Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Rzeszowianki z kompletem punktów

Orlen Liga: Rzeszowianki z kompletem punktów

Nie najlepiej nowy rok rozpoczęły siatkarki Budowlanych Łódź. Grając przed własną publicznością, łodzianki uległy zawodniczkom Developresu SkyRes Rzeszów. Dzięki zdobyciu kompletu punktów siatkarki z Rzeszowa zbliżyły się do pierwszej trójki Orlen Ligi. Najlepszą zawodniczką sobotniego starcia wybrano Adelę Helić.

Starcie sąsiadek w ligowej tabeli rozpoczęło się od błędu łodzianek, linię trzeciego metra przekroczyła Kaja Grobelna, chwilę później swoją akcję skończyła Mirosława Paskova (0:2). W polu zagrywki zapunktowała także Adela Helić, a przed jej serwisem nie zdążyła się uchylić Paulina Maj-Erwardt. (4:8). W wymuszonej sytuacji kiwać musiała Pavla Vincourova, ale na posterunku była już Katarzyna Mróz i podopieczne Jacka Skroka miały inicjatywę. Dużo trudności z powstrzymaniem dynamicznej młodej Bułgarki miały łodzianki, z ogromnym zaangażowaniem grała także Ewa Śliwińska i kiedy wynik zaczynał gospodyniom wymykać się spod kontroli, o czas poprosił trener Błażej Krzyształowicz (14:17). Przy pięciopunktowym prowadzeniu rzeszowianek na boisku pojawiła się Julia Twardowska, która od razu popisała się mocnym atakiem. Rewelacyjne spotkanie rozgrywała serbska atakująca, na której ataki łodzianki nie znajdowały recepty. Seta atakiem po skosie zakończyła Klaudia Kaczorowska (19:25).

Początek drugiej partii należał do gospodyń, skuteczność skrzydłowych poprawiła Heike Beier (4:2). Gospodyniom sprzyjało także nieco więcej szczęścia spod wysokiego bloku Developresu uciekła Grajber (8:4). Punkt kontaktowy dla rzeszowianek zdobyła Paskova, a przesunięta krótka w wykonaniu Mróz mogła zrobić wrażenie na łodziankach (12:11). Cała seria punktów przy zagrywce Mróz podłamała Budowlane, a Helić bardzo często dopełniała tylko formalności (14:18). Niedokładne piłki dostawała Grobelna, na nic zdawały się wszelkie zmiany w sposobie rozegrania piłki przez łodzianki i na 10-minutową przerwę siatkarki z Podkarpacia schodziły przy wyniku 2:0.

Pierwsze piłki trzeciego seta to udany atak po prostej Grobelnej, kolejny raz przypomniała o sobie także Paskova. Przy stanie 4:3 po raz pierwszy łodziankom udało się zatrzymać blokiem Helić, ale gospodyniom trudno było wypracować sobie bezpieczną przewagę, głownie dlatego, że przyjęcie po stronie zawodniczek z miasta włókniarzy szwankowało. Na szczęście dla miejscowych coraz więcej autowych ataków zapisały na swoim koncie rzeszowianki, dlatego na boisku pojawiła się Patrycja Flakus. Ciężar gry w ataku wzięły na siebie Śliwińska i Twardowska, a po nieprzyjemnych dla gospodyń zagrywkach Hawryły wciąż wynik seta był otwarty (19:17). Autowy atak Mróz przedłużył ten mecz (25:19).

Po chwili odpoczynku z nową energią na boisku zameldowała się Helić, a wtórowała jej niezmordowana Paskova i bardzo szybko zrobiło się 5:0. Zbyt mało siły było w uderzeniach Grobelnej, a  siła ataku po drugiej stronie siatki była porażająca. Przy stanie 6:8 w jednej z akcji zderzyły się ze sobą Helić i Paskova co najlepiej świadczy o tym, jak bardzo rzeszowiankom zależało na przełamaniu serii przegranych spotkań. Siatkarki Developresu zademonstrowały swoją siłę, dominowały w każdym elemencie, swoją znakomitą grę zdobyciem kolejnej serii oczek w polu zagrywki przypieczętowała Helić (11:21). Pierwszą porażkę we własnej hali poniosły Budowlane (16:25).

MVP: Adela Helić

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(19:25, 19:25, 25:19, 16:25)

Budowlani: Polańska (11), Pycia (6), Beier (13), Grobelna (18), Vincourova (2), Grajber (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Tobiasz i Twardowska (5)
Developres: Hawryła (5), Śliwińska (10), Kaczmar (3), Helić (26), Mróz (11), Paskova (13), Borek (libero) oraz Nickowska (libero), Flakus i Kaczorowska (2)