Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Sanja Popović zagra w Dąbrowie Górniczej

Orlen Liga: Sanja Popović zagra w Dąbrowie Górniczej

fot. Tadeusz Szymański

Reprezentantka Chorwacji Sanja Popović będzie teraz broniła barw MKS-u Dąbrowa Górnicza. Z drużyną z województwa śląskiego pożegna się natomiast Amerykanka Rebecca Perry, która z powodów rodzinnych musiała wrócić do kraju.

Sanja Popović jest dobrze znana kibicom w Polsce, ponieważ w sezonie 2012/2013 broniła barw Muszynianki Muszyna, a w poprzednim występowała w Budowlanych Łódź. Z zespołem z Muszyny zdobyła mistrzostwo Polski i Puchar CEV, w którym została wyróżniona także tytułem MVP. Natomiast gdy grała w ekipie z Łodzi, okazała się jedną z najlepiej punktujących zawodniczek Orlen Ligi.

Poza występami w Polsce Sanja Popović ma na swoim koncie także grę  we Włoszech, Czechach i Rosji, gdzie stawała na najwyższych stopniach podium w rozgrywkach o puchary tych krajów. W tym sezonie pojawiła się ponownie na parkietach rosyjskiej ligi w zespole z Leningradu. Działacze z Dąbrowy Górniczej o pozyskanie tej siatkarki zabiegali jednak już przed rozpoczęciem sezonu. – Rozważaliśmy jej zakontraktowanie już przed sezonem. W związku z tym, że wróciła z Rosji, pojawiła się teraz taka możliwość i udało nam się ją zatrudnić – poinformował prezes zarządu, Robert Koćma.W drużynie z Dąbrowy Górniczej Chorwatka będzie występowała z numerem 9.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved