Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Trzy punkty BKS-u w meczu z Developresem

Orlen Liga: Trzy punkty BKS-u w meczu z Developresem

Nie było niespodzianki w Bielsku-Białej. W meczu 7. kolejki Orlen Ligi BKS Aluprof w trzech setach pokonał Developres Rzeszów i chociaż przyjezdne były blisko zwycięstwa w drugiej partii, to wyjeżdżają z Podbeskidzia z niczym.

Zespół Developresu w wyjazdowym meczu z BKS-em Aluprofem nie był faworytem. Rzeszowianki miały jednak coś do udowodnienia po ostatnim, słabym spotkaniu z Budowlanymi Łódź (0:3). Podopieczne trenera Wiktorowicza miały przede wszystkim pokazać, że stać ich na walkę z teoretycznie silniejszym rywalem. Do tej pory w lidze na palcach jednej ręki można bowiem było policzyć dobre momenty rzeszowskiej drużyny. W większości spotkań siatkarkom Developresu szwankowało przyjęcie, brakowało pewności siebie i zimnej krwi w kluczowych sytuacjach poszczególnych setów. I właśnie słabe przyjęcie, a przede wszystkim niska skuteczność w ataku miały wpływ na wynik na początku pierwszego seta. Po niespełna dziesięciu minutach gry BKS prowadził wyraźnie 13:3. Po stronie gospodyń dobrze radziła sobie przede wszystkim atakująca Helena Horka. Gdy Czeszka zaatakowała z drugiej linii, bielszczanki prowadziły różnicą jedenastu punktów (19:8). W końcówce Developres nieco zniwelował straty. W dużej mierze przez błędy rywalek na zagrywce i w ataku. Zwycięstwo w pierwszym secie nie było jednak zagrożone. Po bloku na Dominice Nowakowskiej BKS wygrał premierową odsłonę 25:17.

Znaczniej lepiej rzeszowianki zagrały w drugim secie. Poprawiło się przyjęcie oraz skuteczność w ataku, przez co przyjezdne do końca walczyły o wygraną. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza dobrze zaczęły. Po asie serwisowym Weseły Bonczewy odskoczyły na trzy punkty (9:6). W środkowej fazie seta gospodynie jednak dogoniły rywalki. Głównie dzięki skutecznej grze blokiem. Ten element gry był kluczowy, jeśli chodzi o końcowy wynik nie tylko seta, ale też całego meczu. Gdy zablokowana została Ewa Śliwińska, BKS prowadził 16:14. Przyjezdne nie złożyły broni. Atak Śliwińskiej, a następnie dwa z rzędu bloki znów odwróciły wynik. Trwała wymiana ciosów z obu stron. Bielszczanki za sprawą bloku Kolety Łyszkiewicz, a po chwili autowym ataku Agaty Skiby miały dwa punkty więcej (22:20). Rzeszowiankom udało się wyrównać, dzięki skutecznej kontrze Joanny Kapturskiej (23:23). Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt. Gospodynie co chwilę wychodziły na prowadzenie i miały piłkę setową. Developres nie dawał jednak za wygraną. Przy stanie po 26 jednak dwie kolejne akcje zakończyły się punktami dla BKS-u. Najpierw zablokowana została Skiba, a następnie Kapturska i było 2:0 w setach dla bielszczanek.

Przegrana w końcówce druga partia miała przełożenie na postawę rzeszowianek w trzeciej, ostatniej odsłonie. Podobnie jak we wcześniejszych meczach siatkarki Developresu podłamane porażką bardzo źle rozpoczęły seta. Błędy sprawiły, że BKS szybko odskoczył na 6:1, a po chwili, gdy w antenkę zaatakowała Magdalena Hawryła, było 12:6. Strat nie udało się odrobić. Rzeszowianki traciły kolejne punkty. Blokiem nieźle grała Lis, która po meczu została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Po bloku środkowej BKS-u Developres przegrywał 13:23. Skończyło się przegraną do 15. To szósta porażka Developresu w siódmym meczu w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że po słabym początku sezonu w zespole dojdzie do zmian. Działacze klubu nie tak wyobrażali sobie bowiem grę swojej drużyny, która przed rozgrywkami została wzmocniona kilkoma zawodniczkami.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Developres Rzeszów 3:0
(25:17, 28:26, 25:15)

BKS: Horka (10), Lis (13), Bamber-Laskowska (8), Moskwa (9), Castiglione (6), Łyszkiewicz (8), Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Radosova i Mucha (2)
Developres: Otasević (7), Nowakowska (5), Kapturska (7), Śliwińska (5), Bonczewa (5), Skiba (8), Borek (libero) oraz Hawryła (2), Warzocha, Janicka (1), Jagodzińska (1), Filipowicz (libero) i Wańczyk