Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Podział punktów w Muszynie, Impel uratował zwycięstwo

Orlen Liga: Podział punktów w Muszynie, Impel uratował zwycięstwo

W szóstej kolejce Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka podejmował we własnej hali wrocławski Impel, który w tabeli ligowej plasował się trochę wyżej i miał jeden punkt więcej. W trakcie meczu wydawało się, że miejscowe wywalczą komplet punktów, miały ku temu okazję w czwartej partii, ale ostatecznie to przyjezdne schodziły z boiska z wygraną po tie-breaku.

Skuteczny blok wrocławianek otworzył niedzielne spotkanie. Lepiej w mecz weszły gospodynie, które grały spokojniej niż przeciwniczki. Z czasem siatkarki Impelu coraz pewniej atakowały, dzięki czemu podczas pierwszej przerwy technicznej prowadziły jednym punktem (8:7). Gospodynie zaczęły popełniać proste błędy, a po kolejnym nieudanym ataku o czas poprosił trener Serwiński (8:12). Bardzo dobrze blokiem grała Agnieszka Kąkolewska (14:8). Wrocławianki zdominowały grę w środkowej części seta, zdobywając punkty seriami. Autowy atak Natalii Kurnikowskiej sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas, podczas którego przyjezdne prowadziły sześcioma „oczkami”. Po przerwie gospodynie poprawiły swoją grę i wzmocniły zagrywkę. Dzięki trudnym zagraniom Adeli Helić strata siatkarek z Muszyny zmniejszyła się do czterech punktów (14:18). Dobry fragment gospodyń przerwała Kristin Hildebrand. Muszynianki poprawiły przyjęcie, co przełożyło się na lepszą skuteczność w ataku, a o drugi czas poprosił trener Negro. W decydującym momencie sytuację ponownie opanowały wrocławianki, które miały kolejne piłki setowe po pojedynczym bloku Kąkolewskiej. Nierównego seta zakończyła autowa zagrywka Julii Milovits.

Siatkarki Impelu Wrocław od początku drugiej odsłony spotkania nadawały tempo grze. Błąd w polu zagrywki Sylwii Pelc sprowadził drużyny na pierwszy regulaminowy czas w tej partii (5:8). Po przerwie przewaga przyjezdnych utrzymywała się, po dobrym ataku Karoliny Costagrande, a o przerwę poprosił trener Serwiński (6:11). Po interwencji szkoleniowca gospodynie poprawiły swoją skuteczność, zmniejszając straty. Problemy przeciwniczkom zagrywką sprawiła Maja Savić. Po nieudanym ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty na prowadzenie wyszły gospodynie (14:13), a skuteczne zagranie Justyny Sosnowskiej dało sygnał do przerwy technicznej (16:14). Wrocławianki wciąż miały problemy z przyjęciem, a gospodynie wielokrotnie bezpośrednio punktowały zagrywką. Po asie Natalii Kurnikowskiej o kolejny czas poprosił trener Negro (18:14). Siatkarki z Muszyny urozmaiciły swoją grę w ataku, a wrocławianki popełniały coraz więcej niewymuszonych błędów. Chociaż w decydującym momencie seta gra gospodyń nie była idealna, podopieczne Bogdana Serwińskiego utrzymywały zbudowane prowadzenie. Błędy Hildebrand i Kąkolewskiej dały ostatnie punkty w tym secie przeciwniczkom.

Bardzo dobry początek trzeciego seta w wykonaniu gospodyń skłonił trenera Negro do wzięcia czasu jeszcze przed przerwą techniczną (6:2). Siatkarki z Muszyny bardzo dobrze obijały blok przeciwniczek, ich przewaga powiększała się (8:3). Po przerwie technicznej rozgorzała wyrównana walka, jednak więcej skuteczności miały przyjezdne. Wrocławianki poprawiły grę w każdym elemencie, co od razu miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Po mocnym ataku Hildebrand na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił trener Serwiński (11:11). Serię przy zagrywce Mileny Radeckiej przerwał dopiero blok Anny Grejman na Skowrońskiej-Dolacie. Po sprytnym zagraniu przyjmującej muszynianki ponownie wyszły na prowadzenie (14:11). Zdecydowany atak Kurnikowskiej dał sygnał do drugiej przerwy technicznej (16:12). W dalszej części seta gospodynie coraz pewniej punktowały, budując coraz bardziej wyraźną przewagę. W końcówce Kaczor i Gryka zmieniły Skowrońską-Dolatę i Radecką. Seria trudnych zagrywek wrocławskiej rozgrywającej nie wystarczyła, by odwrócić losy seta. Błąd Costagrande zakończył kolejną odsłonę spotkania.

Czwartego seta wrocławianki rozpoczęły w zmienionym ustawieniu. W przyjęciu grały Hildebrand i Skowrońska-Dolata, a w ataku pojawiła się Joanna Kaczor. Gra obu zespołów była szarpana, podczas pierwszej przerwy technicznej w tym secie minimalnie prowadziły siatkarki z Wrocławia (8:7). Akcje były ciekawe i dynamiczne, bardzo pewnie atakowała Kinga Hatala (12:11). Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia, a zepsuta zagrywka Agnieszki Kąkolewskiej sprowadziła drużyny na drugi regulaminowy czas (14:16). Seria dobrych serwisów Kurnikowskiej skłoniła trenera Negro do zmiany Skowrońskiej-Dolaty na Costagrande. Chociaż gra gospodyń opierała się na skrzydłowych, ich postawa była wystarczająco konsekwentna, by mineralne utrzymywały przewagę sytuacyjną (19:14). Wrocławianki do końca walczyły o odwrócenie sytuacji i przy zagrywce Costagrande zmniejszyły straty do jednego punktu (19:20). Chociaż gospodynie miały swoje szanse na zakończenie meczu, nie wykorzystały ich. W emocjonującej grze na przewagi lepsze okazały się wrocławianki.

Przyjezdne od efektownego prowadzenia 4:0 rozpoczęły decydującą odsłonę spotkania. Trudną zagrywkę prezentowała Radecka, a skutecznie ataki kończyła Hildebrand. Gospodynie nie radziły sobie z zatrzymaniem rozpędzonych przeciwniczek. Pomimo kolejnych zmian postawa siatkarek z Muszyny nie poprawiała się. Po autowej zagrywce Helić nastąpiła zmiana stron (2:8). Chociaż podopieczne trenera Serwińskiego starały się walczyć o odrobienie strat, nie były w stanie skutecznie przeciwstawić się spokojnie grającym siatkarkom z Wrocławia. Efektowna seria Costagrande w polu zagrywki dała kolejne piłki meczowe wrocławiankom, a błąd mineralnych zakończył cały pojedynek.

MVP: Kristin Hildebrand

Polski Cukier Muszynianka – Impel Wrocław 2:3
(20:25, 25:20, 25:19, 24:26, 5:15)

Muszynianka: Pelc (4), Savić (14), Grejman (13), Helić (7), Kurnikowska (11), Milovits (3), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (1), Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska (7) i Hatala (12)
Impel: Ptak (7), Kąkolewska (9), Hildebrand (16), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (17), Costagrande (11), Duerr (libero) oraz Kossanyiova (2), Piśla, Kaczor (2), Sikorska i Gryka (1)