Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Sopocianki na 9. miejscu

Orlen Liga: Sopocianki na 9. miejscu

fot. Katarzyna Antczak

Bardzo dobrze w sezonie 2016/2017 finiszowały młode siatkarki Atomu Trefla Sopot. Podopieczne Trenera Piotra Olenderka zakończyły rozgrywki na 9. miejscu po dwukrotnym pokonaniu w play-off ekipy z Muszyny.  „Atomówkom”  nie wyszedł w sobotę jedynie drugi set, który przegrały 17:25.  Muszynianka sezon zakończyła na miejscu dziesiątym.

W mecz świetnie weszły przyjezdne, które przy zagrywce Natalii Gajewskiej wypracowały sobie czteropunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach muszynianki były bezradne wobec skutecznych zbić sopocianek, a po udanej kontrze Moniki Fedusio dystans dzielący oba zespoły wzrósł do pięciu oczek. Gospodynie do walki próbowała poderwać Maja Savić, ale as serwisowy Justyny Łukasik spowodował, że podopieczne Piotra Olenderka w dalszym ciągu kontrolowały boiskowe wydarzenia. Na dodatek dołożyły szczelny blok, a mineralne kompletnie nie miały siatkarskich argumentów, by przeciwstawić się przeciwniczkom. Pojedyncze udane zagrania Justyny Sosnowskiej i Mariny Cvetanović nie były w stanie odmienić obrazu gry, a po zbiciu Magdaleny Damaske Trefl prowadził już dziesięcioma oczkami. W końcówce drużyna prowadzona przez Ryszarda Litwina kompletnie nie istniała na boisku, za to swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Beata Mielczarek, a nierówną walkę zakończyła Łukasik, popisując się punktową zagrywką (25:11).

W drugiej odsłonie sopocianki próbowały pójść za ciosem, ale tym razem odskoczyły od rywalek tylko na dwa oczka. Gospodynie na więcej im nie pozwoliły, a z biegiem czasu gra się wyrównała. W szeregach Muszynianki pojawiły się pierwsze skuteczne bloki, w ataku skuteczność poprawiła Cvetanović, dzięki czemu wynik oscylował wokół remisu. Co więcej – po asie serwisowym Aleksandry Wójcik siatkarki znad Popradu wypracowały sobie trzypunktową nadwyżkę. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, ale nie na wiele się on zdał, bowiem Trefl w jednym ustawieniu stracił kilka punktów. W przyjęciu pomyliła się Klaudia Kulig, a jej koleżanki nie potrafiły skończyć akcji w ofensywie, przez co ich strata znacząco się powiększyła. Wprawdzie do walki próbowała je jeszcze poderwać Martyna Łukasik, ale wciąż w zdecydowanie lepszej sytuacji były muszynianki. One kontrolowały boiskowe wydarzenia, a lepsze przyjęcie pozwalało im grać środkiem. Z kolei gra gości nie była już tak perfekcyjna jak w premierowej odsłonie. W końcówce nie udało im się odwrócić losów tej części spotkania, a zbicie Sosnowskiej doprowadziło do wyrównania (25:17).

Po dziesięciominutowej przerwie walka rozpoczęła się na dobre. Obie drużyny szły łeb w łeb. Na udaną zagrywkę Cvetanović odpowiedziała Fedusio, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero szczelny blok pozwolił muszyniankom odskoczyć od rywalek na trzy oczka. Mimo że sopocianki próbowały wrócić do gry, to miały coraz większe problemy z zatrzymaniem gospodyń. Te po udanej kontrze Cikiriz zyskały już nawet czteropunktowe prowadzenie. Na dodatek asa serwisowego dołożyła Savić, a przyjezdne nie do końca miały receptę, żeby wrócić do gry. Swoje trzy grosze do wyniku dołożyła jeszcze Magdalena Wawrzyniak, a sytuacja Trefla robiła się coraz trudniejsza. Nie potrafił on zatrzymać rywalek blokiem, popełniał też więcej błędów, a zagrywka nie przynosiła mu tyle korzyści, ile na początku spotkania. Ale w końcówce przy zagrywce Łukasik zerwał się jednak do walki, doprowadzając do remisu. W kolejnych akcjach poszły za ciosem, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Wyraźnie było widać, że na początku czwartej partii gospodynie rozpamiętywały jeszcze to, co wydarzyło się w końcówce poprzedniego seta. Wykorzystały to sopocianki, które po serii bloków przejęły inicjatywę na boisku. Udaną kiwkę dołożyła Damaske, a ich przewaga wynosiła już cztery oczka. Wówczas o czas poprosił Ryszard Litwin, ale nie przyniósł on spodziewanych efektów, bowiem Łukasik zdobywała kolejne punkty dla przyjezdnych. Pojedyncze udane zagrania Wawrzyniak nie były w stanie poderwać gospodyń do walki, a Damaske na spółkę z Łukasik prowadziły do sukcesu Trefla. Im bliżej końca seta, tym uchodziło powietrze z muszynianek, zaś sopocianki coraz lepiej radziły sobie na środku. W pewnym momencie dystans punktowy między oboma zespołami wzrósł do dziesięciu oczek i stało się jasne, że Atom Trefl tego spotkania nie przegra. Ostatecznie Damaske postawiła w nim kropkę nad i, a Atom Trefl wygrał rywalizację o dziewiąte miejsce.

Muszynianka Muszyna  – Atom Trefl Sopot 1:3
(11:25, 25:17, 23:25, 13:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Atomu Trefla SopotSkłady zespołów:
Muszynianka: Savić (6), Cikiriz (9), Sosnowska (6), Wójcik (11), Wilk (1), Cvetanović (14), Medyńska (libero) oraz Szabo (2), Wawrzyniak (4), Pasznik (6) i Sredić (2)
Atom Trefl: Mielczarek (4), Łukasik (16), Wójcik (10), Łukasik (14), Gajewska, Fedusio (6), Kulig (libero) oraz Bednarek, Szczyrba, Damaske (5), Goliat (2) i Mras

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Orlen Ligi

Loading ... Loading ...

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved