swojej drużyny i poderwały swoje koleżanki do walki. Pilanki postawiły szczelny blok, punkt w ataku zdobyła Wilk i było 14:12 dla PTPS-u. O przerwę na żądanie poprosił trener Parkitny, ale w uderzeniu nadal były miejscowe siatkarki. Nie do zatrzymania była Kwiatkowska i dzięki niej pilanki miały dwupunktową zaliczkę (16:14), odpowiedź zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego była natychmiastowa, a dobra gra w polu zagrywki i w ataku przyczyniła się do prowadzenia KSZO 19:18. Zdenerwowany postawą swoich podopiecznych trener Vettori poprosił o przerwę na żądanie i był to dobry ruch szkoleniowca PTPS-u, pilanki doprowadziły do remisu, punktowym zbiciem popisała się Wilk i gospodynie prowadziły 20:19. W końcówce seta pilanki miały dwa punkty przewagi (21:19), ale seria błędów własnych sprawiła, że po raz kolejny KSZO miało jeden punkt więcej (22:21). W nerwowej końcówce większą odpornością wykazały się pilanki, które po ataku Kwiatkowskiej zapisały na swoje konto trzy punkty.

 

MVP meczu: Anita Kwiatkowska

PTPS Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:16, 25:22, 25:23)

Składy zespołów:
PTPS: Skorupa (7), Kwiatkowska (20), Sobczak (11), Babicz (10), Wilk (2), Leggs (9), Markiewicz (libero)
KSZO: Brzóska (2), Bednarek (7), Ściurka (8), Szpak (1), Wójcik (4), Szczygioł (9), Bulbak (libero, 1) oraz Polak (5 ), Dybek (8) i Pieczka

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved