Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Sopocianki z wygraną, ale łatwo nie było

Orlen Liga: Sopocianki z wygraną, ale łatwo nie było

fot. atomtrefl.pl

Mimo że ekipa Developresu Rzeszów przegrała w pierwszej kolejce Orlen Ligi z podopiecznymi trenera Micellego, to postawiła drużynie Atomu Trefla Sopot trudne warunki. W drugiej odsłonie niemal do końca nie było wiadomo, która drużyna zapisze ją na swoim koncie. Końcówka należała do atomówek, które w następnej części meczu poszły już za ciosem i zdominowały boisko, wygrywając w meczu 3:0.

Pierwsza akcja spotkania to autowy atak z drugiej linii Ewy Śliwińskiej. Widać było, że rzeszowianki przystąpiły do tego meczu bez żadnych kompleksów i nie przestraszyły się faworyzowanego rywala. Po drugiej stronie siatki ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Maret Balkestein-Grothues. Podwójny blok Klaudii Kaczorowskiej i Mai Tokarskiej okazał się barierą nie do przejścia dla Joanny Kapturskiej, dodatkowo kontrę na punkt zamieniła Anna Miros i na pierwszą przerwę techniczną atomówki schodziły przy wyniku 8:5. Następnie z przyjęciem zagrywki posłanej wzdłuż linii przez Kaczorowską problem miała Lucyna Borek i inicjatywę przejęły sopocianki (11:6). Podopieczne Mariusza Wiktorowicza nie potrafiły wykorzystać swoich okazji, a odważna gra Veseli Bonchevej nie zawsze przynosiła pożądane rezultaty (10:16). W końcówce sposobu na zdobywanie punktów nie znalazły ani Kapturska, ani Agata Skiba, która do Rzeszowa trafiła z zespołu mistrzyń I ligi – Zawiszy Sulechów. Blok Any Otasević pozwolił kibicom zgromadzonym na Podpromiu uwierzyć, że rzeszowianki nie powiedziały w tym spotkaniu ostatniego słowa i kolejny set może wyglądać inaczej. Po chwili jednak zrehabilitowała się Kaczorowska i to jej atak blok-aut zakończył inauguracyjną odsłonę meczu (25:18).

Przyjęcie zagrywki również w drugiej partii było „wrażliwym” elementem w ekipie gospodyń. Siatkarki Developresu odpłacały się jednak pięknym za nadobne, Otasević znalazła receptę, by zamknąć kierunek Miros i o czas poprosił Lorenzo Micelli (5:3). Liderką swojej drużyny była Kapturska i tak długo jak rzeszowianki utrzymywały skuteczność ataku, na tablicy utrzymywał się wynik w okolicach remisu (7:8). W poczynania wicemistrzyń Polski zaczęła wkradać się nerwowość. Nie wykorzystały tego rzeszowianki, dwa proste błędy gospodyń doprowadziły do remisu 11:11. Rękę do rywalek wyciągnęła Britnee Cooper, atakując w aut z piłki przechodzącej i włoski szkoleniowiec zdecydował się wprowadzić na boisko Katarzynę Zaroślińską. Atakująca reprezentacji Polski nie zawiodła, natomiast atomówki miały problem z ominięciem bloku Magdaleny Hawryły na lewym skrzydle i rzeszowianki prowadziły 19:17. Gdy wydawało się, że piłki setowe będą miały gospodynie, znów dało o sobie znać „elektryczne” przyjęcie po stronie siatkarek z Podkarpacia. Doświadczenie przyjezdnych sprawiło, że w końcówce zespół Atomu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).Sopocianki konsekwentnie realizowały swoją taktykę, posyłając zagrywkę w kierunku Borek, co przynosiło efekt w postaci zdobywanych punktów. Z pola zagrywki długo nie schodziła Danica Radenković, a atomówki nie chciały pozwolić, by powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii (5:1). Na boisku pojawiły się na ataku Magda Jagodzińska i na pozycji libero Paulina Filipowicz. Na pierwszej przerwie technicznej wicemistrzynie Polski prowadziły 8:4. Szansę zaprezentowania się dostały Dominika Nowakowska i Paulina Głaz, ale rezerwowe nie zdołały zmienić obrazu spotkania (10:16). Seria punktów Kaczorowskiej w polu zagrywki i niemal bezbłędna w ataku Holenderka tylko powiększyły przewagę wicemistrzyń Polski, które zapisały na swoim koncie pierwsze 3 punkty (25:15).

MVP: Maret Balkestein-Grothues

Developres Rzeszów – PGE Atom Trefl Sopot 0:3
(18:25, 23:25, 15:25)

Składy zespołów:
Developres: Otasević (8), Kapturska (8), Hawryła (5), Śliwińska (2), Boncheva (5), Skiba (6), Borek (libero) oraz Filipowicz (libero), Nowakowska (1), Warzocha, Budzoń, Jagodzińska (2) i Wańczyk
Trefl: Tokarska (8), Balkenstein-Gortheus (15), Miros (4), Radenković (1), Cooper (11), Kaczorowska (13), Durajczyk (libero) oraz Efimienko, Łukasik i Zaroślińska (8)

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki oraz tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved