Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: W starciu sąsiadek w tabeli lepsze wrocławianki

Orlen Liga: W starciu sąsiadek w tabeli lepsze wrocławianki

fot. Łukasz Krzywański

W pojedynku trzeciego i czwartego zespołu Orlen Ligi o wiele lepiej zaprezentował się Impel Wrocław, który na własnym terenie bez straty seta pokonał Developres SkyRes Rzeszów. Podopieczne Jacka Skroka nie wykorzystały swojej dużej przewagi w drugiej partii i ze stolicy Dolnego Śląska wyjechały bez zdobyczy punktowej.

W pierwszych akcjach spotkania oba zespoły nie dawały się zaskoczyć (2:2), a chwilę potem rozpoczęły walkę na bloki. Najpierw zatrzymana została Joanna Kaczor (2:4), a następnie „czapę” swoim rywalkom zafundowała Agnieszka Kąkolewska (3:4). Niewielka inicjatywa leżała po stronie wrocławianek, które dobrze radziły sobie w ofensywie i dołożyły do tego punktową zagrywkę (11:9). Kiedy Courtney skończyła kolejną akcję, o czas poprosił trener Jacek Skrok (9:12). Przerwa niewiele jednak pomogła, bo po powrocie na boisko nadal to Impel Wrocław bezlitośnie punktował przyjezdne (15:9). Po kolejnym czasie na żądanie trenera Skroka sytuacja niewiele się poprawiła, jego podopieczne dotknęły siatki (9:16), a dystans do rywalek coraz bardziej się powiększał (10:18). Dopiero autowe zbicie Natalii Mędrzyk i dobra zagrywka Klaudii Kaczorowskiej pozwoliły rzeszowiankom na niewielkie zmniejszenie różnicy (15:20). Gospodynie radziły sobie jednak i w trudniejszych sytuacjach (22:15) i po punktowym serwisie Kaczor miały piłkę setową (24:16). Premierową odsłonę zakończyła natomiast atakiem z obiegnięcia Monika Ptak (25:17).Od mocnego uderzenia w kolejną odsłonę weszły zawodniczki z Podkarpacia i przy stanie 0:3 o czas poprosił szkoleniowiec impelek. Siatkarki wrocławskiego teamu dzięki błędom rywalek były w stanie zniwelować nieco swoje starty (4:6), ale dopiero blok na Magdalenie Hawryle dał im kontakt punktowy (8:9), natomiast kolejna „czapa”, tym razem na Adeli Helić, wyrównała stan na tablicy wyników (10:10). Przez chwilę gra była wyrównana, jednak ponownie wysoką przewagę zbudowały sobie rzeszowianki, najpierw odwdzięczając się blokiem, a następnie punktując na kontrze (17:12). Podopieczne trenera Skroka świetnie radziły sobie na środku siatki, najpierw zbicie skończyła Katarzyna Mróz, a następnie Hawryła (19:14). Świetne serwisy i kontra Kąkolewskiej zminimalizowały straty wrocławianek (19:20) i w tym krótkim czasie aż dwie przerwy wykorzystały przyjezdne. W kluczowym momencie tej partii gospodynie powstrzymały Patrycję Flakus, doprowadzając do remisu po 21 i błyskawicznie wychodząc na prowadzenie po zagrywce Mędrzyk (23:22). Ostatnie akcje seta należały do wrocławianek, które punktowym blokiem zakończyły całą partię (25:23).

Podbudowany zabójczą końcówką Impel Wrocław świetnie wszedł w grę po 10-minutowej przerwie (4:1). Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Kramena Kamenowa (3:5), ale cały czas po drugiej stronie siatki w ataku szalała Kaczor (7:4). Po udanym zbiciu Katarzyny Żabińskiej rzeszowianki traciły tylko dwa oczka (6:8), ale chwilę potem środkową powstrzymała jej vis a vis (6:10). Jeśli tylko Developresowi Rzeszów udało się zbliżyć (8:10), natychmiast odpowiadały gospodynie, ponownie odskakując na trzy, cztery punkty (13:9). Impel co chwilę blokował swoje przeciwniczki, a po asie serwisowym Michy Hancock przewaga wrocławianek jedynie wzrosła (17:12). Rzeszowianki jednak się poddawały i udane kontry pozwoliły im na w miarę skuteczną pogoń (15:17) i po udanej akcji Helić nawiązały kontakt punktowy (18:19). Ponownie jednak świetna postawa w bloku przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gospodyń, które przy stanie 24:21 miały pierwszą piłkę meczową, a pojedynek w hali Orbita zakończyła długa wymiana i pomyłka Kaczorowskiej (21:25).

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:17, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Impel: Ptak (9), Kąkolewska (12), Kaczor (11), Hancock (5), Mędrzyk (18), Courtney (8), Sawicka (libero) oraz Bałucka
Developres: Kamenowa (11), Hawryła (3), Kaczmar, Helić (9), Mróz (5), Paskova (2), Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Kaczorowska (7), Żabińska (1), Śliwińska (1) i Flakus (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved