Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Sopocianki rozbiły Muszyniankę

Orlen Liga: Sopocianki rozbiły Muszyniankę

fot. orlenliga.pl

W 4. kolejce rozgrywek Orlen Ligi PGE Atom Trefl Sopot bez najmniejszych problemów rozprawił się z siatkarkami Polskiego Cukru Muszynianki. Ekipa trenera Serwińskiego w hali rywalek w żadnym z trzech rozegranych setów nie była w stanie podjąć walki ze świetnie dysponowanymi sopociankami. Dzięki temu drużyna z Sopotu dopisała do swojego dorobku w tabeli Orlen Ligi bardzo ważne trzy punkty.

Sopocianki rozpoczęły spotkanie w Ergo Arenie od udanych akcji na siatce Maret Balkestein, która najpierw na spółkę z Mają Tokarską ustawiła blok na mineralnych, a następnie wykorzystała przechodzącą piłkę po niedokładnym przyjęciu rywalek. Następnie seria kąśliwych zagrywek środkowej PGE Atomu Trefla sprawiła, że gospodynie wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, które utrzymało się do pierwszej przerwy technicznej (8:3). Po powrocie na boisko muszynianki odrobiły kilka oczek, wymuszając błędy na przeciwniczkach. Jednak ich zryw nie trwał długo, bowiem atomówki ponownie pokazały siłę swojego bloku i skuteczność w kontrze. Udany atak Klaudii Kaczorowskiej zapoczątkował drugą przerwę techniczną (16:10). W kolejnych akcjach przewaga PGE Atomu Trefla Sopot była bardzo widoczna, sopocianki zaczęły kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, przez co różnica punktowa wzrosła do dziewięciu oczek. Z tego też względu mogły spokojnie oczekiwać na koniec seta, bowiem odebrały mineralnym chęci do walki. Atak w aut Anny Grejman zakończył partię na korzyść gospodyń (25:13).

Sopocianki równie dobrze rozpoczęły kolejną odsłonę spotkania, bo od kąśliwych zagrywek Katarzyny Zaroślińskiej, z którymi miały problemy zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Na siatce niezwykle czujna była także Tokarska, która wyprowadziła swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Środkowa PGE Atomu Trefla nie po raz pierwszy świetnie spisała się również w polu serwisowym, gdzie ustrzeliła Annę Grejman (8:2). Muszynianki nie mogły znaleźć właściwego rytmu gry, ponieważ nie były stabilne w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dopiero przy zagrywce Julii Milovits zdołały odrobić straty, skutecznie zatrzymując na siatce atakujące z Sopotu (8:10). Jednak nawet jak doprowadziły do remisu po 12, nie utrzymały wysokiej jakości gry i po chwili schodziły na drugą przerwę techniczną, tracąc do gospodyń dwa oczka (14:16). Po czasie ta różnica punktowa wzrosła – przyjezdne ponownie miały kłopoty w przyjęciu, natomiast w kontrach nie myliła się Zaroślińska. W końcówce PGE Atom Trefl Sopot był niezwykle pewny swego i utrzymał wywalczone prowadzenie. Błąd mineralnych zakończył partię (17:25).Przyjezdne wykorzystały dekoncentrację rywalek na początku trzeciego seta i wyszły szybko na dwupunktowe prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo, bowiem w bloku świetnie grała Brittnee Cooper i to ona doprowadziła do remisu po 6. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły sprowadził autowy atak Grejman (7:8). Po przerwie technicznej sopocianki włączyły wyższy bieg, co od razu odbiło się na wyniku. W ataku skuteczne były Zaroślińska i Cooper, natomiast muszynianki popełniały coraz więcej błędów, prezentując rywalkom bezcenne punkty. Drugą przerwę techniczną zarządziła Zuzanna Efimienko punktowym serwisem (16:8). Po powrocie na boisko gospodynie przejęły całkowitą kontrolę nad wynikiem i pewnie dążyły do zwycięstwa również w tym secie. Muszynianki starały się jeszcze ze wszystkich sił zniwelować straty, jednak było to ciężkie zadanie. Nawet gdy po stronie atomówek zaszło kilka zmian personalnych w składzie, zespół nie stracił na jakości. Do końca gospodynie nie oddały prowadzenia i zapisały na swoim koncie kolejną wygraną w nowym sezonie Orlen Ligi (25:20).

MVP: Maja Tokarska

PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka 3:0
(25:13, 25:17, 25:20)

Składy zespołów:
Trefl: Tokarska (15), Balkestein-Grothues (13), Radenković (1), Cooper (7), Kaczorowska (5), Zaroślińska (12), Durajczyk (libero) oraz Miros (1), Efimienko (2) i Kaczmar
Muszynianka: Pelc (5), Savić (6), Grejman (11), Helić (2), Kurnikowska (4), Milovits (3), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (1), Szczygieł, Hatala i Śliwa (libero)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved