Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Pięciosetowy pojedynek dla KSZO

Orlen Liga: Pięciosetowy pojedynek dla KSZO

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki KSZO, aby zapisać ostatni pojedynek przed własną publicznością na swoim koncie. W pierwszym starciu fazy, której stawką jest uniknięcie ostatniego miejsca na koniec sezonu, nie brakowało emocji i ciekawych wymian. Chociaż przyjezdne efektownie grały blokiem, nie wystarczyło to, by pokonać siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Od początku spotkania lepiej prezentowały się przyjezdne, jednak gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania (5:2, 6:6). Minimalnie podczas pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła po ataku Agaty Skiby, prowadziły rzeszowianki. Po czasie rozpoczęła się wyrównana gra punkt za punkt, obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Dopiero tuż przed przerwą techniczną na prowadzenie wyszły przyjezdne. Do drugiego regulaminowego czas sygnał skutecznym atakiem dała Magdalena Hawryła (16:13). W dalszej części seta prowadzenie przyjezdnych stopniowo rosło, głównie przez nierówną grę gospodyń. Pomimo interwencji trenera Dariusza Parkitnego i rotacji w składzie siatkarki KSZO nie zdołały zniwelować strat i po autowym ataku Doroty Ściurki przegrały pierwszego seta.

Podrażnione porażką gospodynie od zdecydowanego uderzenia rozpoczęły drugą odsłonę, bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki prezentowała się Roksana Brzóska. Skuteczny blok Karoliny Bednarek dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:4). Przyjezdne popełniały dużo błędów w ataku, przez co dystans punktowy się powiększał, po błędzie Skiby czas wykorzystał trener Jacek Skrok (6:12). Przerwa nie pomogła jego podopiecznym, wciąż w uderzeniu były gospodynie. Podwójny blok na Agacie Skibie dał sygnał do drugiej przerwy technicznej, przy aż dziesięciopunktowym prowadzeniu ostrowczanek. W kolejnej części sytuacja nie ulegała zmianie, pomimo znacznej przewagi gospodynie nie traciły koncentracji. Chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów, dominowały na boisku. Skuteczne zbicie Doroty Ściurki po prostej zamknęło jednostronną odsłonę.

Pierwsze akcje trzeciego seta grane były punkt za punkt, jednak to gospodynie po asie serwisowym Karoliny Bednarek prowadziły podczas pierwszej przerwy technicznej 8:6. Rzeszowianki skuteczne akcje przeplatały błędami, po nieudanym ataku Magdy Jagodzińskiej o czas poprosił trener Jacek Skrok (9:13). Nie wybiło to jednak gospodyń z rytmu, w kolejnej akcji blokiem punktowała Alicja Wójcik. Kolejne rotacje w zespole z Rzeszowa nie pomagały, mocny atak po skosie Roksany Brzóski sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (16:12), po którym przyjezdne zaczęły stopniowo odrabiać straty. Po błędzie Ściurki o czas poprosił trener Dariusz Parkitny (19:17). Kolejne akcje należały do gospodyń, które korzystając z błędów przeciwniczek, ponownie powiększyły różnicę punktową (22:17). Chociaż w końcówce skutecznie atakowała Joanna Kapturska, ostrowczanki nie dały sobie odebrać zwycięstwa, triumfując po skutecznym zbiciu z prawego skrzydła Sandry Szczygioł (25:19).

Stojące pod ścianą rzeszowianki dobrze rozpoczęły kolejnego seta (2:0), tym razem to gospodynie miały problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, co pozwoliło prowadzić przeciwniczkom 8:4. Po regulaminowym czasie rozpoczęła się wymiana skutecznych ataków, jednak wciąż na prowadzeniu były siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Gdy po zbiciu Szczygioł różnica punktowa zmalała do jednego oczka, o czas poprosił trener Jacek Skrok. Przerwa podziałała motywująco na jego zespół, który ponownie wysforował się na wyraźne prowadzenie (16:12). Przyjezdne nie zdołały jednak utrzymać skuteczności, przez co po autowym ataku Joanny Kapturskiej na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). To jednak nie podłamało przyjezdnych. Pomimo skutecznych ataków Szczygioł gospodynie nie były w stanie zbudować prowadzenia. W końcówce serią bloków popisały się rzeszowianki, a autowy atak Alicji Wójcik zakończył tę partię.

Pierwsze akcje piątego seta były wyrównane, jednak dzięki atakom Sandry Szczygioł i Karoliny Bednarek gospodynie jeszcze przed zmianą stron wyszły na prowadzenie (6:4). Pomimo czasu na życzenie trenera Skroka ostrowczanki kontynuowały efektowną serię. Również drugi czas, wzięty już po zmianie stron, nie wybił gospodyń z rytmu (10:4). Dopiero skuteczne zbicie Ewy Śliwińskiej przerwało efektowną serię gospodyń (5:12). To było jednak zbyt mało, by zagrozić siatkarkom KSZO, które po skutecznym ataku Karoliny Suwińskiej-Bednarek cieszyły się ze zwycięstwa.

MVP: Paulina Szpak

KSZO Ostrowiec Św. – Developres SkyRes Rzeszów 3:2
(19:25, 25:18, 25:19, 20:25, 15:6)

KSZO: Brzóska (16), Bednarek (10), Ściurka (16), Szpak (5), Wójcik (8), Szczygioł (21), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (1), Dybek i Korabiec (libero)
Developres: Cabajewska (4), Hawryła (12), Warzocha (13), Śliwińska (7), Jagodzińska (9), Skiba (13), Borek (libero) oraz Kapturska (10), Głaz, Filipowicz i Bonczewa

stan rywalizacji: 1:0 dla KSZO