Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Szybka wygrana dąbrowianek

Orlen Liga: Szybka wygrana dąbrowianek

W 12. kolejce Orlen Ligi ekipa MKS-u Dąbrowa Górnicza nie dała większych szans siatkarkom z Bydgoszczy i w trzech szybkich setach rozstrzygnęła spotkanie na własnym terenie na swoją korzyść, dopisując tym samym komplet punktów do ligowej tabeli.

Gospodynie mecz z Pałacem rozpoczęły od remisu 5:5. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu zagrywki pojawiła się Horka, dzięki niej dąbrowianki prowadziły 9:6. Przyjezdne miały problem z przyjęciem, myliły się w ataku i po dwóch zbiciach Horki przegrywały 9:13. Trener Grabowski po punktowym bloku Horki i Ganszczyk na Krzywickiej przywołał swoje podopieczne do siebie (12:17), lecz na niewiele się to zdało. W natarciu były miejscowe siatkarki, które odrzuciły swoje rywalki od siatki, wyprowadziły kilka kontrataków i po zbiciu Horki powiększyły przewagę do siedmiu punktów (21:14). Podłamane takim obrotem sprawy przyjezdne całkowicie oddały pole gry i po ataku Paszek przegrały 16:25.

MKS poszedł za ciosem i po serii zagrywek Weiss prowadził 5:0. Ekipa gości miała problem z przyjęciem i często nadziewała się na szczelny blok. Bydgoszczanki były tłem dla dobrze grających gospodyń i nie były w stanie im się przeciwstawić. Kolejnymi trudnymi zagrywkami popisały się Horka oraz Scott i na tablicy wyników widniał rezultat 14:5 dla MKS-u. Nieco ożywienia w poczynania ekipy gości wniosła Fojucik, trudnymi zagrywkami popisała się Śmieszek i przyjezdne częściowo odrobiły straty (12:18). Końcówka seta to zdecydowany popis gry w wykonaniu miejscowej drużyny, która po raz kolejny skutecznie zagrała w bloku oraz ataku. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, losy rywalizacji rozstrzygnęła Paszek, najpierw popisała się skutecznym zbiciem, a potem punktowym blokiem.

Dla zespołu znad Brdy trzeci set był grą o wszystko, przegrana oznaczała bowiem dla nich zakończenie rywalizacji. Do stanu 9:9 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym uwidoczniła się przewaga MKS-u. Podopieczne trenera Grabowskiego miały problem z przyjęciem i nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Po serii zagrywek Dziękiewicz oraz po asie serwisowym Paszek dąbrowianki prowadziły 18:11. Rozluźnione i zadowolone tak wysoką przewagą miejscowe siatkarki po ataku Misiuny zmniejszyły swoją przewagę (20:17). W natarciu były przyjezdne, które skutecznie zagrały w kontrataku oraz obronie i po zbiciu Materni przegrywały 21:23. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera MKS-u była dobrym posunięciem, seta punktowym atakiem zakończyła Horka.

MVP: Helena Horka

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:16, 25:22)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka (16), Scott (9), Dziękiewicz (2), Paszek (6), Weiss (2), Ganszczyk (8), Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz (2)
KS Pałac Bydgoszcz: Misiuna (7), Krzywicka (11), Kuligowska (1), Maternia (5), Śmieszek (6), Pleśnierowicz (1), Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Krawulska (4), Bałdyga (1), Fojucik (2) i Ziółkowska (1)