Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Szybkie zwycięstwo rzeszowianek

Orlen Liga: Szybkie zwycięstwo rzeszowianek

Źle powrót do Rzeszowa wspominać będzie Mariusz Wiktorowicz. Jego obecne podopieczne nie miały najmniejszych szans w starciu z Developresem SkyRes Rzeszów. Gospodynie od początku spotkania nadawały tempo grze, kontrolując jej przebieg. Najlepszą zawodniczką jednostronnego spotkania wybrano Magdę Jagodzińską.

Od początku spotkania ton grze nadawały gospodynie. Efektowny atak po bloku Magdy Jagodzińskiej sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas (8:3). Dopiero po przerwie technicznej dzięki celnym zagrywkom Heleny Horki przyjezdne zmniejszyły straty do trzech punktów. Chociaż gra wyrównała się, rzeszowianki utrzymywały przewagę. Po nieudanym ataku Nikoli Radosovej o czas poprosił trener Mariusz Wiktorowicz (14:10). Wciąż jednak to siatkarki z Rzeszowa utrzymywały kontrolę, podwójny blok na Horce dał sygnał do drugiego regulaminowego czasu (12:16). Spokojnie grą rzeszowskiego zespołu kierowała Ewa Cabajewska, gospodynie bardzo dobrze ustawiały blok (20:13). Przyjezdne były zupełnie bezradne, ich strata do zdecydowanie punktujących przeciwniczek rosła. Szczęśliwa kiwka Ewy Śliwińskiej dała gospodyniom kolejne piłki setowe (24:14), a atak po bloku w aut Jagodzińskiej zakończył jednostronnego seta (25:16).

Również drugiego seta wyraźnie lepiej rozpoczęły gospodynie (3:0), jednak w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony spotkania przyjezdne szybko doprowadziły do wyrównania (3:3). Rzeszowianki nie straciły rezonu i ponownie przejęły kontrolę, po bloku na Kornelii Moskwie nastąpiła pierwsza przerwa techniczna przy wyraźnym prowadzeniu siatkarek Developresu (8:4). Rzeszowianki z akcji na akcję grały coraz pewniej, po skutecznym kontrataku Ewy Śliwińskiej o czas poprosił trener Mariusz Wiktorowicz (10:5). Z czasem siatkarki z Rzeszowa prezentowały się coraz bardziej efektownie, zupełnie przejmując kontrolę nad grą. Po błędzie przyjezdnych drugi czas wykorzystał trener Wiktorowicz (7:13). Chociaż gra rzeszowianek nie była pozbawiona błędów, utrzymywały wyraźną przewagę. Wciąż bardzo dobrze funkcjonował rzeszowski blok (16:9). Bielszczanki były zupełnie nieskuteczne w ataku, przez co przewaga gospodyń rosła. Kolejnego jednostronnego seta zakończyła zagrywka w siatkę Natalii Strózik.

Otwarcie trzeciej odsłony meczu było wyrównane, jednak podczas pierwszej przerwy technicznej ponownie prowadziły rzeszowianki (8:6). Bielszczanki jednak nie odpuszczały. Gdy po bloku na Anie Otasević przyjezdne wyszły na prowadzenie, o czas poprosił trener Jacek Skrok (10:9). Rozgorzała wyrównana walka punkt za punkt. Po skutecznym kontrataku w wykonaniu Magdaleny Hawryły przerwę wykorzystał trener Mariusz Wiktorowicz (14:12). Z czasem przewaga gospodyń utrzymywała się, dobry atak Any Otasević sprowadził drużyny na drugą regulaminową przerwę (16:14). W dalszej części seta w bielskim zespole zaczęły mnożyć się błędy własne, przyjezdne nie były w stanie przebić się przez szczelny blok rywalek (14:20). W końcówce gospodynie wykorzystywały każdą szansę do zdobycia punktu. Zdominowane przez rzeszowianki spotkanie zakończył podwójny blok na Natalii Bamber-Laskowskiej.

MVP: Magda Jagodzińska

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(25:16, 25:13, 25:15)

Developres: Cabajewska (4), Otasević (12), Hawryła (8), Śliwińska (13), Jagodzińska (15), Skiba (9), Borek (libero) oraz Warzocha (1)
BKS: Horka (10), Trojan (5), Radosova (5), Moskwa (2), Mucha (1), Castiglione, Wojtowicz (libero) oraz Lis (3), Pasznik, Bamber-Laskowska (4), Strózik (1) i Łyszkiewicz (1)