Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: W starciu na końcu tabeli lepsze KSZO

Orlen Liga: W starciu na końcu tabeli lepsze KSZO

W jednym ze spotkań kończących 13. kolejkę Orlen Ligi spotkały się drużyny z drugiego końca tabeli. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmował Budowlane z Torunia. W starciu tym lepsze okazały się miejscowe, które nie pozwoliły rywalkom ugrać choć seta. Tym samym torunianki pozostają na ostatnim miejscu w ligowym zestawieniu.

Przez pierwsze chwile spotkania punktowały tylko miejscowe, które odskoczyły na 4:0. Budowlane od razu przy zagrywce Wójcik zaczęły odrabiać straty i po skutecznym bloku przegrywały minimalnie. W tym okresie seta główną bronią obu ekip była zagrywka i gdy w tym elemencie dobrze spisywała się Kapturska, KSZO znowu odskoczyło, notując kolejnych osiem punktów (12:4). Ostrowczanki zdecydowanie prowadziły grę i gdy kolejne zdobycze do dorobku dopisywały Polak i Brzóska, różnica była już dziesięciopunktowa (17:7). W kolejnych akcjach ciężar gry w toruńskiej drużynie wzięła na siebie Pavan, a Budowlane zaczęły odrabiać straty (16:22). Te jednak były bardzo wysokie, a miejscowe w kolejnych uderzeniach dokończyły seta, wygrywając w nim do 18.

Choć pierwsze akcje kolejnej odsłony były bardziej wyrównane, to jednak po raz kolejny zagrywka, tym razem w wykonaniu Soter, pozwoliła KSZO budować przewagę (5:3), tę podwyższyła punktami zza linii końcowej boiska Brzóska (9:5). Choć Wójcik próbowała też odpowiedzieć dobrym serwisem, to jednak lepiej ten element wyglądał po stronie miejscowych i Polak asem ponownie zwiększyła dystans między zespołami (14:9). W grze obu ekip nie brakowało błędów, ale zdecydowanie więcej było ich po stronie gości. W samej końcówce KSZO dołożyło też punkt blokiem (23:15) i niedługo później ekipa gospodarzy prowadziła już w meczu 2:0.

W drużynie przyjezdnych po dłuższej przerwie pierwsze skrzypce grała Pavan, skuteczna w polu zagrywki i w ataku Kanadyjka przyczyniła się do dwupunktowego prowadzenia Budowlanych. Szybko jednak sytuacja zmieniła się, bowiem za linią końcową boiska stanęła Kapturska, a zespół KSZO dołożył też punkt blokiem i dzięki temu prowadził 7:4. Nie obyło się też bez kolejnej serii miejscowych, a punkt po punkcie ostrowczanki zdobywały przy świetnych serwisach Piotrowskiej (16:7). Im bliżej końca, tym coraz bardziej dotykała miejscowe dekoncentracja – co powodowało błędy. Piłkę za piłką kończyła natomiast Pavan. Straty Budowlanych były jednak za duże, a ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego udało się utrzymać nadwyżkę, mimo kolejnych bronionych piłek meczowych. Finalnie ostatni punkt podarowały KSZO przyjezdne – psując atak.

KSZO Ostrowiec Św. – Giacomini Budowlani Toruń 3:0
(25:18, 25:15, 25:21)

KSZO: Brzóska (13), Polak (3), Ściurka (8), Kapturska (11), Soter (3), Piotrowska (6), Pauliukouskaja (libero)
Budowlani: Wojcieska (1), Paulava (3), Lewandowska (6), Polak (6), Wójcik (3), Pavan (16), Martinez (libero) oraz Gancarz, Jasińska, Ryznar (3), Janik (2) i Nowak