Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: O 9. miejscu zadecyduje trzeci mecz

Orlen Liga: O 9. miejscu zadecyduje trzeci mecz

Legionovia Legionowo była lepsza w drugim meczu o 9. miejsce w Orlen Lidze z Pałacem Bydgoszcz. Dzięki triumfowi 3:1 w czwartkowym pojedynku legionowianki wciąż zachowały szansę na zajęcie dziewiątej lokatę, bowiem w rywalizacji jest remis 1:1. W piątek o godzinie 19:00 decydujące starcie w Legionowie.

Początek meczu w Legionowie był bardzo wyrównany, na pierwszej przerwie technicznej najmniejsze z możliwych prowadzenie miały zawodniczki z Mazowsza, po tym jak skutecznie zaatakowała Malwina Smarzek (8:7). Po czasie do gry zmobilizowały się bydgoszczanki i zdobyły dwupunktową przewagę (10:12). Nie utrzymały jej jednak długo, gdyż już po chwili cztery oczka z rzędu zapisały na swoim koncie gospodynie, po tym jak serią bloków popisała się Aleksandra Wójcik (15:13). Gra z obu stron mocno falowała, żaden z zespołów nie był w stanie uzyskać i zachować komfortowego dystansu do rywala. I kiedy wydawało się, że końcówka premierowej partii będzie zacięta, na prowadzenie wyszły legionowianki (22:18). Chociaż pałacanki walczyły i były blisko wyrównania, grając skutecznie na kontrach, to jednak prowadzenia nie dały sobie ostatecznie odebrać gospodynie, a seta zakończyła atakiem po bloku Aleksandra Wójcik (25:23).

Drugą partię z wysokiego C rozpoczęły legionowianki, już na początku uzyskując znaczące prowadzenie (6:2). Przyczyniła się do tego dobra gra przede wszystkim Malwiny Smarzek, która punktowała zarówno w ataku, jak i w zagrywce. Trener Grabowski, mając w kwadracie dla rezerwowych trzy zawodniczki, długo nie sięgał po zmiany, ufając w trafność wyboru składu wyjściowego. Po regulaminowej przerwie straty odrobiły pałacanki (10:10), a największą zasługę należy przypisać Natalii Misiunie i Ewelinie Krzywickiej. Od tego momentu gra nieco się wyrównała, oba zespoły długo zdobywały punkty na przemian, ale tuż przed drugą przerwą techniczną trzy oczka z rzędu zanotowała ekipa gości i to bydgoszczanki były bliżej wygranej w drugiej partii (14:16). Po czasie zmobilizowane przyjezdne grały jeszcze skuteczniej, a siatkówka w wykonaniu gospodyń zupełnie przestała przynosić punkty (14:20). Pałac wykorzystywał niemal wszystkie nadarzające się na kontrach okazje. Nie pomogła zmiana Klaudii Grzelak za Katarzynę Połeć ani przerwy ordynowane przez trenera Strzałkowskiego. Końcówka seta należała do bydgoszczanek, które utrzymały sporą przewagę punktową do końca i wyrównały stan rywalizacji w meczu (18:25).

Trzecia partia to znowu falująca gra. Początkowa faza seta obfitowała w częste zmiany prowadzenia, trudno więc było stwierdzić, która z drużyn była bliżej ostatecznej wygranej (5:3, 7:8). Większość punktów zdobywały przyjezdne, zarówno dla drużyny swojej, jak i dla rywalek – po błędach popełnianych w ataku. Jako pierwsze przyspieszyć grę postanowiły jednak właśnie pałacanki, uzyskując trzy oczka więcej od gospodyń (9:12). W polu serwisowym dobrze prezentowała się Marlena Pleśnierowicz. Radość liderek nie trwała jednak długo, bo szybko dogoniły i wyprzedziły je legionowianki (14:13). W połowie seta w ekipie przyjezdnych nastąpiły zmiany – Weronikę Fojucik zastąpiła Jagoda Maternia, ale nie była to długotrwała zmiana. W końcówce, kładąc kres długiej grze systemem punkt za punkt, trzypunktowe prowadzenie objęły legionowianki, po kontrach wygranych przez Grzelak i Smarzek (23:20). Zmobilizowane gospodynie wykorzystały już pierwszą piłkę setową, po tym jak błąd w ataku popełniła Krzywicka (25:21).

Czwartego seta lepiej rozpoczęła ekipa gości (0:2). Tak jak we wcześniejszych partiach, tak i tym razem gra znowu miała bardzo dynamiczny przebieg, a prowadzenie zmieniało się. Na pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę miały pałacanki (5:8). Tym razem prowadzenie przyjezdnym długo udawało się utrzymać, świetną skuteczność miała Ewelina Krzywicka, zaś w ekipie gospodarzy pojawiły się błędy. Wśród bydgoszczanek na parkiecie pojawiła się Dominika Minicz, ale główną liderką w ataku nadal była Natalia Misiuna (14:18). I kiedy wydawało się, że mecz nieuchronnie zmierza ku tie-breakowi, legionowianki zmniejszyły dystans punktowy do rywalek i tym samym końcówkę uczyniły emocjonującą (19:20). W niej lepsze okazały się gospodynie (25:23) i to one zwyciężyły 3:1 w meczu, wyrównując stan rywalizacji o dziewiąte miejsce.

MVP: Daria Paszek

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:23, 18:25, 25:21, 25:23)

Legionovia: Smarzek (15), Paszek (6), Wójcik (5), Gajewska, Chojnacka (5), Połeć (7), Adamek (libero) oraz Bociek, Rasińska i Grzelak (1)
Pałac: Ziółkowska (6), Misiuna (15), Krzywicka (10), Kuligowska (9), Pleśnierowicz (5), Fojucik (8), Nowakowska (libero) oraz Minicz, Maternia i Śmieszek (1)