Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Niespodzianka w Legionowie

Orlen Liga: Niespodzianka w Legionowie

Siatkarki SK banku Legionovia Legionowo stawiając opór wyżej notowanym rywalkom z Dąbrowy Górniczej, sprawiły niemałą niespodziankę w meczu 21. kolejki Orlen Ligi. Gospodynie grając zrywami, mimo gorszego startu zdołały doprowadzić do tie-breaka. W decydującym fragmencie meczu przewaga dąbrowianek z początków seta nie utrzymała się do końca, bezbłędna reakcja gospodyń w końcówce dała im cenne zwycięstwo i dwa punkty wywalczone w starciu z faworytem.

Spotkanie dla dąbrowianek zaczęło się bardzo dobrze – po pierwszym zdobytym punkcie na zagrywce pojawiła się Micha Hancock i niemal już tradycyjnie – w tym momencie seryjnie MKS zaczął zdobywać punkty. Przy stanie 4:1 dla Tauronu MKS-u trener gospodarzy wziął czas, po którym seria się skończyła. Jednak w innych ustawieniach dąbrowianki również spisywały się bardzo dobrze i na drugą przerwę techniczną to przyjezdne schodziły ze znaczącą przewagą (16:8), którą jeszcze powiększyły – maksymalnie do 10 punktów (20:10 i 23:13).

Przegrana do 16 nie podłamała gospodyń, które w drugim secie postawiły znacznie trudniejsze warunki i to one przez większą część seta prowadziły, choć niezbyt wysoko (najwyżej na początku, 6:3). Dąbrowianki kilka razy nieudanie próbowały odskoczyć Legionovii. Udało się dopiero, gdy na zagrywce pojawiła się Rebecca Pavan – ze stanu 16:16 zrobiło się 19:16. Gdy przewaga dąbrowianek urosła do czterech oczek (21:17), wydawało się, że do końca drugiej partii siatkarki z Zagłębia będą kontrolować przebieg gry, jednak zawodniczki z Legionowa zdobyły aż pięć punktów z rzędu i ponownie wyszły na prowadzenie. Miejscowe wykorzystały też pierwszą piłkę setową – Daria Paszek zablokowała Kamilę Ganszczyk.

Trzeci set miał podobny przebieg jak premierowa część: Hancock na zagrywce, przerwa na życzenie przy 4:1 dla dąbrowianek i koniec passy. Po przerwie technicznej (8:2 dla Tauronu MKS-u) gospodynie zaczęły odrabiać i zbliżyły się na trzy punkty (12:9). Podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery na więcej rywalkom nie pozwoliły, a gdy na zagrywce ponownie pojawiła się amerykańska rozgrywająca – przewaga urosła do 10 oczek (21:11). Zagrywka była tego dnia mocną stroną startujących z pozycji faworyta dąbrowianek.

Czwarta partia była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej (8:6 dla Legionovii). Później gospodynie odjechały rywalkom, na skutek prostych błędów przyjezdnych, i dystans wzrósł nawet do pięciu punktów (17:12). MKS Dąbrowa Górnicza długo miał problemy z odrobieniem strat i w końcówce przegrywał 23:19. Przy zagrywce Tamary Kaliszuk przyjezdnym udało się dojść legionowianki na jeden punkt, ale nie wystarczyło to do wyjścia na prowadzenie – seta zakończył autowy atak Deji McClendon.

W tie-breaku szybko to MKS objął prowadzenie (4:1, 6:2), które długo udawało się utrzymać. Legionovia nie odpuszczała i w końcu dopięła swego – zdobyła pięć punktów z rzędu i stanęła przed olbrzymią szansą wygrania spotkania (14:11). Miejscowe wykorzystały już swojego drugiego meczbola. Losy trzeciego miejsca po fazie zasadniczej rozstrzygną się więc w ostatniej kolejce – Impel zagra u siebie z BKS-em Aluprofem Profi Credit Bielsko-Biała, a Tauron MKS zmierzy się w poniedziałek w Łodzi z Budowlanymi. Dąbrowianki mają obecnie 44 punkty, a wrocławianki 46.

SK bank Legionovia Legionowo – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
(16:25, 25:22, 16:25, 25:22, 15:12)

Legionovia: Paszek (10), Wójcik (1), Gajewska, Chojnacka (14), Połeć (13), Bociek (4), Adamek (libero) oraz Smarzek (14), Grzelak (8), Grabka i Rasińska
MKS: Różycka (8), Dziękiewicz (3), Hancock (12), Ganszczyk (10), McClendon (15), Pavan (17), Strasz (libero) oraz Urban (2), Staniucha-Szczurek (4), Bałucka (2) i Kaliszuk (2)