Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianka nie dała szans dąbrowiankom

Orlen Liga: Muszynianka nie dała szans dąbrowiankom

Trzy sety trwał pojedynek muszyńskiej ekipy z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Bogdana Serwińskiego, dość niespodziewanie, nie pozwoliły rywalkom ugrać nawet seta, wygrywając cały mecz 3:0. Przyjezdne w drugim secie miały swoje szanse, ale zdeterminowane gospodynie nie pozwoliły przechylić szali zwycięstwa na stronę rywalek, wygrały 27:25 i w trzeciej partii poszły za ciosem, triumfując wysoko – do 18.

Spotkanie pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką a MKS-em Dąbrowa Górnicza lepiej rozpoczęły gospodynie, które po dwóch skutecznych blokach na Karolinie Różyckiej i jej błędzie prowadziły 4:1. Szybko jednak kontakt punktowy złapały przyjezdne, po błędzie w ataku Natalii Kurnikowskiej i bloku na tej zawodniczce (3:4). Gospodynie nie zamierzały prowadzić gry punkt za punkt i dzięki swojemu skutecznemu blokowi osiągnęły czteropunktowe prowadzenie (9:5). Jednak od tego momentu świetnie w obronie spisywały się zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, które raz po raz podbijały ataki gospodyń i wyprowadzały skuteczne kontrataki, dzięki czemu udało im się doprowadzić do remisu (9:9). W kolejnych akcjach obie drużyny mieszały skuteczne ataki z zepsutymi serwisami, ale po skutecznej kontrze w wykonaniu Grejman gospodynie prowadziły 16:13. Po raz kolejny w tym spotkaniu gospodynie nie potrafiły utrzymać wyższej przewagi i po skutecznym bloku na Savić prowadziły tylko jednym punktem (17:16). Końcówka seta to jednak popis podopiecznych Bogdana Serwińskiego, które dzięki dobrej postawie Anny Grejman w polu serwisowym osiągnęły pięciopunktowe prowadzenie (23:18). Seta zakończyła Kamila Ganszczyk, atakując ze środka w aut (25:19).

Drugą odsłonę tego spotkania dobrze rozpoczęły przyjezdne, które po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadziły dwoma punktami (3:1). Gospodynie szybko jednak odrobiły stratę po skutecznej kontrze w wykonaniu Kurnikowskiej (3:3), a w następnych akcjach wyszły na prowadzenie po ataku Helić (5:4). Na pierwszą przerwę techniczną to jednak zawodniczki z Zagłębia schodziły, prowadząc po bloku na Kurnikowskiej 8:6. Po powrocie na boisko rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo w zespole z Muszyny. Zawodniczki przegrywały 6:9, by w następnych akcjach zdobyć pięć punktów z rzędu, dzięki skutecznej grze w kontrze swojej liderki Natalii Kurnikowskiej (11:9). Na kolejnej przerwie technicznej przewaga gospodyń wzrosła do czterech punktów (16:12). Zawodniczki Muszyny z każdą kolejną akcją nakręcały swoją dobrą grę, a gdy Kurnikowska skończyła atak, na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:13. Gdy wydawało się, iż taka przewaga pozwoli podopiecznym Bogdana Serwińskiego wygrać gładko seta, w polu zagrywki pojawiła się rozgrywająca Dąbrowy Micha Hancock, która serią swoich zagrywek doprowadziła do remisu 21:21. Końcówka tej partii grana była na przewagi, gdzie ostatni punkt atakiem w kontrze zdobyła atakująca Muszyny Adela Halić (27:25).

Pierwsze piłki trzeciej partii były popisem skuteczności w ataku Natalii Kurnikowskiej, dzięki której gospodynie objęły prowadzenie 6:3. Dąbrowianki zniwelowały część strat, głównie po błędach zawodniczek z Muszyny (6:7), ale na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy rezultacie 8:6. Po powrocie na boisko ciężar w ataku wzięła na swoje barki atakująca Muszynianki, dzięki której powiększyły swoje prowadzenie (10:7). Taki stan utrzymywał się do wyniku 15:12, kiedy to dzięki skutecznej grze w ataku Karoliny Różyckiej i asie serwisowym Eleonory Dziękiewicz zawodniczki gości zniwelowały stratę (15:15). Podopieczne Bogdana Serwińskiego były jednak tego dnia bardziej skuteczne i dzięki serii na zagrywce swojej rozgrywającej Milovits zdobyły pokaźną przewagę w końcówce seta (22:15). Pierwszą piłkę meczową gospodynie miały po skutecznym ataku nieomylnej w trzeciej partii Adeli Helić (24:18), która w kolejnej akcji w kontrze obiła blok dąbrowianek, dając swojej drużynie zwycięstwo w tej partii 25:18 i w cały meczu 3:0.

Muszynianka Muszyna – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:19, 27:25, 25:18)

Muszynianka: Savić (9), Grejman (13), Helić (14), Sosnowska (8), Kurnikowska (12), Milovits (4), Krzos (libero) oraz Śliwa (libero) i Skrzypkowska
MKS: Różycka (12), Dziękiewicz (8), Hancock (6), Ganszczyk (7), McClendon (6), Pavan (4), Drabek (libero) oraz Urban (libero), Staniucha-Szczurek (4) i Kaliszuk (2)