Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Muszynianka Muszyna tym razem bez potknięcia

Orlen Liga: Muszynianka Muszyna tym razem bez potknięcia

Po zgubieniu punktów w konfrontacji z PTPS-em Piła siatkarki Muszynianki Muszyna wyraźnie wyciągnęły wnioski z tamtego potknięcia. Po nerwowym początku rozgrywek w swoim meczu 2. kolejki Orlen Ligi siatkarki z Muszynianki nie zostawiły rywalkom złudzeń. O sile podopiecznych Bogdana Serwińskiego boleśnie przekonały się rzeszowianki. Developres Rzeszów nie zdołał urwać rywalkom choćby seta, ulegając w niespełna 1,5 godziny. Dystans dzielący obie ekipy najlepiej pokazał wynik trzeciej partii, wygranej przez miejscowe 25:11.

Siatkarki Developresu Rzeszów chciały w starciu z Muszynianką Muszyna pokusić się o „urwanie” punktów faworytkom, które w pierwszej kolejce spotkań rozegrały pięciosetowy maraton przeciwko bielszczankom. Już na początku spotkania punktową zagrywką popisała się Ewa Śliwińska, ale to rywalki, dzięki atakowi Adeli Helić i zbiciu piłki przechodzącej przez Maję Savić, prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Przyjezdne jednak nie zdołały długo utrzymać bezpiecznej przewagi, a błędy w polu zagrywki wciąż utrzymywały zespół z Rzeszowa „w grze” (9:10). Wtedy jednak błąd podwójnego odbicia popełniła Boncheva i o czas poprosił Mariusz Wiktorowicz (9:12). Coraz więcej pomyłek pojawiało się po stronie gospodyń, ataku nie mogła skończyć Agata Skiba i przewaga „mineralnych” rosła.  Na boisku pojawiły się Adrianna Budzoń i Magda Jagodzińska. Niemal bezbłędna była jednak Natalia Kurnikowska i to przyjezdne pewnie wygrały pierwszą odsłonę spotkania po kiwce Julii Milovits (25:18).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się lepiej dla gospodyń. Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Skiba, swoje doświadczenie wykorzystała także Joanna Kapturska. Siatkarki z Podkarpacia zaprzepaściły okazje na podwyższenie prowadzenia, w siatkę zaatakowała Magdalena Hawryła i przy wyniku 11:10 o czas poprosił Wiktorowicz. Swoje koleżanki do walki poderwała Kurnikowska, obijając blok rywalek i zagrywając asa serwisowego. Jednak w przyjęciu chwilę później z przyjęciem zagrywki nie poradziła sobie Anna Grejman i wydawało się, że rzeszowianki są w komfortowej sytuacji (18:14). Podopieczne Bogdana Serwińskiego błyskawicznie odrobiły straty, brak zdecydowania w ataku gospodyń był wodą na młyn dla muszynianek, a w rolę liderki zespołu tym razem wcieliła się właśnie Anna Grejman. Byliśmy świadkami zaciętej końcówki. Presji nie wytrzymała Ana Otasević, za to ręka nie zadrążała Helić i było już 2:0 (25:23).

Trzeci set podbudowane wynikiem meczu przyjezdne otworzyły z wysokiego C. Tempa nie zwalniały Kurnikowska i Grejman, a po ataku w aut Dominiki Nowakowskiej było 3:6. Na nic zdały się zmiany dokonywane przez Mariusza Wiktorowicza, Paulina Głaz i Magda Jagodzińska miały trudności ze sforsowaniem bloku muszynianek. Cała seria punktów zdobyta przez zespół z Muszyny doprowadziła do stanu 16:5. Widząc, że jego podopieczne mają kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku, trener Serwiński wprowadził na plac gry Natalię Skrzypkowską. Dysproporcja w bloku (4-9 w całym meczu) i bardzo słaba gra w przyjęciu rzeszowianek znalazły odzwierciedlenie w wyniku trzeciego seta (11:25). „Mineralne” zasłużenie zwyciężyły i dopisały do ligowej tabeli komplet punktów.

Developres Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna  0:3
(18:25, 23:25, 11:25)

Developres Rzeszów: Ostasević (7), Kapturska (7), Haryła (2), Śliwińska (6), Boncheva (2), Skiba (8), Borek (libero) oraz Nowakowska (3), Warzocha (2), Głaz, Wańczyk i Filipowicz (libero)
Muszynianka Muszyna: Savić (8), Grejman (14), Helić (13), Sosnowska (1), Kurnikowska (14), Milovits (4), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (1), Pelc (2), Szczygieł (1) i Hatala (1)