Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianka Muszyna pewnie pokonała KSZO

Orlen Liga: Muszynianka Muszyna pewnie pokonała KSZO

Zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały jedenasty mecz z rzędu, tym razem na własnym boisku nie sprostały Polskiemu Cukrowi Muszyniance Muszyna. Jedynie w drugiej partii gospodynie powalczyły ze wszystkich sił i poważnie zagroziły brązowym medalistkom poprzedniego sezonu Orlen Ligi, ale ostatecznie przegrały ją na przewagi, a całe spotkanie 0:3.

Początek spotkania był wyrównany, ale z czasem gospodynie grały coraz mniej skutecznie i popełniały więcej błędów. Jeden z nich, a konkretnie w przyjęciu Roksany Brzóski, zarządził pierwszą przerwę techniczną (3:8). W kolejnych akcjach KSZO Ostrowiec Św. zdołało odrobić kilka oczek, ale wyraźna przewaga przyjezdnych nie była zagrożona. Mimo tego forma obu ekip mocno falowała w tej fazie partii. Dopiero przed drugą przerwą techniczną mineralne ustabilizowały swoją grę i zdobyły pięć punktów w serii, dzięki udanym zagraniom Natalii Kurnikowskiej (16:8). Po powrocie na boisko istniała tylko drużyna z Muszyny, która narzuciła rywalkom swój styl gry i po wielu skutecznych atakach Mai Savić zbliżyła się do zwycięstwa w premierowym secie. Zakończył się on po zbiciu Justyny Sosnowskiej (25:14).

Gospodynie szybko zdobyły czteropunktową przewagę na początku drugiej odsłony, bowiem błędy na siatce popełniały muszynianki. Siatkarkom KSZO udało się ją utrzymać do pierwszej przerwy technicznej, którą zarządziła Dorota Ściurka, obijając blok przeciwnika (8:4). Po niej zespoły prowadziły walkę punkt za punkt, ale przyjezdnym nie udało się odwrócić wyniku i wciąż musiały gonić rywala. Dopiero zagrywki Kurnikowskiej dały się we znaki ostrowczankom, które nie potrafiły skończyć akcji z sytuacyjnej piłki (13:15). Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po mocnym zbiciu Sandry Szczygioł (16:14). Po powrocie na boisko blokiem popracowały mineralne i doprowadziły do remisu po 17. Od tego momentu ponownie rozgorzała wyrównana walka, ale poziom mimo tego nie był wysoki – po obu stronach pojawiało się wiele błędów. Wynik tego seta rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi, kiedy przyjezdne obroniły mocny atak Mielczarek, a kontrę wykorzystała jednak ze skrzydłowych z Muszyny (26:24).

Podobnie jak w drugim secie, trzecią partię ostrowczanki rozpoczęły równie dobrze, bo od udanych akcji na siatce. Po ich dwupunktowym prowadzeniu nie było jednak po chwili śladu, bowiem w ofensywie szalała Anna Grejman (6:5). Do pierwszej przerwy technicznej sytuacja jeszcze uległa zmianie i to gospodynie schodziły z przewagą po asie serwisowym Eweliny Polak (8:6). Po niej gra obu ekip falowała – po jednej stronie punktowała Wójcik, a po drugiej muszynianki dobrze ustawiały się w obronie i wykorzystywały kontry. Te wydarzenia doprowadziły do drugiej przerwy technicznej, na której mineralne prowadziły trzema oczkami. Po powrocie na boisko w polu serwisowym popisała się udanymi zagraniami Kurnikowska, przez co różnica między zespołami jeszcze wzrosła. Przy wyniku 22:16 dla przyjezdnych gospodynie najwyraźniej straciły wolę walki, bo popełniały proste błędy, które uniemożliwiały im wyprowadzenie skutecznych akcji. Mecz dobrym zbiciem zakończyła Natalia Skrzypkowska (25:17).

MVP: Natalia Kurnikowska

KSZO Ostrowiec Św. – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3

(14:25, 24:26, 17:25)

KSZO: Brzóska (3), Bednarek (4), Ściurka (6), Szpak (3), Wójcik (7), Szczygioł (16), Korabiec (libero) oraz Mielczarek (4), Polak (2), Dybek i Bulbak (libero)

Muszynianka: Savić (4), Grejman (4), Helić (14), Sosnowska (4), Kurnikowska (12), Milovits (4), Śliwa (libero) oraz Skrzypkowska (2), Pelc, Szczygieł i Hatala (4)