Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Szybka wygrana Impelu na inaugurację

Orlen Liga: Szybka wygrana Impelu na inaugurację

Zgodnie z przewidywaniami zaledwie trzech krótkich setów potrzebowały siatkarki Impelu Wrocław, żeby pokonać przeciwniczki z teamu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jedynie w ostatniej partii przyjezdne walczyły ambitnie – wzmocniły siłę rażenia w ataku i bloku. W pierwszych dwóch rozdaniach stosunkowo gładko ulegały typowanym do walki o mistrzowski tytuł zawodniczkom z województwa dolnośląskiego.

Faworyzowane wrocławianki rozpoczęły mecz bardzo niepewnie. Błędy w ataku oraz ambitna gra KSZO spowodowała, że to właśnie zawodniczki zespołu gości prowadziły na pierwszej przerwie 8:7. Ku zaskoczeniu miejscowej publiczności oraz samych gospodyń po chwili oddechu pięć kolejnych akcji padło łupem zespołu z Ostrowca Św. (10:12), dlatego o czas poprosił Nicola Negro. Ta decyzja okazała się być kluczową. Gospodynie nareszcie zaczęły spokojnie przyjmować, a co ważniejsze kończyć akcje. W tym elemencie prym wiodła Hildebrand, która była nie do zatrzymania na lewym skrzydle. Z każdą piłką coraz skuteczniej grała też Skowrońska-Dolata, która przed sezonem kreowana była na liderkę i główną gwiazdę zespołu. Postawa dwóch wspomnianych siatkarek oraz skuteczna gra w bloku duetu Ptak-Sikorska sprawiły, że kolejnych osiem akcji rozstrzygnęło się na korzyść miejscowych (20:13). Mimo ataków Ściurki ostrowczanki nie były już w stanie nawiązać walki w tej partii i ostatecznie przegrały 16:25.

Drugi set swym przebiegiem łudząco przypominał pierwszego. Kolejny raz obie ekipy rozpoczęły od walki punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymywał się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Po niej na boisku istniał w zasadzie tylko wrocławski zespół, który w ustawieniu z Radecką w polu serwisowym zdobył 11 punktów z rzędu (19:9). W ofensywie dalej nie do zatrzymania była Hildebrand, a świetnie zbicia z drugiej linii kończyła Kossanyiova. Serię impelek przerwał dopiero skuteczny atak Julii Piotrowskiej, jednak nie wytrąciło to z uderzenia gospodyń, które pewnie dowiozły przewagę do końca i zwyciężyły 25:12.

Chwilę później kolejne rozdanie lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Nicoli Negro, które szybko objęły prowadzenie 5:1. W momencie gdy wydawało się, że Impel szybko odskoczy przeciwniczkom, te niespodziewanie zaczęły odrabiać stratę i na pierwszej przerwie miejscowe prowadziły tylko 8:7. W zespole gości trochę poprawiło się przyjęcie, dzięki czemu skuteczniejsze okazywały się ataki Ściurki i Szczygioł, jednak sił na prowadzenie wyrównanej walki starczyło im tylko do stanu po 11. Wtedy to gospodynie znów zaczęły odjeżdżać rywalkom, a swoją świetną dyspozycję potwierdziły Hildebrand, Skowrońska oraz Ptak, która dobrze spisywała się w bloku i pewnie kończyła pojedynki na siatce. Set zakończył się atakiem tej pierwszej (25:18), która zasłużenie została wybrana MVP spotkania.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:16, 25:12, 25:18)

Impel: Kossanyiova (11), Ptak (5), Hildebrand (11), Sikorska (8), Radecka (5), Skowrońska-Dolata (13), Duerr (libero) oraz Piśla (2), Kaczor (1) i Gryka
KSZO: Bednarek (2), Ściurka (4), Szpak (2), Dybek (5), Piotrowska (5), Szczygioł (11), Bulbak (libero) oraz Brzóska, Mielczarek, Polak, Korabiec (libero) i Pieczka (1)