Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Nierówna gra i zwycięstwo legionowianek

Orlen Liga: Nierówna gra i zwycięstwo legionowianek

Po dość szarpanym meczu górą w starciu pomiędzy SK bankiem Legionovią Legionowo a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski okazały się gospodynie. Nie był to jednak „ładny” mecz – w wielu fragmentach nie decydowały umiejętności, a sportowe szczęście, stojące głównie po stronie podopiecznych trenera Guidettiego. Dopiero trzecia partia była prawdziwym pokazem sił jego zespołu.

Mimo początkowego prowadzenia gospodynie w pierwszym secie dość szybko dały się podporządkować ambitnie walczącym rywalom z Ostrowca Świętokrzyskiego Dzięki dobrej postawie Wysockiej w defensywie udało im się jednak odrobić straty, a po atakach Malwiny Smarzek wyszły na prowadzenie (11:9). Podopieczne Dariusza Parkitnego nie dawały jednak za wygraną – pod wodzą Ściurki nadgoniły wynik i znowu zaczęły stawiać rywalkom trudne warunki (14:14). Z każdą minutą emocje rosły tak jak i tempo gry na siatce. W końcówce legionowiankom udało się wypracować kilka oczek zapasu, przez co wydawało się, że spokojnie będą kontrolowały przebieg dalszej rywalizacji (21:19). Swoją przewagę jednak roztrwoniły i to zespół KSZO uplasował się na fotelu lidera (22:21). Po bitwie na przewagi finalnie ręce w geście zwycięstwa uniosły miejscowe (26:24).

Nie ulega wątpliwości, że zespół trenera Parkitnego postawił sobie za cel udowodnienie, że potrafi postawić kropkę nad i w rywalizacji z teoretycznie silniejszym rywalem (5:3). Duet Polak-Bednarek jednak nie potrafił wytrzymać presji, która nagle spoczęła na jego barkach – zarówno w defensywie, jak i ataku zawodniczki zawodziły, co doprowadziło do wyrównania stanu meczu (9:9). Najbardziej wyraźnym ogniwem po stronie miejscowych wciąż była Smarzek, choć na boisku starała się jej dorównać Daria Paszek. Dynamicznej parze pragnęła z kolei odpowiedzieć Brzóska, ale nie było to łatwe w świetle nierównej dyspozycji jej koleżanek (15:17). Ostrowczanki nie znalazły odpowiedzi na swoją chimeryczność, co przypłaciły porażką w kolejnej odsłonie pojedynku. Rozdanie zakończyły błędem własnym (25:23).

Wyrównana walka, mocne zbicia na skrzydłach i dobra postawa w bloku – tak można opisać inaugurujące akcje ostatniej odsłony pojedynku (5:4). Dopiero po pierwszej przerwie technicznej gospodynie zaczęły budować swoją przewagę nad przeciwniczkami, jednak nie umiały jej utrzymać przez dłuższy moment gry (12:10). Przy dwupunktowej zaliczce zaczęły wymieniać mocne ciosy z rywalkami, co szybko wybiło z rytmu podopieczne trenera Parkitnego, a to poskutkowało z kolei powiększeniem dysonansu na tablicy wyników (16:12). Mimo tego, że w końcówce przyjezdne starały się odwrócić jeszcze losy rywalizacji, to nie było to wcale takie łatwe (14:19). Różnica między teamami była za duża, a czasu na odrobienie start za mało – finalnie w trzech setach własną twierdzę obroniły legionowianki.

MVP: Daria Paszek

SK bank Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(26:24, 25:23, 25:18)

Legionovia: Smarzek (13), Paszek (8), Alagierska (1), Szubert (1), Wójcik (8), Chojnacka (3), Wysocka (libero) oraz Szymańska (5), Gajewska (2), Połeć (2) i Grzelak (2)
KSZO: Brzóska (9), Polak (4), Bednarek (4), Ściurka (7), Piotrowska (8), Szczygioł (11), Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Szpak, Pieczka (1) i Korabiec (libero)