Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac postraszył sopocianki

Orlen Liga: Pałac postraszył sopocianki

fot. Arkadiusz Buczyński

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz podeszły do spotkania z PGE Atomem Treflem Sopot bez kompleksów i bardzo odważnie otworzyły pojedynek. Sopocianki nie potrafiły złapać swojego rytmu gry, a przeciwniczki wygrały w secie premierowym. W kolejnym przyjezdne nadal naciskały, ale z czasem ich gra zaczęła stopniowo podupadać, inicjatywę przejęły miejscowe i to one wywalczyły trzy punkty.

Od początku trwała zacięta walka, ale to przyjezdne po uderzeniu Krzywickiej i asach serwisowych Fojciuk zaczęły budować przewagę jako pierwsze (8:4). Sopocianki nie potrafiły poradzić sobie ze świetnymi zagrywkami Pałacu, w wyniku czego prowadzenie gości szybko rosło (11:5). Pojedyncza akcja Tokarskiej z obejścia nie była w stanie jakoś wyraźnie odrobić strat, a Pałac nadal pewnie poczynał sobie na boisku. Tuż po drugim czasie technicznym różnica dzieląca obie ekipy wzrosła do siedmiu punktów, a o czas poprosił szkoleniowiec atomówek (10:17). Po nim jego podopieczne jakby zaczęły łapać swój rytm i odnajdować się na boisku. Lepsza gra miejscowych sprawiła, że i pałacanki zaczęły spisywać się słabiej, popełniały błędy i z wysokiego prowadzenia pozostały im tylko dwa punkty (20:18). To jednak wystarczyło, tym bardziej że w kolejnych akcjach dwa razy pomyliły się siatkarki z Sopotu (23:18). Dwie ostatnie akcje należały do Pałacu, a seta zakończyła skutecznym atakiem Misiuna.Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęły już miejscowe, które świetnie blokowały. Pałacanki miały problemy ze skończeniem akcji, co wykorzystywały rywalki. Atom Trefl po asie serwisowym Zuzanny Efimienko prowadził już 7:1. Po przerwie technicznej za odrabianie start wzięły się Krzywicka i Fojciuk. Gdy z kolei w aut uderzyła Zaroślińska, było już tylko 8:6 dla sopocianek. Przez pewien czas utrzymywało się dwu-, trzypunktowe prowadzenie ekipy z Sopotu, natomiast po bloku Efimienko wzrosło ono do czterech oczek (13:9). Bydgoszczanki walczyły jak mogły, ale nawet gdy miały piłkę w kontrze, nie wykorzystywały jej. Blokiem dobrze zaczęła grać też Balkestein i różnica urosła już do sześciu oczek (19:13). W samej końcówce jednak do walki zerwały się podopieczne Adama Grabowskiego. Pleśniarowicz dobrze spisywała się w polu zagrywki, a gdy kontrę skończyła Kuligowska, różnica stopniała do trzech punktów (18:21). W samej końcówce skuteczna była jednak Zaroślińska i to ona była mocnym punktem atomówek w ostatnich akcjach drugiej partii.

Po początkowych wymianach w secie trzecim powoli prym zaczynały wieść sopocianki. Dobrze zagrywała Efimienko, na siatce przeważały Zaroslińska i Tokarska. Po bloku tej dwójki PGE Atom Trefl prowadził na pierwszym czasie technicznym 8:3. Po powrocie do gry pałacanki zagrały blokiem, a w kolejnych uderzeniach błędy sopocianek zmniejszały dystans między drużynami (8:7). Z kolei gdy Djerisilo pomyliła się w ataku, był remis 9:9. Przez długi czas trwała od tego momentu zacięta walka, dopiero z Tokarską w polu zagrywki drużyna z Sopotu zaczęła budować przewagę. Atomówki zdobyły wtedy sześć punktów z rzędu i do końca partii utrzymały już inicjatywę. Dwie ostatnie akcje należały do miejscowych – piłkę setową dał blok Zaroślińska/Efimienko, a ta druga zakończyła tę część meczu asem serwisowym.

Kaczorowska w kontrze oraz Balkestein w polu zagrywki mocno przyczyniły się do prowadzenia swojego zespołu w początkowej fazie czwartej odsłony (7:3). Świetna gra w obronie miejscowych oraz skuteczne kontry sprawiły, że ta różnica na korzyść atomówek zaczęła rosnąć i była już dość wyraźna (13:5). Do tego Kaczorowska dopisała do dorobku punkt zagrywką, a błąd popełniły przyjezdne (16:7). Po czasie technicznym asem serwisowym popisała się Tokarska i różnica wynosiła 10 punktów. Już do końca spotkania pałacanki nie podjęły walki, a pojedyncze udane zagrania, m.in. as serwisowy Śmieszek, niewiele mogły zmienić. Sopocianki wygrały pewnie – do 11.

PGE Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 3:1
(19:25, 25:22, 25:17, 25:11)

Składy zespołów:
Trefl: Tokarska (9), Damaske (3), Kaczmar, Cooper, Kaczorowska (6), Zaroślińska (18), Durajczyk (libero) oraz Balkestein-Grothues (16), Djerisilo (4), Miros (3), Efimienko (9), Radenković (3) i Łukasik (1)
Pałac: Misiuna (8), Krzywicka (10), Kuligowska (7), Śmieszek (8), Pleśnierowicz (1), Fojucik (6), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska, Bałdyga i Maternia

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved