Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Sensacja w Bielsku-Białej, Chemik rozbity przez BKS

Orlen Liga: Sensacja w Bielsku-Białej, Chemik rozbity przez BKS

Sensacyjnie zakończył się niedzielny mecz Orlen Ligi w Bielsku-Białej. Siatkarki BKS-u, przegrywające ostatnio wszystko, co się da, rozbite w Łodzi przez pierwszoligowy ŁKS Commercecon i ukarane finansowo przez zarząd klubu, rozegrały fantastyczne spotkanie przeciwko mistrzyniom Polski. Bielszczanki pokonały naszpikowanego gwiazdami Chemika Police 3:0, czym sprawiły sobie i kibicom ogromnie miłą niespodziankę.

Początek spotkania pomiędzy BKS-em a Chemikiem należał do gospodyń, które po udanej kiwce Heleny Horki i błędzie w ataku Peny prowadziły 3:1. Policzanki szybko wzięły się za odrabianie strat i po kontrze w wykonaniu Peny doprowadziły do remisu (3:3). W kolejnych akcjach przyjezdne narzucały swój rytm gry, dzięki czemu na pierwszej przerwie technicznej po skutecznym bloku na Horce prowadziły 8:6. Po powrocie na boisko najpierw bielszczanki odrobiły stratę bo błędzie Peny, by następnie znów pozwolić przez swoje błędy na odskoczenie siatkarkom Chemika (13:10). Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać, ponieważ policzanki popełniały zbyt dużo błędów w ataku i na zagrywce, przez co pozwoliły gospodyniom doprowadzić do remisu (15:15). Od tego momentu na boisku lepiej zaczęły grać bielszczanki, które po udanym bloku na Montano wyszły na prowadzenie 17:16. Końcówkę partii nie wytrzymały siatkarki Chemika, które prócz świetnie spisującej się w ataku Stefany Veljković popełniały sporo błędów w ataku, dzięki czemu gospodynie zdobyły pierwszą piłkę setową (24:21). Seta skutecznym atakiem ze środka zakończyła Aleksandra Trojan (25:22).

Pierwsze piłki drugiej partii przypominały ostatnie akcje poprzedniej odsłony. Przez błędy w ataku policzanek i dobrze funkcjonujący blok gospodyń bielszczanki odskoczyły na początku seta już na pięć punktów (6:1). Dopiero w tym momencie do gry wróciły siatkarki Chemika, które po skutecznych atakach Veljković i udanym bloku traciły do rywalek tylko jeden punkt (5:6). Niestety, po raz kolejny zdarzył się przestój w ekipie Giuseppe Cuccariniego i po udanym bloku bielszczanek na Veljković na tablicy wyników widniał wynik 9:6 na korzyść siatkarek BKS-u. Przyjezdne szybko odrobiły starty (10:10), a w kolejnych akcjach wyszły na prowadzenie po udanej kiwce z drugiej piłki Joanny Wołosz (13:11). Od tego momentu siatkarki Chemika Police nie potrafiły skończyć ataku, co wykorzystywały podopieczne Mariusza Wiktorowicza, zdobywając sześć punktów z rzędu (17:13). Takiej przewagi siatkarki gospodyń już nie wypuściły, a nawet zdołały ją powiększyć po skutecznej kontrze w wykonaniu Emilii Muchy (23:16). Piłkę setową siatkarki BKS-u zdobyły po udanym ataku Heleny Horki (24:18), a seta zakończyła Nikola Radosova atakiem z drugiej linii (25:20).

Początek trzeciej partii był niezwykle zacięty, żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi większej niż dwa punkty. Dużo piłek w drużynie Chemika kierowanych było do Izabeli Kowalińskiej, która albo kończyła swoje ataki, albo była blokowana przez rywalki. Po skutecznym bloku siatkarek Chemika na Radosovej udało się odskoczyć rywalkom na dwa punkty (12:10), a chwilę później jeszcze powiększyć prowadzenie, kiedy w ataku pomyliła się Helena Horka (14:11). W tym momencie ciężar gry na swoje barki w zespole z Bielska-Białej wzięła Nikola Radosova, która skończyła kolejne cztery ataki w swojej drużynie, wyprowadzając swój zespół na jednopunktowe prowadzenie (15:14). W pewnym momencie bielszczanki osiągnęły trzypunktowe prowadzenie, po bloku na Penie, które chwilę później straciły, kiedy w polu serwisowym pojawiła się Katarzyna Mróz. Środkowa Chemika posłała asa serwisowego, dając swojej drużynie ważny punkt w końcówce seta (20:19). Nerwową końcówkę przy niesłychanym dopingu kibiców gospodyń lepiej wytrzymały bielszczanki, które po niesamowitej obronie Marioli Wojtowicz i skutecznym ataku Radosovej wygrały seta 25:23 i całe spotkanie 3:0.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Chemik Police 3:0
(25:22, 25:20, 25:23)

BKS: Horka (10), Lis (5), Trojan (7), Radosova (15), Mucha (10), Castiglione (3), Wojtowicz (libero) oraz Pasznik, Bamber-Laskowska (2) i Strózik (2)
Chemik: Werblińska (7), Montano (5), Bednarek-Kasza (7), Havelkova, Veljković (9), Wołosz (2), Zenik (libero) oraz Gajgał-Anioł, Bełcik (2), Pena (6), Kowalińska (8), Mróz (4), Jagieło (3) i Maj-Erwardt (libero)