Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Trzy punkty dla Budowlanych Łódź

Orlen Liga: Trzy punkty dla Budowlanych Łódź

W ostatnim meczu pierwszej kolejki Orlen Ligi zespół z Łodzi – Budowlani – pokonał Legionovię 3:1. Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wygrały pierwszą partię. W trzech kolejnych górą były łodzianki i zapisały na swoje konto trzy punkty.

Pierwszy, otwierający spotkanie w Łodzi punkt atakiem z drugiej linii zdobyła Agata Skiba. Trzy kolejne oczka także padły na konto legionowianek, które wykorzystały dobrą zagrywkę Igi Chojnackiej i brak zdecydowania po stronie gospodyń (0:5). Przerwa, o którą poprosił trener Błażej Krzyształowicz, nie przyniosła oczekiwanych efektów, a atak w aut wyrzuciła Kaja Grobelna. Chwilę później jednak łodzianki odzyskały rezon, pojedynczy blok Gabrieli Polańskiej na Katarzynie Połeć pozwolił Budowlanym przełamać impas. Nie zmieniło to jednak ogólnego obrazu meczu, kilkupunktowe prowadzenie Legionovii utrzymywało się za sprawą znakomitej dyspozycji Moniki Bociek i Agaty Skiby. Świetne spotkanie rozgrywała także Alicja Grabka, niejednokrotnie ratując zespół gości w „podbramkowej” sytuacji. Budowlane dzięki szczelnemu podwójnemu blokowi Martyny Grajber i Sylwii Pyci odrobiły część strat (14:17). W końcu zatrzymana została blokiem także Bociek, atakując z prawego skrzydła i byliśmy świadkami zaciętej końcówki (19:20). Podopieczne Roberta Strzałkowskiego w porę się zmobilizowały, blok Katarzyny Połeć i nieskuteczna gra łodzianek w ataku pozwoliły legionowiankom wygrać pierwszego seta (25:21).

Łodzianki nie pozwoliły już sobie na dekoncentrację w początkowej fazie drugiej odsłony meczu, siatkarki z miasta włókniarzy przy zagrywce Grobelnej błyskawicznie wypracowały sobie cztery oczka zaliczki (5:1). Wtedy o czas poprosił trener Strzałkowski. Na nic zdały się rady szkoleniowca, a 13 oczek z rzędu powędrowało na konto siatkarek Budowlanych. Kiedy na boisku pojawiła się Aleksandra Rasińska, legionowianki przełamały się, ale wciąż trudno było im znaleźć receptę na płaskie i agresywne zagrywki łodzianek. Blok Pyci i Grajber funkcjonował za to jak należy i po secie bez historii Budowlane wyrównały stan meczu. Atak w siatkę Eweliny Mikołajewskiej zakończył drugiego seta (25:8).

10-minutowa przerwa sprawiła, że początek trzeciego seta to znów zupełnie inna historia napisana przez zawodniczki obu ekip. Przebicie palcami piłki przez Monikę Bociek znalazło miejsce w pomarańczowym, a blok kapitan zespołu z Legionowa, Igi Chojnackiej, wyprowadził legionowianki na prowadzenie 7:5. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, plasowane ataki łodzianek były wodą na młyn dla ekipy spod Warszawy (5:11). Przy stanie 7:14 o czas poprosił Błażej Krzyształowicz, a gospodynie obudziły się z letargu i po ataku Heike Beier uwierzyły, że w tym secie nie wszystko stracone. Nadzieję na odrobienie strat wybiła na moment gospodyniom z głowy Alicja Grabka dwoma asami serwisowymi. Wtedy jednak moment „zadyszki” złapała Bociek i zrobiło się 17:18. W polu zagrywki ponownie znalazła się Grobelna i po ataku z obejścia zrobiło się 21:18. Cuda z piłką wyczyniała za to Beier, co rusz zmieniając formy ataku i to łodzianki wygrały trzecią partię 25:21.

W secie ostatniej szansy dość szybko sytuacja zaczęła się legionowiankom wymykać spod kontroli, a to głównie ze względu na kilka błędów technicznych (3:6). Ambitne zawodniczki spod Warszawy nie zwiesiły jednak głów, as Igi Chojnackiej i sprytny atak blok-aut Mikołajewskiej spowodowały, że zrobiło się 9:9. Na prowadzenie swój zespół na moment wyprowadziła uwijająca się tego dnia w ataku Bociek, ale w najważniejszym momencie seta główną rolę odegrała Heike Beier. Niemka zdobyła cztery bezcenne oczka w polu zagrywki, uspokajając nastroje w ekipie z Łodzi. Budowlane tym razem nie dały się zaskoczyć, szansę pokazania się za sprawą zadaniowych zmian otrzymały Natalia Strózik i Julia Twardowska, ale ostatecznie to blok przesądził o losach meczu (20:25).

MVP: Gabriela Polańska

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 3:1
(21:25, 25:8, 25:21, 25:20)

Budowlani: Polańska (17), Pycia (11), Beier (17), Grobelna (12), Vincourova (7), Grajber (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Tobiasz, Twardowska i Strózik
Legionovia: Mikołajewska (9), Chojnacka (8), Połeć (5), Grabka (6), Bociek (15), Skiba (17), Adamek (libero) oraz Pacak, Rasińska, Wawrzyniak, Bączyńska i Korabiec (libero)