Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Trzeci mecz, trzecia wygrana Budowlanych

Orlen Liga: Trzeci mecz, trzecia wygrana Budowlanych

Siatkarki Budowlanych Łódź zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo w tym sezonie. W 3. kolejce Orlen Ligi ekipa prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza nie dała szans KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pokonując ten zespół 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Julię Twardowską.

Mecz udanym atakiem z drugiej linii otworzyła Kaja Grobelna, ale po zepsutej zagrywce Gabrieli Polańskiej ostrowczanki bardzo szybko wyrównały po 1. Kiwką popisała się Paulina Szpak, ale natychmiast odpowiedziała jej atakiem niepozostawiającym wątpliwości Belgijka mająca polskie korzenie. Przewagę gospodyń podwyższyła niezawodna na siatce Sylwia Pycia (5:2). To właśnie efektowne bloki siatkarek Budowlanych nakręcały dobrą grę atakujących. W dalszej części seta trudności ze złapaniem odpowiedniego tempa miała Julia Twardowska, a siatkarki KSZO coraz konsekwentniej obijały ręce gospodyń w bloku (8:7). Przebić się przez łódzką ścianę nie mogła za to Dorota Ściurka i przy stanie 13:9 o czas poprosił trener Dariusz Parkitny. Kiedy w siatkę zaatakowała Delicia Pierre, o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec KSZO i po niej jego podopieczne zaczęły grać skuteczniej, wyrównując stan seta (17:17). Po raz kolejny w tak ważnym momencie łodzianki wzmocniły zagrywkę, ostrowczanki zaskoczyło nawet przebicie oburącz piłki w 9. metr i przed decydującym momentem seta gospodynie znów miały niewielką zaliczkę (20:18). Na boisku pojawiły się Roksana Brzóska i Ewelina Polak. Obie spisały się wzorowo i w Atlas Arenie pierwszą piłkę setową miał zespół KSZO. Asem serwisowym popisała się także Paulina Stroiwąs. Ostatecznie jednak dobre zagrywki Grajber odwróciły losy seta (26:24).

Wyrównany początek partii oglądaliśmy także w drugiej odsłonie do momentu, gdy bezpośrednio punkt z pola zagrywki zdobyła Twardowska (4:2). Taki stan nie trwał jednak długo, po chwili to siatkarki gości cieszyły się z prowadzenia. Ewelina Polak zaczęła szukać niekonwencjonalnych rozwiązań, co niekoniecznie przekładało się na dorobek punktowy ostrowczanek, a łodzianki nie wybaczały błędów zaniechania czy niedokładności (12:9). Skuteczna pozostawała za to w swoim firmowym ataku z jednej nogi Julia Piotrowska i ostrowczanki wciąż pozostawały w grze. Okazję na wyrównanie stanu seta miała grająca na nietypowej dla siebie pozycji atakującej Brzóska, ale odbiła się od bloku gospodyń (17:15). Kiedy wydawało się, że po asie serwisowym wspomnianej zawodniczki siatkarki KSZO są bliskie przejęcia inicjatywy w tym secie, w antenkę zaatakowała Ściurka i to gospodynie były w uprzywilejowanej sytuacji (21:18). Świetne zawody rozgrywała Twardowska, a kropkę nad i postawiła Polańska, kończąc tym samym drugiego seta (25:18).

Po dłuższej przerwie dzielącej drugiego i trzeciego seta łodzianki dopadło rozprężenie w przyjęciu i natychmiast skorzystały z tego ostrowczanki (4:1). Zbyt często jednak w uderzeniach ostrowczanek brakowało siły, jakość gry utrzymywały głównie środkowe KSZO. Na kłopoty łodzianki znalazły jednak receptę – blok, dzięki któremu doprowadziły do wyrównania po 10. Na prowadzenie siatkarki z miasta włókniarzy wyszły jednak dopiero, gdy Pycia wykorzystała swoją przewagę wzrostu i zablokowała lewoskrzydłową KSZO. Końcówka meczu to już pokaz siły gospodyń, które w obronie podbijały kolejne ataki ostrowczanek i nie pozwoliły rywalkom na podjęcie walki w końcówce seta (25:16).

MVP: Julia Twardowska
Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(26:24, 25:18, 25:16)

Budowlani Łódź: Polańska (8), Twardowska (14), Pycia (6), Grobelna (14), Vincourova (2), Grajber (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Beier
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Ściurka (7), Kapturska (8), Szpak (1), Soter (1), Pierre (4), Piotrowska (6), Pauliukouskaja (libero) oraz Brzóska (5), Polak (1), Stroiwąs (1) i Colik (libero)