Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Sopocianki postraszyły łodzianki

Orlen Liga: Sopocianki postraszyły łodzianki

Wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie dla łodzianek, które plasują się w czołówce rozgrywek Orlen Ligi. Jednak sopocianki przed własną publicznością postawiły trudne warunki i dopiero tie-break był potrzebny przyjezdnym, żeby móc cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów.

Premierową partię doskonale rozpoczęły przyjezdne, które już po chwili prowadziły 4:0. Pierwszy punkt dla sopocianek po przerwie zdobyła dopiero Beata Mielczarek. Doskonale były jednak dysponowane łodzianki, które po asie serwisowym Sylwii Pyci miały już sześć punktów przewagi. W drużynie z Sopotu mnożyły się natomiast błędy, Łukasik zaatakowała w jednej z akcji w aut. Sopocianki próbowały walczyć, ale nie wychodziło im prawie nic. Przewaga Budowlanych natomiast rosła z akcji na akcję. Swoją zagrywką bombardowała Kaja Grobelna, Pavla Vincourova natomiast wykorzystywała przechodzące piłki. Ostatecznie do końca tego seta nie zmieniło się nic, to łodzianki rozgromiły rywalki, wygrywając 25:7.

Drugą odsłonę meczu już nie z tak wysokiego C rozpoczęły łodzianki, jednak to one jako pierwsze wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. To as Kai Grobelnej dał trzypunktową przewagę Budowlanym. Po drugiej stronie siatki z blokiem próbowała radzić sobie Fedusio, jednak jej koleżanki nadal popełniały zbyt dużo błędów. Swoje punkty dokładała w ataku jeszcze Beata Mielczarek, ale to nadal łodzianki prowadziły kilkoma punktami. W końcówce znów w polu serwisowym swoimi atomowymi zagrywkami popisywała się Kaja Grobelna. Dzięki temu przewaga przyjezdnych wzrosła do siedmiu oczek i wystarczyła do wygrania seta.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, toczył się punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero atak w taśmę Sylwii Pelc dał dwupunktowe prowadzenie sopociankom. Jednak łodzianki szybko wyrównały i na tablicy wyników znów pojawił się remis (11:11). Wspomniana zawodniczka chwilę później popisała się asem serwisowym, czym dała swojej drużynie dwa punkty przewagi. Później zaczęły mylić się łodzianki, dzięki czemu gospodynie złapały kontakt z rywalkami. Gdy wydawało się, że zespół gości ponownie odzyskał wiatr w żagle, to niespodziewanie sopocianki doprowadziły do remisu. Blok okazał się następnie kluczem do sukcesu gospodyń, które ostatecznie wygrały do 23.

Podbudowane triumfem w poprzedniej partii znów dobrze w seta weszły sopocianki, które ponownie nie dały odskoczyć rywalkom. Na czteropunktowe prowadzenie gospodynie wyprowadziła natomiast swoją delikatną kiwką Karolina Goliat. W zespole z Łodzi natomiast mnożyły się błędy, w szczególności w zagrywce. Doskonale w ataku radziła sobie z kolei Monika Fedusio, która dała sopociankom piętnasty punkt. Napędzała się gra gospodyń w dalszej części seta i jak się później okazało, nie dało się ich zatrzymać. Dwudziesty piąty punkty zdobyła Beata Mielczarek i tym samym doprowadziła do tie-breaka.

Początek tie-breaka był wyrównany, jednak kiedy podwójnym blokiem została zatrzymana Fedusio, to łodzianki były na dwupunktowym prowadzeniu. Gdy natomiast Alicja Wójcik zatrzymała Grajber blokiem, przewaga zmniejszyła się do jednego oczka. Był to ostatni zryw gospodyń. Do końca dominowały już tylko przyjezdne, które wygrały do 8.

Atom Trefl Sopot – Grot Budowlani Łódź 2:3
(7:25, 18:25, 25:23, 25:17, 8:15)

Atom Trefl: Mielczarek (4), Łukasik, Skorupa (2), Wójcik (5), Gajewska (1), Fedusio (6), Bodasińska (libero) oraz Goliat (13), Mras (1), Kulig i Grzmocińska (libero)
Budowlani: Polańska (7), Twardowska (12), Pycia (1), Grobelna (21), Vincourova (3), Grajber (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc (3), Tobiasz (1), Strózik (5) i Beier (1)