Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: MKS z kompletem punktów

Orlen Liga: MKS z kompletem punktów

Dąbrowianki odniosły w meczu wyjazdowym z Atomem Treflem Sopot bardzo ważne zwycięstwo. Ekipa z Zagłębia pozwoliła rywalkom urwać sobie tylko seta. Sopocianki dobrze otworzyły pojedynek i wygrały w partii premierowej, w kolejnych już jednak oddały pole rywalkom i przegrały 1:3. Dzięki zwycięstwu MKS awansował w tabeli Orlen Ligi, wyprzedzając m.in. atomówki.

Początek pierwszego seta należał zdecydowanie do sopocianek, które po kilku wymianach prowadziły 5:2. Szybko jednak obudziły się dąbrowianki i po chwili na tablicy wyników był już remis 5:5. Tuż przed drugą przerwą techniczną gospodynie wypracowały sobie dwupunktową przewagę, którą następnie utrzymywały. W drugiej części tej partii gra gości kompletnie się załamała, nie potrafiły one wyprowadzić skutecznych akcji, popełniały dużo błędów. Efektem tego była dominacja drużyny z Sopotu i późniejsza wygrana 25:17.

Druga partia do początkowo gra punkt za punkt, akcja za akcję. Taki obraz sytuacji na parkiecie utrzymywał się do stanu 8:8, wtedy to kontrolę nad wydarzeniami przejęły dąbrowianki. Już po chwili wyszły na dwupunktowe prowadzenie, które następnie w błyskawicznym tempie powiększały. Sopocianki natomiast grały nieskutecznie, nie potrafiły zniwelować strat żadnym elementem siatkarskiego rzemiosła. W wyniku tego na drugiej przerwie technicznej zespół z Dąbrowy Górniczej miał pięć oczek przewagi. Po niej niewiele się zmieniło, nadal dominowała dąbrowska ekipa, sopocka nie stawiała zbyt dużego oporu. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18 dla podopiecznych trenera Juana Serramalery.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana, przez większość tej partii trwała wymiana ciosów, ataków. Nie brakowało emocji, spektakularnych obron, ataków i bloków, a także atomowych zagrywek. Dopiero przed drugą przerwą techniczną dąbrowiankom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie, które zostało jednak szybko odrobione przez rywalki. W końcówce miało się zatem rozstrzygnąć wszystko. W niej więcej zimnej krwi i opanowania zachował zespół z Dąbrowy Górniczej i to on zwyciężył 25:22.

Od początku czwartej partii drużyna gości nadawała tempo gry, nie pozwalała dojść do głosu gospodyniom, które na pierwszej przerwie technicznej miały cztery punkty straty. Po niej w grze sopocianek niewiele się zmieniło, nadal popełniały dużo błędów. Wykorzystywały je dąbrowianki i tym samym powiększały systematycznie przewagę. Przez cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, były bardzo skoncentrowane. To wszystko sprawiło, że do końca seta i jak się później okazało meczu sopocka ekipa nie nawiązała już walki z rywalkami. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 25:18 i w całym meczu 3:1.

PGE Atom Trefl Sopot – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:17, 18:25, 22:25, 18:25)

Atom Trefl: Tokarska (9), Balkestein-Grothues (15), Efimienko (4), Radenković (1), Kaczorowska (4), Zaroślińska (14), Durajczyk (libero) oraz Miros (1), Damaske (2), Kaczmar i Łukasik (3)
MKS: Różycka (7), Dziękiewicz (10), Hancock (5), Ganszczyk (12), McClendon (10), Pavan (20), Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek (5) i Bałucka