Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pierwsze punkty i pierwsza wygrana Pałacu

Orlen Liga: Pierwsze punkty i pierwsza wygrana Pałacu

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W 6. kolejce Orlen Ligi bydgoszczanki pokonały we własnej hali po tie-breaku zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. Podopieczne Dariusza Parkitnego zwyciężyły drugiego i czwartego seta, natomiast w decydującym secie więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki.

Poniedziałkowe starcie otworzył udany atak z lewego skrzydła Joanny Kuligowskiej. Skuteczny blok Małgorzaty Śmieszek oraz błąd w ataku Kingi Dybek dał gospodyniom czteropunktowe prowadzenie 6:2. Ostrowczanki miały wyraźny problem z przyjęciem zagrywki, co ułatwiało skuteczną grę bydgoskiemu zespołowi. Następnie dwa skuteczne bloki ekipy przyjezdnej pozwoliły zniwelować stratę do jednego oczka, a udany atak blok-aut Eweliny Krzywickiej pozwolił zejść obu zespołom na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu Pałacu 8:6. Po niej pałacanki zwiększyły swoje prowadzenie do czterech punktów (11:7), a wówczas o przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Dariusz Parkitny. Przerwa podziałała na jego podopieczne, gdyż zdobyły one trzy punkty z rzędu i wtedy zareagował trener Adam Grabowski, biorąc czas dla swojego zespołu. Później dobra gra w defensywie oraz skuteczna gra w ataku Natalii Krawulskiej sprawiły, że bydgoszczanki odskoczyły na czteropunktowe prowadzenie na drugim czasie technicznym (16:12). Siatkarki KSZO nie kończyły swoich akcji, co zawodniczki Pałacu wykorzystywały i powiększały swoje prowadzenie (20:14). Podopieczne trenera Adama Grabowskiego kontrolowały przebieg gry w pierwszym secie, ostatecznie zwyciężając 25:18.

Drugą partię lepiej rozpoczęły przyjezdne od prowadzenia 3:1, ale bydgoszczanki szybko doprowadziły do remisu po 5. Z jednopunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną zeszły gospodynie. W kolejnych akcjach ciężar gry na siebie wzięła Natalia Krawulska, głównie po jej atakach podopieczne trenera Adama Grabowskiego wyszły na prowadzenie 12:8. Zawodniczki KSZO miały problem z dokładnym przyjęciem, co skutkowało kolejnymi punktami dla gospodyń. Autowa zagrywka Sandry Szczygioł sprowadziła obie drużyny na drugą przerwę techniczną (16:13). Ambitna gra zespołu KSZO sprawiła, że zniwelowały one straty do jednego punktu (17:18), wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec Pałacu. Po niej skuteczna gra w ataku Kuligowskiej spowodowała ponowne zbudowanie trzypunktowej przewagi (20:17). Rywalki doprowadziły do remisu 20:20, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Skuteczna seria zagrywek Eweliny Polak sprawiła, że przyjezdne wyszły na prowadzenie 23:20. Ostrowczanki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i wygrały drugą odsłonę (25:21).

Trzeci set od mocnego uderzenia zaczęły bydgoszczanki od prowadzenia 3:1, ale rywalki szybko doprowadziły do remisu 3:3. Udany atak Beaty Mielczarek sprawił, że Pałac przegrywał 4:8 na pierwszej przerwie technicznej. Po niej gospodynie z animuszem rzuciły się do odrabiania strat. Pałacankom udało się doprowadzić do remisu i wyjść na prowadzenie 9:8, przede wszystkim dzięki dobrej grze w ataku Eweliny Krzywickiej. Z czasem dobra postawa podopiecznych Adama Grabowskiego zaczęła być widoczna m.in. poprzez rezultat na tablicy punktowej (14:11). Skuteczny atak ze środka Małgorzaty Śmieszek sprowadził oba zespoły na drugą przerwę techniczną (16:12). Następnie ostrowczankom udało się doprowadzić do remisu 18:18. Kolejne dwie akcje padły łupem bydgoszczanek i o czas poprosił szkoleniowiec KSZO. Przerwa na niewiele się zdała, gdyż siatkarki Pałacu kontrolowały przebieg gry w tej partii (23:18). Skuteczny blok Pałacu zakończył trzecią odsłonę (25:18) i to gospodynie wygrywały 2:1.

Wyrównana gra punkt za punkt otworzyła czwartego seta (6:6), ale chwilę później dwa punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej miał zespół KSZO. Po regulaminowym czasie Pałac tracił do rywalek cztery oczka (9:13), wtedy o czas dla swojego zespołu poprosił trener Adam Grabowski. Po przerwie siatkarki Pałacu były bezradne w swoich poczynaniach. Po stronie gości nadal utrzymywała się przewaga czterech punktów (13:17). Po asie serwisowym Roksany Brzóski ostrowczanki były bliższe wygrania czwartej partii (15:19). Piłkę setową ostrowczankom dał skuteczny atak z lewego skrzydła Doroty Ściurki. Bydgoszczanki zmniejszyły jeszcze stratę do trzech punktów, ale efektowny atak Sandry Szczygioł zakończył czwartą odsłonę, w której wygrały siatkarki KSZO (25:21), doprowadzając do tie-breaka.

Decydujący set zaczął się od wyrównanej gry z obu stron (4:4). Następnie udany atak Doroty Ściurki i skuteczny blok KSZO dał trzypunktowe prowadzenie zespołowi gości (9:6), wtedy zareagował szkoleniowiec Pałacu, biorąc czas dla swojego zespołu. Po przerwie dobra gra w obronie sprawiła, że bydgoszczanki przegrywały już tylko 9:10. W decydującym momencie KSZO prowadziło 13:11, ale zespół Pałacu doprowadził do remisu 13:13, wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Dariusz Parkitny. Ostatecznie spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęły bydgoszczanki i to one triumfowały w tie-breaku i w całym spotkaniu.

MVP: Ewelina Krzywicka

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2
(25:18, 21:25, 25:18, 21:25, 15:13)

Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska,  Śmieszek, Bałdyga, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Fojucil i Ziółkowska
KSZO: Ściurka, Polak, Dybek, Bednarek, Piotrowska, Szczygioł, Korabiec (libero) oraz Brzóska, Mielczarek, Szpak, Pieczka i Bulbak (libero)