Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Rywalizacja Legionovii z KSZO trwa dalej

Orlen Liga: Rywalizacja Legionovii z KSZO trwa dalej

Nie udało się siatkarkom KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyć rywalizacji z Legionovią Legionowo i zagwarantować sobie prawa gry o miejsce 9. z Pałacem Bydgoszcz. W piątek legionowianki nie dały ekipie Dariusza Parkitnego żadnych szans, w drugim secie wygrały nawet 25:9. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie trzecie, decydujące spotkanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły ostrowczanki, od prowadzenia 2:0, ale gospodynie szybko wyrównały na 3:3 po błędach rywalek. Jednak na przerwę techniczną podopieczne Dariusza Parkitnego zeszły, prowadząc 8:5 po wygranym przez Karolinę Bednarek pojedynku na siatce. Dominacja ostrowczanek uwidaczniała się coraz bardziej, blokiem zatrzymana została Daria Paszek i było już 10:6, i o czas poprosił Robert Strzałkowski. Jego podopieczne odrabiały straty, po ataku Katarzyny Połeć różnica wynosiła już tylko dwa oczka, a do remisu 14:14 doprowadziła Wójcik. Ostrowczanki miały spore kłopoty w ataku, co wykorzystywały Malwina Smarzek i Daria Paszek, kończąc kontrataki. Ta druga dodatkowo dołożyła także blok i to Legionovia prowadziła 16:15. Rozpędzone legionowianki nie zwalniały tempa także po przerwie technicznej, skuteczność utrzymywała Smarzek, asa serwisowego dołożyła także Aleksandra Wójcik (18:15). Dobre zagrywki Igi Chojnackiej, ataki Darii Paszek, kłopoty KSZO w przyjęciu w ataku oraz działający legionowski blok dały wynik 24:17 i piłki setowe. Tę część meczu zakończyła zepsuta zagrywka Kingi Dybek.

Początek odsłony numer dwa wyrównany był tylko na samym początku (3:3). Potem gospodynie rozpoczęły marsz po szybkie zwycięstwo w tej odsłonie. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego dominowały w każdym elemencie, punktowała Malwina Smarzek, a zwłaszcza Aleksandra Wójcik, która do udanych zbić dołożyła także asy serwisowe (10:3, 14:4). Trener Parkitny próbował ratować sytuację zmianami, ale nic to nie dawało, Legionovia dalej punktowała, a gra KSZO kompletnie się nie kleiła (20:5). Punktowa zagrywka Darii Paszek dała przy stanie 24:9 piłki setowe dla Legionovii, a po chwili skutecznie kolejny raz uderzyła Wójcik i siatkarski nokaut stał się faktem.

Dobra zagrywka Darii Paszek dawała legionowiankom na początku trzeciej partii sporo okazji do wyprowadzania kontrataku, chociażby Aleksandrze Wójcik (3:0). Chwilę potem Legionovia przeważała już 5:1 i dalej nie zwalniała tempa. Na przerwie technicznej, po asie serwisowym Aleksandry Wójcik gospodynie prowadziły 8:4. Po niej dobra zagrywka Igi Chojnackiej, a także błędy rywalek sprawiły, że podopieczne trenera Strzałkowskiego przeważały już 12:6 i dalej dominowały na boisku. Atak Paszek, kiwka Gajewskiej i as serwisowy Malwiny Smarzek dały wynik 16:7, a kiedy skutecznie akcję wykończyła Wójcik, różnica wynosiła już 10 punktów (18:8). Gospodynie przeważały zwłaszcza w ataku i spokojnie kroczyły po zwycięstwo. Ostrowczanki za sprawą chociażby udanych ataków Sandry Szczygioł czy Kingi Dybek starały się odrabiać straty, ale po akcji Katarzyny Połeć na 24:17 to Legionovia miała piłki meczowe. Zwycięstwo swojej ekipy przypieczętowała Malwina Smarzek.

MVP: Natalia Gajewska

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:18, 25:9, 25:18)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Legionovia: Smarzek (9), Paszek (10), Wójcik (16), Gajewska (3), Chojnacka (7), Połeć (8), Adamek (libero) oraz Szymańska, Szubert, Bociek, Grzelak i Rasińska
KSZO: Brzóska (8), Polak (2), Bednarek (4), Ściurka (2), Szczygioł (10), Wójcik (1), Bulbak (libero), Korabiec (libero), Mielczarek (2), Szpak, Dybek (3) i Piotrowska (2)