Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Sopocianki nie pozostawiły złudzeń KSZO

Orlen Liga: Sopocianki nie pozostawiły złudzeń KSZO

Zgodnie z przewidywaniami siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego w żadnej z partii nie pozwoliły przeciwniczkom osiągnąć pułapu dwudziestu oczek. Ostrowczanki po raz kolejny zanotowały słaby mecz i bez choćby seta będą musiały wrócić do domu.

Przyjezdne rozpoczęły spotkanie od nieudanej gry w ofensywie, natomiast kontry bez problemu rozwiązywały na swoją korzyść atomówki, przez co szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Kiedy zawodniczkom KSZO udało się poprawić skuteczność, zbliżyły się do rywalek, ale następnie popełniły błędy w polu serwisowym, co uniemożliwiło im toczenie wyrównanej walki z przeciwnikiem. Atak z obiegnięcia w wykonaniu Mai Tokarskiej zarządził pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po niej sopocianki kontynuowały swoją bezbłędną grę, natomiast zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, mimo waleczności w obronie, nie zdołał poprawić wyniku po swojej stronie. Zagrywki Tokarskiej powiększyły przewagę PGE Atomu Trefla Sopot do siedmiu oczek i od tego momentu gospodynie mogły spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i zmierzać do zwycięstwa w premierowej partii. Na drugą przerwę techniczną drużyny sprowadziło mądre zbicie Anny Miros z lewego skrzydła (16:9). W końcowej fazie seta atomówki dyktowały warunki gościom, a kolejne dobre zagrywki Justyny Łukasik zwiększyły jeszcze różnicę punktową, co pozwoliło trenerowi Micellemu zrobić zmiany w składzie i na placu gry pojawiła się nowa siatkarka sopockiej ekipy – Ivana Djerisilo, która nie miała okazji do wielu kontaktów z piłką. KSZO Ostrowiec Św. popełnił bowiem za dużo błędów i tym samym doprowadził do końca partii (18:25).

Długie akcje rozpoczęły drugą odsłonę spotkania – zespół KSZO Ostrowiec Św. grał bardzo ofiarnie w obronie, czym nieco zdeprymował mocno atakujące siatkarki PGE Atomu Trefla. Z tego względu wynik oscylował w okolicach remisu, dopiero na pierwszej przerwie technicznej sopocianki wyszły na dwa oczka prowadzenia, po udanych blokach na przeciwniczkach. Po powrocie na boisko ciężar gry na swoje barki wzięła Maret Balkestein, która powiększyła jeszcze przewagę gospodyń. Następnie gra obu ekip falowała – przyjezdne co chwilę zbliżały się do miejscowych, ale nie potrafiły ustabilizować swojej formy, więc atomówki ponownie powiększały różnicę punktową. Po drugiej przerwie technicznej przewaga gospodyń wynosiła już siedem oczek, co powoli odbierało chęci do gry drużynie KSZO (19:12). W końcówce dominacja sopocianek była bardzo widoczna. Przyjezdne mimo dobrego przyjęcia nie potrafiły się przebić przez sopocki blok lub wbić piłki w pomarańczowe pole, bo tam dobrze były ustawione rywalki. Bezradne siatkarki KSZO przegrały tę partię do 16, a zakończyła ją kiwka za blok z prawego skrzydła Ivany Djerisilo.

Wyraźnie rozluźnione dosyć łatwymi wygranymi w poprzednich setach zawodniczki Atomu Trefla otworzyły trzecią odsłonę od nieudanych ataków i oddawały inicjatywę rywalkom, które wykorzystywały nadarzające się okazje do zdobycia punktów. Dopiero fantastycznie ulokowane w polu zagrywki Łukasik pozwoliły odrobić straty gospodyniom jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Nie udało im się jednak prowadzić z przeciwnikiem wyrównanej walki, bowiem sprytna w ofensywie była Dorota Ściurka (8:6). Po czasie pięć punktów z rzędu padło na konto sopocianek, bo dobrze na siatce popracowała Zuzanna Efimienko (11:8). Wyraźna przewaga miejscowych utrzymała się do drugiej przerwy technicznej, na którą zespoły sprowadził blok pary Tokarska-Radenković na Roksanie Brzósce (16:12). W końcówce różnica między ekipami była zbyt wysoka, żeby KSZO Ostrowiec Św. miał jeszcze w tym pojedynku jakiekolwiek szanse. PGE Atom Trefl Sopot pewnie zmierzał do kolejnego zwycięstwa, popisując się wieloma szczelnymi blokami w decydującym momencie i to właśnie tym elementem Tokarska zakończyła mecz, zatrzymując na siatce Wójcik (25:16).

MVP: Agata Durajczyk

PGE Atom Trefl Sopot – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:16, 25:18, 25:16)

Trefl: Tokarska (7), Grothues (8), Miros (11), Radenković (3), Łukasik (6), Kaczorowska (7), Durajczyk (libero) oraz Djerisilo (2), Damaske (1), Kaczmar (1) i Efimienko (9)
KSZO: Brzóska (9), Bednarek (4), Ściurka (6), Szpak (1), Wójcik (2), Szczygioł (10), Bulbak (libero) oraz Polak (2), Dybek i Pieczka (1)