Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac po raz drugi bez wymaganego minimum 5 wygranych

Orlen Liga: Pałac po raz drugi bez wymaganego minimum 5 wygranych

W walce sąsiadujących ze sobą w tabeli Legionovii i Pałacu Bydgoszcz lepsze okazały się zawodniczki z Legionowa, wygrywając 3:2. Dla przyjezdnych było to piąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wypełniły one warunek stawiany przez PLPS. Zespół z Bydgoszczy natomiast nie wypełniając tego obowiązku, już po raz drugi musi liczyć się, że może zostać relegowany z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Początek pierwszej partii to walka punkt za punkt, taki obraz sytuacji zmienił się tuż przez pierwszą przerwą techniczną. Jagoda Maternia dobrze spisywała się w polu zagrywki, a kontry skutecznie wykorzystywała Ewelina Krzywicka. Po regulaminowym czasie dobrze zaczął funkcjonować blok gospodyń, w jednej z akcji nadziała się na niego Klaudia Grzelak. Przyjezdne wyrównały jednak bardzo szybko, wykorzystując błędy rywalek. Przed zejściem na drugi regulaminowy czas ponownie błąd w ataku zanotowała Malwina Smarzek, co dało dwupunktową przewagę Pałacowi. Dalej dobrze w bloku nadal spisywały się gospodynie, utrzymując dzięki temu swoje prowadzenie. Ostatecznie seta zakończyła atakiem Joanna Kuligowska, Pałac wygrał 25:19.

W drugiej odsłonie meczu swój styl gry narzuciły zawodniczki z Legionowa, już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Przyjezdne seryjnie punktowały z prawego skrzydła, gospodynie nie mogły znaleźć na to recepty. Bydgoski zespół w dalszej fazie seta nie potrafił przeciwstawić się w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła, do tego dochodziły błędy popełniane seriami. Tuż przed drugim regulaminowym czasem zagrywką zapunktowała Iga Chojnacka, Legionovia prowadziła już 16:10. Na boisku nie mogła nadal odnaleźć się natomiast Malwina Smarzek, często atakując w aut. Do końca seta obraz gry nie zmienił się, to ekipa gości po ataku Katarzyny Połeć zwyciężyła 25:19.

Trzecia partia to początkowo gra punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero udane zagrywki Izabeli Pleśnierowicz dały prowadzenie miejscowym 11:8. Jednak następnie błędy bydgoszczanek dały remis Legionovii 14:14. Od tego momentu gra ponownie wyrównała się i to dopiero końcówka rozstrzygała o losach seta. W niej więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które po skutecznym bloku na Magdalenie Fojucik wygrały 25:19.

Czwartego seta z werwą zaczęły bydgoszczanki, które miały trzy oczka przewagi. Zawodniczki z Legionowa jednak nie odpuszczały i po chwili doprowadziły do remisu 6:6. Następnie podobnie jak w poprzedniej partii gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero tuż przed drugim regulaminowym czasem skutecznie kiwnęła Daria Paszek, czym sprowadziła obie drużyny na przerwę przy prowadzeniu Legionovii 16:12. Gospodynie jednak szybko odwróciły losy seta, w ataku „szalała” Ewelina Krzywicka. Po chwili na tablicy wyników pojawiło się 24:19, co oznaczało, że Pałac ma szansę na wyrównanie. Ostatnią akcję skończyła Natalia Misiuna, bydgoszczanki tym samym mogły powalczyć jeszcze w tie-breaku.

Legionovia lepiej rozpoczęła decydującą odsłonę spotkania, prowadząc czterema oczkami. Dobrze funkcjonował blok przyjezdnych, miejscowe popełniały natomiast za dużo błędów. To wszystko ustawiło losy seta. Bydgoszczanki próbowały jeszcze walczyć, ale autowa zagrywka Natalii Misiuny i nieudany blok Joanny Kuligowskiej pogrążyły Pałac, który przegrał ostatecznie 10:15, w całym meczu 2:3, nie wypełniając tym samym obowiązku minimum 5 wygranych.

MVP: Katarzyna Połeć

KS Pałac Bydgoszcz – SK bank Legionovia Legionowo 2:3
(25:19, 19:25, 19:25, 25:20, 10:15)

Pałac: Ziółkowska (12), Misiuna (14), Krzywicka (18), Kuligowska (9), Pleśnierowicz (4), Maternia (15), Nowakowska (libero) oraz Minicz, Śmieszek, Bałdyga i Fojucik
Legionovia: Smarzek (23), Paszek (14), Gajewska (3), Chojnacka (6), Połeć (20), Grzelak, Adamek (libero) oraz Szymańska, Bociek i Grabka