Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Pierwsza wygrana KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Orlen Liga: Pierwsza wygrana KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Dopiero w czwartej kolejce Orlen Ligi siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski mogły się cieszyć z pierwszej wygranej. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego pokonały we własnej hali trapioną kontuzjami Muszyniankę i zanotowały na swoim koncie cenne trzy punkty.

Pierwszy set spotkania pomiędzy KSZO a Muszynianką miał jednostronny przebieg. Zawodniczki z Muszyny dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 10:7, myliły się niemal w każdym elemencie siatkówki, a pojedyncze akcje Sosnowskiej czy Cvetanović na nic się zdały. Miejscowe siatkarki odrzuciły swoje rywalki od siatki, dobrzy spisały się w bloku i stopniowo powiększały swoją przewagę. Po asie serwisowym Doroty Ściurki było 18:10 dla KSZO, a końcówka tego seta okazała się być popisem gry w wykonaniu podopiecznych trenera Parkitnego. Atak Szpak dał KSZO wysoką wygraną różnicą 11 punktów (25:14).

Podbudowane wygraną w pierwszym secie siatkarki KSZO poszły za ciosem i po ataku Pierre prowadziły 5:2. Muszyniankę poderwała Wawrzyniak i po jej zbiciach doszło do remisu 7:7. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęła ekipa gości, która po ataku Cvetanović miała dwupunktową zaliczkę (13:11). Gra obu drużyn falowała, gospodynie poprawiły przyjęcie i po asie serwisowym Joanny Kapturskiej miały jeden punkt więcej od Muszynianki (16:15). Mineralne były w odwrocie i nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom, po raz kolejny ważnym elementem w grze ostrowczanek okazał się być blok. Soter skutecznie zapunktowała w ataku, dołożyła punkt w bloku i na tablicy wyników widniał rezultat 21:16. Niezrażone takim obrotem sprawy zawodniczki znad Popradu odrobiły straty i po asie serwisowym Cvetanović remisowały 21:21. Był to decydujący moment tego seta, rozpędzone siatkarki z Muszyny dzięki Wawrzyniak wygrały tego seta i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie tego meczu gra toczyła się punkt za punkt i żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Zbicia Ściurki i Pierre oraz seria błędów własnych Muszynianki dała miejscowej ekipie czteropunktową zaliczkę (14:10). Ekipa z Muszyny nie pozostała dłużna i tak jak miało to miejsce w poprzedniej partii, odrobiła ona straty, zapunktowała w bloku i po asie serwisowym Wójcik prowadziła 17:15. Ostrowczanki pomimo niekorzystnego obrotu sytuacji nie zamierzały się poddawać. Kapturska razem ze Szpak poderwały koleżanki do walki i jak się później okazało, był to moment zwrotny w tym secie (19:20). Ostrowczanki poszły za ciosem, punktowy blok Soter dał im remis 20:20. Dobrymi zagrywkami popisała się Szpak i KSZO prowadził 23:21, ostatni punkt w tym secie zdobyła Kapturska i tym samym gospodynie były bliskie wygrania całego meczu.

Dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego czwarta partia była grą o wszystko, ponieważ przegrana oznaczała zakończenie rywalizacji w tym meczu. Ostrowczanki nie dawały za wygraną i na początku po wygranej akcji w bloku przez Pierre prowadziły 3:1. Przyjezdne przez dłuższy czas były w odwrocie i dopiero zbicia Wilk, Sosnowskiej i Szabó dały Muszyniance remis 12:12. Od tego momentu ekipa z Muszyny postawiła szczelny blok, dobrze zagrała w ataku i miała pięciopunktową przewagę (17:12). Wydawało się wówczas, że do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania będzie potrzebny tie-break. Ostrowczanki jeszcze raz zerwały się do ataków, Ściurka razem ze Szpak zniwelowały straty do trzech punktów (15:18) i napędziły grę KSZO. Siatkarki z Muszyny popełniły kilka błędów własnych i doszło do remisu 21:21. Przy stanie 24:23 piłkę setową miały „mineralne”, nie wykorzystały jej i srodze się to na nich zemściło. W roli głównej wystąpiła Kapturska, popisała się dwoma zbiciami i punktowym blokiem i tym samym zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego wygrał pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1
(25:14, 23:25, 25:23, 26:24)

KSZO: Ściurka (16), Kapturska (24), Szpak (9), Soter (12), Pierre (9), Piotrowska (5), Pauliukouskaja (libero) oraz Brzóska (1), Polak, Stroiwąs i Thaka
Muszynianka: Wawrzyniak (23), Rabka, Sosnowska (9), Wójcik (16), Łyszkiewicz (2), Cvetanović (12), Medyńska (libero) oraz Szabó (1), Cikiriz (1) i Wilk (1)